piątek, 6 października 2017

Szelki bezuciskowe dla psa

Sklepy zoologiczne oferują nam pokaźny asortyment przeróżnych akcesoriów spacerowych dla psów. Warto pamiętać, że wybór tego właściwego ma dosyć istotne znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa pupila. Zarówno obroża, jak i smycz powinny także dawać zwierzakowi pewną swobodę, nie krępować jego ruchów ani nie sprawiać dyskomfortu. Obecnie za jedno z najlepszych spacerowych rozwiązań uważa się szelki bezuciskowe dla psów. Są one na tyle lekkie i wygodne, że zwierzak zdaje się ich w ogóle nie zauważać.Co to są szelki bezuciskowe dla psa?


Tym, co wyróżnia szelki bezuciskowe spośród innych produktów jest to, że nie wbijają się w skórę psa, nigdzie go nie uciskają ani nie uwierają. Wąskie paski znane nam z tradycyjnych szelek, tutaj zastąpione są elementami o większej powierzchni, wykonanymi z miękkich i delikatnych materiałów, takich jak polar. Szelki bezuciskowe przypominają kształtem klasyczną uprząż, ale ich przednia część, obejmująca szyję oraz klatkę piersiową psa, jest dużo bardziej miękka, trochę jak poduszka. Tak zabudowany przód chroni szyję oraz kręgosłup zwierzaka przed urazami, do których często dochodzi, gdy pupil mocno ciągnie na smyczy. Szelki delikatnie obejmują także brzuch zwierzaka, a zapinają się na jego grzbiecie.

Choć paski w szelkach bezuciskowych są dużo szersze od tych tradycyjnych, to wcale nie ograniczają swobody zwierzaka ani nie utrudniają mu chodzenia. Pomimo stosunkowo dużej powierzchni są lekkie i wygodne. Również utrzymanie ich w czystości nie sprawia większego problemu, można je łatwo wyprać, a następnie wysuszyć.

Jak dobrać szelki bezuciskowe dla psa?


Za dobre szelki uważamy takie, które idealnie pasują na zwierzaka, tzn. nigdzie nie odstają ani nie opinają go zbyt ciasno. Zbyt duże szelki mogą utrudniać psu chodzenie, a nawet całkiem z niego spadać. Na pewno nie chcielibyśmy, aby pupil nagle wyswobodził się z uprzęży w środku miasta lub przy ruchliwej ulicy. Z kolei szelki zbyt ciasne mogą sprawiać psu dyskomfort, dusić go albo boleśnie wbijać się w skórę, powodując otarcia i podrażnienia.

W związku z tym, przed wyborem szelek powinniśmy dokładnie wymierzyć czworonoga. Warto znać przede wszystkim obwód jego szyi oraz klatki piersiowej, choć nie zaszkodzi zmierzyć również długość grzbietu czy obwód czaszki. Wszystkie szelki opatrzone są dokładną rozmiarówką, warto jednak zachować czujność, ponieważ rozmiary i oznaczenia różnią się pomiędzy poszczególnymi producentami. Najlepiej byłoby oczywiście przymierzyć szelki na pupila i sprawdzić, które pasują najlepiej, więc jeśli tylko mamy taką możliwość, to warto z niej skorzystać.

Wybierając produkt zwróćmy także uwagę na jakość jego wykonania. Co prawda w przypadku szelek bezuciskowych raczej nie spotkamy się z grubymi szwami czy ostrymi krawędziami, bo wykonuje się je z jednolitych kawałków materiału. Mimo to warto się im przyjrzeć, a przy okazji sprawdzić takie wytrzymałość zapięcia.

Szelki bezuciskowe dla psa najlepiej sprawdzą się u psów ras małych i średnich. Większe czworonogi potrzebują uprzęży solidnej na tyle, by wytrzymała mocne szarpnięcia na smyczy.

Jakie szelki bezuciskowe mamy do wyboru?


Sklepy zoologiczne zapewniają szeroki wybór szelek, również tych bezuciskowych, który z pewnością zadowoli każdego amatora psich gadżetów. Bez trudu znajdziemy uprząż w wymarzonym odcieniu lub taką o ładnym i ciekawym wzorze. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dobrać szelki pod kolor sierści pupila. Jeśli zaś stawiamy przede wszystkim na jego bezpieczeństwo, warto zainwestować w specjalne szelki wyposażone w odblaski. Dzięki nim zwierzak staje się dobrze widoczny również po zmroku. Uważajmy tylko na wszelkie dodatki, typu breloczki, łańcuszki czy inne ozdoby. Wyglądają efektownie, ale mogą drażnić zwierzaka lub zaczepiać się o jego sierść.

↓ SZELKI BEZUCISKOWE DLA PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza