piątek, 13 października 2017

Karma Eukanuba dla starszego psa

Wraz z wiekiem zmienia się nie tylko psi apetyt, w sposób znaczący zmieniają się też żywieniowe wymagania naszych ukochanych pupili. Czworonóg, starzejąc się, prowadzi coraz mniej aktywny tryb życia – wyraźnie męczą go długie spacery, więcej czasu skory jest on zaś poświęcać na drzemkę. Posiłki starszych zwierzaków nie muszą już być tak bogate w kalorie, dobrze jednak by obfitowały w nieco większą ilość błonnika. Eukanuba, opracowując formułę dla seniorów, wzięła pod uwagę te i inne istotne żywieniowe wytyczne.


Kiedy nasz domowy czworonóg staje się psim seniorem?


Na tempo starzenia się naszych pupili, wpływa wiele czynników. Geny, aktywność fizyczna, stan zdrowia czy dotychczasowa dieta - nie są bez znaczenia. Ogólna zasada jest jednak taka, że wolniej starzeją się psiaki mniejsze, szybciej zaś większe. Te pierwsze potrafią towarzyszyć nam naprawdę długo – 16, a nawet 20 lat. Średnia długość życia tych drugich oscyluje w okolicy lat 13, psi giganci z kolei, np. tacy, jak dog niemiecki zazwyczaj nie przekraczają 8 roku życia. Stąd też już 6-letnie duże psy zasługują na miano seniorów i karmę dla starszych psiaków. Małe czworonogi na wejście w ten okres poczekać muszą dłużej – nawet do 9 roku życia.

Wspomniane kalkulacje są wskazówką, nie zaś ścisłą wytyczną. Zmianę karmy na tę dla seniora zawsze skonsultować możemy z weterynarzem. Wnikliwie oko właściciela bez trudu zauważyć powinno jednak pewne sygnały świadczące o tym, że pupil nasz wkracza w wiek podeszły. Do najważniejszych z nich należy utrata masy mięśniowej i energii, przybieranie na wadze, matowienie sierści, sztywność stawów czy problemy trawienne.[1]

Karma Eukanuba dla starszego psa – formuła dbająca o zdrowie zwierzaka


Jeśli zdiagnozowaliśmy już, że pupil nasz osiągnął chlubny wiek seniora, pozostaje nam znaleźć odpowiednią dla niego karmę. Propozycje firmy Eukanuba niezależnie od tego, czy dedykowane są szczeniętom, psom dorosłym, czy psim nestorom w rankingach plasują się naprawdę wysoko, szczycąc się znakomitą jakością i nienagannym składem. Receptury opracowywane są tu na bazie lokalnie dostarczanych naturalnych składników, podstawą pożywienia są zaś pełnowartościowe białka zwierzęce. Ponadto firma, kompilując swe produkty, od lat współpracuje z ekspertami, z hodowcami i kynologicznymi organizacjami.

Linia dedykowana psim seniorom ma na uwadze nie tylko zmiany w metabolizmie zwierzaka, ale i wszystkie te dolegliwości, które wpływają za zdrowie i samopoczucie naszych sędziwych pupili. Formuła karm zbilansowana została więc w taki sposób, by mogła ona wspierać utrzymanie odpowiedniego napięcia mięśniowego i należytej wagi ciała. Nie bez znaczenia jest też fakt, że karma Eukanuba dla starszego psa usprawnia absorpcję składników odżywczych i ułatwia trawienie.

Należyty balans białek, tłuszczów, węglowodanów, witamin i minerałów jest tu sprawą kluczową. Wysokiej jakości białka zwierzęce wspierają osłabione mięśnie seniora, tłuszcze stanowiące nie mniej niż 10% karmy dbają o dobry stan psiej sierści, błonnik zaś przekraczający 5% składu reguluje problemy związane z wydalaniem. Układ pokarmowy dodatkowo wspomagany jest też przez obecne w pożywieniu prebiotyki, układ odpornościowy zaś przez witaminę E i beta-karoten.

Jakie propozycje dla psich seniorów przygotowała firma Eukanuba?


O jakości psich specjałów w pierwszej kolejności świadczą naturalne składniki, w drugiej zaś troska o to, by skład karmy jak najlepiej dopasować do potrzeb zwierzaka. Firma Eukanuba w ofercie swej posiada karmy weterynaryjne, po które sięgnąć możemy wówczas, gdy pupil nasz boryka się z konkretną zdrowotną dolegliwością. Również wówczas, gdy poszukujemy zwykłej karmy bytowej, mamy tu pewien wybór. Eukanuba, uwzględniając różnice w żywieniowych wymaganiach seniorów, przygotowała osobne propozycje dla ras małych, średnich i dużych.

O co jeszcze zadbali producenci karmy Eukanuba?


Zdarza się, że psi seniorzy wyraźnie tracą apetyt. Na jedzenie nie rzucają się już oni tak chętnie, jak kiedyś, a czasem wręcz stronią od miski. Wytwórcy karmy pomyśleli więc i o tym, by nawet sędziwego niejadka nakłonić do jedzenia. Z jednej strony użyto więc tu triku, który sprawdza się przy karmach dla szczeniąt – krokiety przygotowano tak, by zawierały one zwiększoną dawkę substancji odżywczych. Z drugiej zaś szczególnie pieczołowicie zatroszczono się o smak, woń i przyjazną teksturę smakołyku. Wyczulonych na tym punkcie od razu uspokajamy – by osiągnąć ten efekt, nie sięgnięto po sztuczne wzmacniacze smaku.

↓ KARMY EUKANUBA DLA STARSZEGO PSA ↓

Sklep Telekarma

[1] http://www.eukanuba.com/dog-articles/dog-health/care-for-aging-dogs

Tekst: Małgorzata Urbanowicz
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz