wtorek, 31 lipca 2018

Maty chłodzące dla psa


Upalna pogoda to spore wyzwanie dla wszystkich czworonogów. Gdy żar leje się z nieba, na niewiele zdaje się leniwe wylegiwanie się w cieniu czy opróżnianie kolejnej miski z zimną wodą. Psiaki nie potrafią efektywnie radzić sobie z wysokimi temperaturami, przez co są szczególnie narażone na przegrzanie. By pomóc przetrwać pupilowi w letnie dni, warto zaoferować mu matę chłodzącą. W jaki sposób działa tego typu akcesorium?


Jak dbać o psa w czasie upałów?


Podczas upalnych dni trzeba wyjątkowo zatroszczyć się o bezpieczeństwo czworonożnego kompana. Podstawą jest zapewnienie zwierzakowi stałego i nieograniczonego dostępu do świeżej, chłodnej wody. Jeśli więc wybieramy się z pupilem na dłuższy spacer, koniecznie powinniśmy zaopatrzyć się w bidon z wodą. Należy też unikać długich i intensywnych wędrówek, zwłaszcza w najcieplejszej porze dnia. Najlepiej wychodzić z czworonogiem o świcie lub późnym wieczorem. Idealnym terenem na przechadzkę może okazać się las lub park, gdzie drzewa zapewnią nam i naszemu podopiecznemu osłonę przed gorącym słońcem. W miarę możliwości powinniśmy natomiast unikać wycieczek po mieście, gdzie psie łapy będą narażone na kontakt z rozgrzanym asfaltem. W gorące dni pod żadnym pozorem nie zostawiajmy pupila samego w samochodzie. Jeżeli chcemy pozostawić zwierzaka w ogrodzie, zadbajmy o udostępnienie mu odpowiednio zacienionego miejsca. Psim amatorom kąpieli możemy udostępnić basen z wodą lub urządzić kąpiel przy pomocy węża ogrodowego. W czasie upałów warto ponadto szczególnie zadbać o szatę czworonoga. Pamiętajmy – futro izoluje nie tylko przed zimnem, ale również przed ciepłem. Prawidłowej wentylacji sprzyja starannie wyczesana i pozbawiona kołtunów sierść.

↓ BIDON DLA PSA ↓


Czym są maty chłodzące dla psów?


Mata chłodząca dla psa to niezwykle przydatne akcesorium, które może uchronić zwierzaka przed przegrzaniem lub poparzeniem w czasie upalnych dni. Mechanizm działania tego typu posłania jest prosty. Pod wpływem kontaktu z ciałem czworonoga, żel znajdujący się w środku maty, ulega aktywacji i zaczyna stopniowo ochładzać psiaka. Efekt utrzymuje się nawet przez kilka godzin. Następnie wystarczy odłożyć akcesorium na kilkadziesiąt minut, by oddało ciepło do otoczenia i ponownie było gotowe do użycia. Mata chłodząca nie wymaga ładowania ani mrożenia, dzięki czemu można ją zastosować, zawsze gdy zajdzie taka potrzeba. Dodatkowo posłanie jest wykonane z nylonu, przez co jest bardzo łatwe w czyszczeniu, trwałe i komfortowe dla zwierzaka. Maty chłodzące są dostępne w kilku rozmiarach, możemy zatem precyzyjnie dopasować je do wielkości naszego podopiecznego.

Dlaczego warto zaoferować psu matę chłodzącą?


Mata chłodząca dla psa to wbrew pozorom nie tylko kolejny pomysłowy gadżet, ale przede wszystkim odpowiedź na potrzeby zwierzaków. O ile psiaki dość szybko reagują bowiem na chłód, to wysokie temperatury nie są dla nich już tak alarmujące. Czworonogi prawdopodobnie są zupełnie pozbawione receptorów odbierających ciepło. Sygnał o przegrzaniu dociera do nich więc zbyt późno – dopiero gdy skóra ulegnie poparzeniu lub uszkodzeniu. Nasi podopieczni mają także ograniczone możliwości regulowania temperatury ciała. Psy chłodzą się poprzez dyszenie i pocenie się poduszkami łap, co często jest niewystarczające w trakcie upalnych dni. Mata chłodząca może zatem pomóc zwierzakom utrzymać prawidłową temperaturę ciała. Produkt ten może z powodzeniem służyć czworonogom niezależnie od rasy, wieku czy wielkości. Należy jednak polecić go przede wszystkim właścicielom psiaków wyjątkowo podatnych na przegrzanie, czyli ras brachycefalicznych, czworonożnych seniorów oraz zwierzaków obdarzonych bujną bądź czarną sierścią.

Jak używać maty chłodzącej dla psa?


Aby mata mogła zapewnić zwierzakowi doskonałe warunki do ochłody, warto pamiętać o jej odpowiednim ulokowaniu. Posłania nie należy nigdy rozkładać w pełnym słońcu. Idealnym miejscem do wypoczynku dla psiaka będzie ustronny, zacieniony i suchy teren. Zwierzak powinien mieć do niego swobodny dostęp przez cały dzień, aby w każdej chwili mógł skorzystać z maty. Akcesorium można bez problemu przenosić i przewozić, dlatego warto zabierać je ze sobą, jeśli wybieramy się na długi spacer bądź wycieczkę. Mata chłodząca dla psa świetnie sprawdzi się także podczas podróży samochodem. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by stosować matę w zamkniętych pomieszczeniach. Dobrym rozwiązaniem może okazać się wykorzystanie jej jako wyściółki do psiego legowiska.

↓ MATA CHŁODZĄCA DLA PSA ↓

Sklep Telekarma

Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: trixie.de

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz