poniedziałek, 2 października 2017

Furminator dla psa

Puchate czworonogi mają bez wątpienia wiele uroku. Niestety, posiadanie kudłatego pupila wiąże się też z pewnymi niedogodnościami. Prawdziwą zmorą właścicieli psiaków staje się często wypadająca sierść, którą w okresie linienia zwierzaka można znaleźć niemal we wszystkich domowych zakamarkach. Wbrew pozorom rozwiązanie tego problemu bywa czasami dużo prostsze, niż nam się wydaje. Nieocenionym sprzymierzeńcem w walce z wszędobylskimi kłaczkami może okazać się furminator.


Do czego służy furminator dla psa?


Kluczem do właściwej pielęgnacji pupila jest zawsze wybór odpowiednich akcesoriów. Szczotki, grzebienie czy rękawice do czesania często są niezbędne, by rozplątać kołtuny lub wygładzić i nabłyszczyć sierść. Zdarza się jednak, że przy pomocy tych narzędzi nie jesteśmy w stanie dokładnie wyczesać martwych włosów, których u wielu psiaków w okresie linienia jest cała masa. Właśnie dlatego eksperci w dziedzinie pielęgnacji czworonogów stworzyli furminator dla psa. To innowacyjne urządzenie pozwala w prosty sposób usunąć wypadającą sierść i podszerstek. Dzięki temu linienie u zwierzaków zostaje znacząco zredukowane. Co więcej, regularne stosowanie furminatora pozytywnie wpływa na psią okrywę włosową – zyskuje ona zdrowy i lśniący wygląd. Nie ma też obaw, że przypadkowo zniszczymy włos okrywowy pupila. Specjalnie wyprofilowane ostrze bez problemu dociera do podszerstka, ale jednocześnie nie rani ani nie podrażnia skóry zwierzaka. Furminator, mimo że jest narzędziem profesjonalnym, nie jest z pewnością skomplikowany w obsłudze. Wiele psiaków szybko przyzwyczaja się do nowego akcesorium, co sprawia, że pielęgnacja ulubieńca przestaje być problemem.

Kiedy warto sięgnąć po furminator?


Furminator jest szczególnie przydatny dla tych psów, które linieją bardzo obficie. W narzędzie to powinni zainwestować więc przede wszystkim właściciele czworonogów obdarzonych obfitym podszerstkiem. Warto pamiętać, że podszerstek zapewnia doskonałą ochronę przed mrozem i wodą. Z tego powodu jest wyjątkowo gęsty u psiaków, które musiały niejednokrotnie radzić sobie nawet w ekstremalnych warunkach, np. labradorów, berneńskich psów pasterskich, siberian huskych. Furminator można jednak polecić opiekunom wszystkich zwierzaków, które posiadają dwuwarstwową sierść i – z różnych powodów – intensywnie gubią futro. Dobrze po niego sięgnąć, gdy okrywa włosowa pupila nie jest w najlepszej kondycji i wymaga pielęgnacji, która wspomoże jej odbudowę. Akcesorium może okazać się pomocne także, gdy mamy do czynienia z przedstawicielami ras wymagających trymowania (np. teriery, sznaucery). Nie można jednak zapominać, że furminator nie jest odpowiedni dla psów, które nie mają podszerstka (np. maltańczyków, bolończyków).

↓ FURFLEX DLA PSA ↓


 

Jak pielęgnować psią sierść przy użyciu furminatora?


Aby pielęgnacja pupila była naprawdę efektywna, furminator dla psa należy stosować zgodnie z jego przeznaczeniem i ściśle według instrukcji obsługi. Pamiętajmy, że narzędzie to nie służy do rozczesywania włosa okrywowego czy rozplątywania kołtunów. Z tego względu, nim zastosujemy furminator, przeczeszmy wierzchnią warstwę sierści czworonoga szczotką i grzebieniem. Szata zwierzaka nie może być bowiem splątana ani posklejana. Gdy uda nam się już nieco uporządkować psią sierść, możemy zacząć usuwanie martwych włosów furminatorem. Cały zabieg należy przeprowadzać delikatnie i starannie, ale jednocześnie pewnie. Włos wyczesujemy od szyi do ogona, czyli zgodnie z kierunkiem jego wzrostu. Furminatora można używać na całej powierzchni ciała, nawet na szczególnie wrażliwych obszarach, takich jak np. uszy. Częstotliwość pielęgnacji zawsze należy dopasować do potrzeb psa. Na ogół wystarczy wyczesywać pupila raz w tygodniu. Jeśli jednak nasz podopieczny właśnie linieje, nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć po furminator częściej. Istotny jest także czas trwania zabiegów – gruntowne porządkowanie psiego futra powinno zająć przynajmniej 10 minut.

Na co zwrócić uwagę, wybierając furminator dla psa?


Każde akcesorium dla psiaka musi być bezpieczne i wygodne w użyciu. Przed zakupem furminatora warto zwrócić więc uwagę na jego jakość. Upewnijmy się, czy jego ostrze wykonane zostało ze stali nierdzewnej, a ząbki są na tyle trwałe, że nie ulegną szybkiemu zniszczeniu lub stępieniu. Dobry furminator dla psa powinien posiadać też antypoślizgową rączkę. Pomocny może okazać się ponadto specjalny mechanizm umożliwiający usunięcie nagromadzonej w urządzeniu sierści. Bardzo ważne jest dopasowanie akcesorium do wielkości psa oraz rodzaju i długości jego sierści. Innego furminatora będzie potrzebował bowiem czworonóg długowłosy, a innego krótkowłosy. Akcesoria różnią się wielkością i długością ząbków, dlatego działają niezwykle precyzyjnie. Dzięki temu z furminatora możemy korzystać niezależnie od tego, czy opiekujemy się czworonożną miniaturką, czy psim olbrzymem.

↓ FURMINATOR DLA PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

2 komentarze:

  1. Mój psiak się niestety trochę broni, a przy jego sierści trzeba stosować taką pielęgnację... Popracuję nad tym :)

    OdpowiedzUsuń
  2. potwierdzam, furminator jest świetny, naprawdę genialny do wyczesywania zwierząt. A generalnie do walki z sierścią używam jeszcze odkurzacza Roomba do podłóg i futrossawki do mebli

    OdpowiedzUsuń