piątek, 15 marca 2019

Karmy Fitmin dla kotów


Karmy Fitmin to zdrowe, pyszne i pełne składników odżywczych pożywienie dla mruczków, które zadowoli nawet mocno wymagające zwierzaki. Karmy są naturalne i pozbawione ulepszaczy, sztucznych barwników oraz konserwantów, co sprawia, że nie tylko doskonale wspierają kocią odporność i witalność, lecz także nie powinny uczulać ani wywoływać jakichkolwiek sensacji żołądkowych. Fitmin jest marką znaną i lubianą wśród właścicieli mruczków, więc warto o jej produktach wiedzieć coś więcej.


Karmy suche i mokre Fitmin dla kotów


Wielu właścicieli ma problem z wyborem – zdecydować się na karmę suchą czy mokrą? W przypadku marki Fitmin możemy sięgnąć po obie wersje, ponieważ marka ma w ofercie zarówno produkty mokre, jak i suche, w kilku liniach smakowych, także dla mruczków ze specjalnymi potrzebami dietetycznymi. Karmy suche są bardziej popularne wśród właścicieli futrzaków, znajdziemy ich też więcej na rynku. Twarde granulki pozwalają walczyć z kamieniem nazębnym, co przekłada się na dobry stan całej kociej jamy ustnej. Mocne zęby i dobrze ukrwione dziąsła oznaczają, że pupil jest o wiele mniej zagrożony paradontozą, która w ostateczności prowadzi nawet do utraty zębów, a ponadto łączy się z bólem i dyskomfortem w czasie jedzenia. Z kolei mokre karmy są bardzo łagodne dla żołądka, bardziej aromatyczne i tym samym mocniej kuszące dla mruczków z małym apetytem albo w podeszłym wieku, kiedy węch i smak znacznie się pogarszają. Mokre karmy mają też o wiele większą wilgotność, co bardzo służy kocim nerkom. Wybór oczywiście należy do nas. Może się okazać, że pupilowi najbardziej podoba się dieta mieszana, złożona z obu rodzajów karm. Bez względu na wybór, z pewnością w asortymencie marki Fitmin znajdziemy coś dla naszego małego tygrysa.


Suche karmy Fitmin dla kotów


W ofercie znajdziemy dwie linie karm: Fitmin for Life Cat oraz Fitmin Purity Cat. Fitmin for Life to karmy pełnowartościowe, bogate w smakowite rodzaje mięs oraz liczne dodatki. Możemy je nazwać karmami bazowymi, doskonałymi na co dzień dla mruczków w każdym wieku. Wśród produktów znajdziemy zarówno karmy na co dzień, jak i specjalnie dedykowane pupilom z wyjątkowymi potrzebami żywieniowymi. Wśród karm dla dorosłych kotów mamy do wyboru wersję z kurczakiem oraz łososiem. Do tego podroby, niesycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, zestaw pierwiastków i witamin. Karmy Fitmin dla kotów charakteryzują się wysoką zawartością mięsa, które stanowi niezastąpione źródło białka zwierzęcego, w tym najważniejszego dla mruczków aminokwasu, czyli tauryny. W tej linii znajdziemy też karmę dla kociąt, ciężarnych kotek oraz karmiących młode, jak również produkt dla zwierzaków długowłosych, borykających się z problemem formowania się kul włosowych w przewodzie pokarmowym. W ofercie jest też karma dla futrzaków po zabiegu kastracji.

↓ SUCHE KARMY FITMIN FOR LIFE DLA KOTÓW ↓Druga linia, czyli Fitmin Purity Cat, to karmy holistyczne, a zatem całościowo i kompleksowo wspierające organizm mruczka. W ofercie produkty dla czworonogów wykastrowanych, pomagające utrzymać zdrowie jamy ustnej, a także dla pupili niewychodzących z domu, dla kociąt, dla kocich seniorów oraz dla zwierzaków z kłopotami z układem moczowym. Wszystkie karmy są całkowicie naturalne, pełnoporcjowe i oczywiście bardzo smaczne.

↓ SUCHE KARMY FITMIN PURITY DLA KOTÓW ↓Mokre karmy Fitmin dla kotów


Karmy Fitmin dla kotów występują również w wersji mokrej. To produkty kompletne i pełnoporcjowe, co oznacza, że pokrywają dzienne zapotrzebowanie mruczka zarówno na kalorie, jak i na składniki odżywcze (w przeciwieństwie do karm dodatkowych, które stanowią tylko dodatek do diety). Produkty zawierają dużo mięsa i warzyw, są przeznaczone dla pupili różnych ras, w różnym wieku i oczywiście o odmiennych zapotrzebowaniach żywieniowych. Wszystkie karmy zawierają odpowiednią ilość tauryny, która jest niezwykle ważna w rozwoju kociego organizmu od najmłodszych lat. Karmy składają się przede wszystkim z mięsa oraz z minerałów, w składzie znajdziemy ponadto oleje i surowe tłuszcze oraz włókno. Produkty są pakowane w wygodne saszetki, które sprawdzą się zarówno w domu, na spacerze czy w podróży. Dzięki małym porcjom nie ma też problemu z przechowywaniem karmy – po prostu zostaje zjedzona w ciągu jednego, maksymalnie dwóch dni. W ofercie karma dla młodych kotów, dla mruczków po kastracji oraz trzy pyszne propozycje dla dorosłych futrzaków: z wołowiną, kurczakiem raz specjalny mięsny miks dla wielbicieli różnorodności. Naprawdę jest w czym wybierać!

↓ MOKRE KARMY FITMIN DLA KOTÓW ↓

Sklep Telekarma

Tekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: © Africa Studio — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza