czwartek, 20 grudnia 2012

Kosmetyki dla kotów perskich

Kosmetyki dla kotów perskich

Futro kotów perskich wymaga szczególnie troskliwej pielęgnacji. Niektórzy hodowcy tej rasy kupują więcej kosmetyków do pielęgnacji sierści dla swoich kotów, niż dla siebie.

Niestety jest to konieczne, jeśli ich zwierzęta mają doskonale się prezentować na wystawach. Ale nawet ci właściciele kotów perskich, którzy nie mają zamiary ich wystawiać, pewne kosmetyki dla kotów są po prostu niezbędne.

Szampon i odżywka do włosów dla kotów perskich


Dobrej jakości szampon jest podstawowym kosmetykiem do pielęgnacji futra kotów perskich. Zwierzęta te mają sierść delikatną i miękką. Idealny produkt w żaden sposób nie może negatywnie wpływać na strukturę włosa, co jest szczególnie ważne w przypadku kotów wystawowych.

Wybierając szampon dla kota perskiego, powinniśmy również zwrócić uwagę do jakiego koloru futra jest przeznaczony.

W sklepach zoologicznych znajdziemy produkty przeznaczone  dla kotów o czarnym i ciemnym umaszczeniu, białym i jasnym umaszczeniu, brązowym umaszczeniu oraz szampony uniwersalne, czyli do wszystkich kolorów.

To, o czym wspomniałem wyżej, dotyczy również odżywek do włosów dla kotów perskich. Dobra odżywka powinna poprawiać strukturę włosa oraz wysycać naturalny kolor włosa.

Pudry do czyszczenia na sucho dla kotów perskich


Każdemu właścicielowi kota perskiego przyda się specjalny puder do czyszczenia włosów na sucho. Długie futro łatwo się brudzi, a przecież nie kapiemy naszych zwierzaków codziennie.

Puder do czyszczenia na sucho dla kotów perskich trzeba porządnie wetrzeć w futro a następnie dokładnie wyczesać.

Preparaty usuwające przebarwienia dla kotów perskich


Niewielkich plam brudu i drobnych przebarwień możemy szybko i łatwo pozbyć za pomocą preparatów do usuwania przebarwień na futrze. Przydają się one zwłaszcza do usuwania śladów łez u kotów perskich.

Preparaty zapobiegające kołtunieniu się włosów dla kotów perskich


Futro kotów perskich ma szczególną skłonność do kołtunienia się. Aby temu zapobiec stosuje się specjalne preparaty przeciw kołtunieniu. Mają one postać sprayu lub pasty, które trzeba równomiernie rozprowadzić po całym ciele kota.

Preparaty ułatwiające czesanie dla kotów perskich


Kto choć raz czesał kota perskiego, wie doskonale, że nie łatwa to sprawa. Dlatego właścicielom tej rasy kotów poleca się różnego rodzaju preparaty ułatwiające czesanie. Nawilżają one włosy i zapobiegają ich nadmiernemu wyrywaniu podczas czesania.

Preparaty nadające włosom kota puszystość


Idealne futro kota perskiego musi być bardzo długie i bardzo gęste. Można wizualnie zwiększyć jego objętość stosując specjalne preparaty. Produkty te są szczególnie polecane dla każdego wystawcy.

Kosmetyki do pielęgnacji oczu


Oczy kota perskiego wymagają szczególniej troski ze strony opiekuna. Zwierzęta te mają bowiem skrócone kanały łzowe, co jest wynikiem spłaszczenia pyszczka.

Niestety taka budowa anatomiczna sprawia, że ich oczy nadmiernie łzawią. Kupując jakikolwiek preparat do oczu dla kotów, koniecznie musimy zwrócić uwagę na to, czy służy on do płukania gałki ocznej czy do przemywania okolić oczu.

Kosmetyki do pielęgnacji uszu


Kocich uszu nie wolno czyścić patyczkiem z watą. W ten sposób wpychamy tylko brud do wnętrza uszu i ryzykujemy ich uszkodzeniem. Musimy używać specjalnych kosmetyków do czyszczenia uszu.

Delikatnie wstrzykujemy je do kanału słuchowego, masujemy nasadę ucha i pozwalamy by płyn sam wypłynął razem z brudem.


Sklep Telekarma


Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz