czwartek, 21 marca 2019

Karma Orijen dla kota


Marka Orijen dla domowych mruczków przygotowała karmy i przysmaki, które nie tylko dobrze odżywią naszych małych towarzyszy, ale i przypadną im do gustu. Orijen to gwarancja jakości, smaku i prawdziwie mięsnej uczty. To również żywność, która w pełni uwzględnia kocie potrzeby i predyspozycje biologiczne.


Białko w kociej diecie


Nikogo nie zaskoczy chyba fakt, że podstawowym składnikiem kociej diety powinno być białko dostarczające mruczkom wszystkich niezbędnych im aminokwasów. Część tych cennych związków koci organizm potrafi syntetyzować samodzielnie. Jedenaście z nich zaliczanych jest jednak do grona aminokwasów egzogennych i te pupil nasz, aby dobrze funkcjonować, musi otrzymywać z zewnątrz w postaci zasobnego w nie pożywienia. 

W menu dziko żyjących kotów proteiny stanowią ok. 40-50% spożywanej energii metabolicznej. Oczywiste jest też to, że zwierzaki te chcąc sprostać temu zapotrzebowaniu, nie sięgają po pszenicę czy kukurydzę. Mówiąc o białku w przypadku kotów, zawsze na myśli mamy więc te pochodzenia zwierzęcego. Mruczki należą do grona typowych mięsożerców i ich krótki układ pokarmowy nie jest w stanie w należytym stopniu przyswoić protein roślinnych. Przy okazji warto wspomnieć i o tym, że łupem dzikich kotów są różnorakie ofiary, które to zawsze zjadane są w całości. Kocie menu jest więc urozmaicone, a w skład jego wchodzi nie tylko samo mięso, ale i szpik, chrząstki oraz narządy wewnętrzne.   

Orijen – karma uwzględniająca kocie żywieniowe wymagania


Dobra kocia karma spełniać powinna szereg wyśrubowanych wymagań dietetycznych. Na pierwszy rzut oka wysokiej jakości koci przysmak uda nam się jednak rozpoznać po tym, że odpowiednio traktuje on kwestię niezbędnego kotu białka. W karmach Orijen dla kota ten podstawowy żywieniowy komponent stanowi aż 40% składu, w tym znaczna część to mięso surowe i świeże. Dodatkowo każda z karm bazuje na wielu różnych rodzajach mięsa oraz uwzględnia zasadę WholePrey, a więc włącza do dań swych też chrząstki i organy wewnętrzne. Producent skupiając się na mięsnym składzie, nie zapomniał i o smakowych walorach swych specjałów. Prawdziwym rarytasem w tej dziedzinie jest liofilizowana wątroba, która sprawia, że karmy te do gustu przypadają nawet największym kocim niejadkom.

↓ KARMA ORIJEN DLA KOTA ↓Innym wyznacznikiem jakości jest też troska o produkt. W przypadku marki Orijen możemy być pewni, że wykorzystane w karmach mięso nie zawiera antybiotyków i hormonów. Ponadto pochodzi ono nie z wielkich farm, a małych lokalnych gospodarstw. Ryby są zaś łowione w naturalnych zbiornikach wodnych.

Jak na wyskokowej jakości produkty przystało, z karm Orijen dla kota całkowicie wykluczono również zboża oraz ziemniaki. W daniach pojawiły się zaś zasobne w witaminy i minerały nisko glikemiczne warzywa, owoce i zioła. 

Przysmaki Orijen – znakomite uzupełnienie codziennej diety


Przysmaki marki Orijen to produkty idealnie wzbogacające kocią dietę bazującą na suchej karmie. Specjały te, zaskakujące naturalnym smakiem i aromatem to dania, w których mięso i ryby stanowią 100% składu. Dzięki procesowi liofilizacji, a więc mrożenia, a następnie usuwania wody, żywność ta poszczycić może się też zachowaniem swych wartości odżywczych. Do czynienia mamy więc tu ze zdrową, smaczną i wartościową przekąską dostępną w sześciu różnych smakach.

↓ KARMA ORIJEN DLA KOTA ↓

Sklep Telekarma

Tekst: Małgorzata Paszko
Zdjęcie: © Africa Studio — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza