piątek, 21 grudnia 2012

Kosmetyki dla psów długowłosych

Kosmetyki dla psów długowłosych
Futro psów długowłosych wymaga nieco innych zabiegów pielęgnacyjnych niż okrywa włosowa psów krótkowłosych. Zwykle również wymaga stosowania większej ilości kosmetyków, które powinny być przeznaczone dla psów długowłosych.

Szampon i odżywka do włosów dla psów długowłosych


Psy długowłose mogą mieć futro miękkie, jedwabiste, sztywne, gęste lub rzadkie. Włos każdego z nich cechuje się inną strukturą.

Wśród licznych szamponów dla psów dostępnych w sklepach zoologicznych najlepiej znaleźć taki, który dopasowany jest do struktury włosów psa, którego jesteśmy właścicielami.

Nie powinien mieć na nią negatywnego wpływu, a wręcz przeciwnie – poprawiać ją. Dostępne w sklepach szampony możemy podzielić także na to, do jakiego umaszczenia są przeznaczone.

Mamy więc produkty dla psów czarnych i ciemnych, białych i jasnych, brązowych oraz szampony uniwersalne, czy przeznaczone do wszystkich rodzajów umaszczeń.

Dokładnie tak samo jest z odżywkami do włosów dla psów. Wśród nich również znajdziemy produkty, które stosujemy do różnego rodzaju włosa i do różnych umaszczeń.

Inne kosmetyki do czyszczenia futra dla psów długowłosych


Psa powinno się regularnie kąpać. Jednakże nie robimy tego codziennie, a bywa też, że z jakiś względów kąpiel nie jest możliwa. Gdy mamy psa długowłosego warto zatem zakupić również specjalny puder do czyszczenia futra na sucho dla psów.

Wcieramy go dokładnie w sierść psa i starannie wyczesujemy. Niewielkie miejscowe zabrudzenia możemy usunąć przy pomocy specjalnych preparatów do usuwania przebarwień dla psów.

Kosmetyki dla psów do rozczesywania włosów


Podczas czesania psa długowłosego bardzo przydają się kosmetyki ułatwiające rozczesywanie. Wiele z nich ma właściwości antystatyczne, dzięki czemu dodatkowo zapobiegają kołtunieniu się futra.

Kosmetyki dla psów zwiększające objętość włosa


Właścicielom psów, których okrywa włosowa powinna być bardzo obwita, przydadzą się preparaty optycznie zwiększających objętość futra.

Inne kosmetyki dla psów długowłosych


Psy długowłose wymagają również regularnego czyszczenia oczu i uszu, do czego używamy specjalnych kosmetyków dla psów.

Wybierając preparat do czyszczenia oczu zwróćmy wagę na to, czy można nim płukać gałkę oczną czy służy wyłącznie do przemywania okolic oczu.

W okresie zimowym przyda się także preparat do pielęgnacji poduszek łap psa. Chroni in przede wszystkim przed podrażnieniami wywoływanymi przez sól, którą posypywane są ulice.


Sklep Telekarma


Tekst: Jacek p. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz