wtorek, 31 października 2017

Karma slow food dla szczeniąt

Sloow food to termin, który na dobre zadomowił się już w naszej świadomości. Dla niektórych ciekawostką okazać może się jednak fakt, że na miano to zasługują też niektóre psie karmy. O dietę czworonoga szczególnie pieczołowicie zadbać powinniśmy wówczas, gdy ten jest jeszcze małym, wciąż rozwijającym się szczeniakiem. Dlatego też slow foodowe, w pełni naturalne specjały okazują się wręcz wymarzoną opcją!


Dlaczego prawidłowe odżywianie szczeniaka jest aż tak ważne?


W pierwszych miesiącach życia organizm naszego małego czworonoga staje przed poważnym wyzwaniem. Małe psiaki rozwijają się niezwykle intensywnie, szczególnego wsparcia wymaga więc ich dopiero co kształtujący się układ mięśniowy i szkieletowy oraz niezwykle delikatny system trawienny. Młode zwierzaki mają większe zapotrzebowanie na fosfor, wapń, cynk, żelazo czy magnez. Zarówno niedobór substancji odżywczych, jak i ich nadmiar doprowadzić może jednak do wielu groźnych nieprawidłowości i schorzeń. Stąd też, gdy tylko maluch odstawiony zostanie od matki, zadbać powinniśmy o jakość pokarmu trafiającego do jego miski. Na rynku dostępnych jest wiele karm dedykowanych szczeniakom i to właśnie po nie powinniśmy sięgać. Nie wystarczy jednak, że wybierzemy pokarm dla juniora. Nie wystarczy też, że dobierzemy go do odpowiedniej rasy czy docelowej wielkości zwierzaka. Czytanie etykiety i w tym wypadku jest podstawą. Warto więc sięgać po te produkty, które przekonają nas do siebie swym naturalnym składem.


Krótki termin do spożycia najlepszą oznaką jakości


Zdarza Wam się wybierać te psie specjały, których data minimalnej trwałości wybiega w daleką przyszłość? Oczywiście, przyjemnie jest raz, a porządnie uzupełnić domową półkę z psimi przysmakami. Niestety podejście takie naszemu milusińskiemu niekoniecznie wyjdzie na zdrowie. Nie jest tajemnicą, że termin przydatności do spożycia najlepiej przedłużają sztuczne konserwanty. Jeśli więc zrezygnować chcemy ze szkodliwych chemicznych dodatków, pójdźmy na pewne kompromisy. Karmy slow food nie są sprzedawane w bardzo dużych opakowaniach, gdyż posiadają krótki termin ważności. I choć przez to właśnie częściej musimy robić zakupy, jest to ich najważniejszym, świadczącym o jakości atutem. Karm bazujących tylko na naturalnych składnikach nie da się przygotować tak, by przez długi czas zachowały swą jakość. Jeśli więc zakupić chcemy naprawdę dobry produkt, zerknijmy na datę i wybierzmy specjał o krótkim terminie przydatności. To najlepszy wyznacznik tego, że chemiczne konserwanty na dobre ustąpiły tu miejsca naturalnym przeciwutleniaczom.

Czym jeszcze wyróżnia się karma slow food dla szczeniąt?


Dobrej jakości pożywienie opatrzone musi być krótką, zrozumiała i czytelną etykietą. Jeśli skład brzmi niezwykle tajemniczo, słusznie nabrać powinniśmy podejrzeń. Produkty spod znaku slow food to w pełni naturalne specjały niezawierające chemicznych symboli, pod którymi kryją się barwniki, konserwanty, słodziki czy ulepszacze smaku. Ponadto zazwyczaj do czynienia mamy tu z prostą formułą – jednym rodzajem białka zwierzęcego, jednym rodzajem węglowodanów i z warzywami. Okrojony skład sprawia, że menu takie dobrze sprawdza się też w przypadku psich alergików.

Karma slow food dla szczeniąt często jest produktem wytwarzanym nie taśmowo a ręcznie. Niepokoju naszego nie powinien wzbudzać więc różny kształt krokietów czy nie do końca jednolity ich kolor. Cechy te spokojnie uznać możemy za kolejny znak jakości.


Slow food dla psów – idealna propozycja dla tych, którzy wspierać chcą rodzime produkty i marki


Slow food to ruch opowiadający się nie tylko za jedzeniem świeżym, zdrowym i pełnym smaku, to również filozofia wspierająca małe działalności i produkty lokalne. Większość znanych karm dla czworonogów wytwarzana jest przez wielkie koncerny. Szukając polskich niewielkich producentów, spokojnie sięgać możemy po te specjały, które opatrzone są logiem slow food. W tym wypadku o lokalność dbają sami wytwórcy. Zdecydowaną większość niezbędnych składników pozyskują oni od sprawdzonych, miejscowych dostawców.

↓ KARMY SLOW FOOD DLA SZCZENIĄT ↓

Sklep Telekarma

Tekst: Małgorzata Urbanowicz
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza