czwartek, 20 grudnia 2012

Jak wybrać odpowiednią karmę dla fretki

Jak wybrać odpowiednią karmę dla fretki
Asortyment gotowych pokarmów dla fretek nie jest tak bogaty, jak tych przeznaczonych dla psów lub kotów. Mimo to warto poświęcić trochę czasu na wybór tej najbardziej właściwej. Najlepszej jakości karma dla fretek może znacznie ułatwić nam prawidłowe żywienie tych uroczych zwierząt, stanowiąc główny składnik ich diety.

Skład pokarmu dla fretek

Fretka jest drapieżnikiem, dlatego mięso jest podstawowym składnikiem jej diety. A mięso to przede wszystkim białko zwierzęce. W dobrym pokarmie dla fretki musi być go stosunkowo dużo – nie mniej niż 30% suchej masy.

Oczywiście samo białko to trochę za mało. Dobra karma dla fretki, którą możemy kupić w sklepie zoologicznym, musi być pełnowartościowa, czyli zawierać również wszystkie witaminy i minerały we właściwych proporcjach.

Jakość pokarmu dla fretek

Wybierając pokarm dla fretki powinniśmy zwrócić uwagę na jej jakość.

Pod tym pojęciem kryje się nie tylko odpowiednia zawartość niezbędnych składników odżywczych, ale również jej przyswajalność. Ma to przede wszystkim związek z jakością surowców użytych do produkcji karmy.

Nie każde mięso, warzywa czy owoce są jednakowo dobrze przyswajalne przez organizm zwierzęcia. W karmach dla fretek z najwyższej półki znajdziemy wyłącznie najlepszej jakości produkty, dzięki czemu są one lepiej wykorzystywane przez ich organizm.

Niestety za jakość trzeba zapłacić, ale w ostatecznym rozrachunku jest to bardziej opłacalne. Lepiej wydać więcej na jedzenie dla naszego pupila, niż na leczenie chorób związanych z nieodpowiednią dietą.


Sklep Telekarma


Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz