piątek, 21 grudnia 2012

Jak wybrać odpowiednią karmę dla chomików

Jak wybrać odpowiednią karmę dla chomików

W sklepach zoologicznych znajdziemy bogaty asortyment karm dla chomików. Różnią się one między sobą nie tylko ceną, ale i składem, a co za tym idzie również jakością. Jak zatem wybrać odpowiednią karmę dla naszego chomika?

Bogaty skład karmy dla chomików


Dieta każdego zwierzaka powinna być jak najbardziej urozmaicona. Idealna karma dla chomików powinna być zatem bardzo bogata w składniki.

Najlepsze jakościowo produkty przeznaczone dla tych gryzoni zawierają nie tylko ziarno kilku gatunków zbóż, ale również zioła, orzechy, warzywa, owoce. itd.

Ich skład w pełni zaspokaja potrzeby żywieniowe chomików. Jakość użytych do produkcji karmy surowców i ich bogactwo, podnosi niestety jej cenę. Z drugiej jednak strony produkty tanie są dużo mniej wartościowym posiłkiem.

Dodatek białka zwierzęcego w karmie dla chomików


W naturze chomiki jedzą nie tylko pokarm roślinny. Zjadają również owady, ich larwy i inne drobne bezkręgowce. Choć większość z nas o tym nie wie, białko zwierzęce jest niezbędnym składnikiem diety tych gryzoni.

Najlepszymi karmami dla chomików są więc te, które go zawierają i tylko one są najbardziej pełnowartościowym pożywieniem.


Sklep Telekarma


Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcia: Fotolia.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz