środa, 1 maja 2019

Żwirki Super Benek dla kota


Zamiłowanie do czystości to jedna z najbardziej charakterystycznych kocich cech. Dla mruczków duże znaczenie mają jednak nie tylko rytuały pielęgnacyjne, ale również warunki higieniczne panujące w ich toalecie. Jeśli chcemy, aby nasz futrzak chętnie odwiedzał swoją kuwetę, musimy wypełnić ją odpowiednim podłożem. Do najlepszych produktów higienicznych dla kotów należą żwirki Super Benek. W bogatej ofercie marki z pewnością znajdziemy idealne podłoże dla naszego milusińskiego.


Czym kierować się, wybierając żwirek dla kota?


Żwirek to najważniejszy element każdej kociej toalety. To właśnie od niego w dużej mierze zależy czystość kuwety, która decyduje o tym, czy zwierzak będzie z niej korzystał. Dobry żwirek powinien więc przede wszystkim odznaczać się doskonałymi właściwości absorpcyjnymi. Ważne jest, by nie tylko pochłaniał mocz, ale również neutralizował nieprzyjemne zapachy. Wskazane jest ponadto, aby żwirek był łatwy w usuwaniu i wydajny. Podłoże, które umieścimy w toalecie pupila, musi być całkowicie nietoksyczne, niepylące i pozbawione ostrych elementów. Używając go, zwierzak powinien mieć możliwość realizowania wszystkich naturalnych zachowań związanych z wydalaniem. Żwirek musi pozwalać kotu na swobodne kopanie. Przy wyborze podłoża nie można też zapomnieć o indywidulanych preferencjach futrzaków. Pod tym kątem należy wybrać zarówno rodzaj żwirku (silikonowy, drewniany, bentonitowy, kukurydziany), jak i jego granulację oraz właściwości (np. zapach). 

Rodzaje żwirków Super Benek dla kota


Marka Super Benek oferuje różnorodne produkty higieniczne dla kotów – dostępne w kilku liniach. Uniwersalną propozycję dla mruczków stanowią żwirki bentonitowe z serii Standard. Charakteryzują się one bardzo dobrymi właściwości absorpcyjnymi i stosunkowo dużą granulacją (1-4 mm). Podłoża z tej linii zbrylają się w regularne, zwarte bryłki. Nie przywierają do kuwety i nie pylą. Duże granulki mają dobrą przyczepność i nie roznoszą się poza kocią toaletę. Dodatkową zaletą żwirków Super Benek Standard są właściwości antybakteryjne. Oprócz wersji naturalnej do wyboru mamy także podłoża z dodatkami zapachowym. Żwirek z lawendą, ze względu na działanie uspokajające, polecany jest mruczkom nadaktywnym i zestresowanym. Podłoże z pinią – o działaniu odświeżającym i pobudzającym – warto zastosować w toalecie kotów mało aktywnych oraz mruczących seniorów.

Żwirki bentonitowe Super Benek dostępne są również w linii Compact. Produkty z tej serii można zaoferować wszystkim mruczkom, nawet tym najbardziej wymagającym. Żwirki Super Benek Compact wyróżniają się drobną granulacją (0,5-2 mm), która odpowiada wielu futrzakom. Dzięki wysokiej chłonności i specjalnej technologii produkcyjnej podłoża z tej linii są bardzo wydajne. W ofercie znajdują się żwirki o różnym aromacie, np. glinki (dedykowane kocurom), morskiej bryzy (odświeżające i relaksujące), lawendy (wyciszające).

↓ ŻWIRKI BENTONITOWE SUPER BENEK DLA KOTA ↓Wielbiciele podłoży naturalnych powinni zwrócić szczególną uwagę na żwirki kukurydziane Super Benek Corn. Naturalna receptura produktów sprawia, że są one bardzo dobrze tolerowane przez większość kotów. Podłoża kukurydziane są też całkowicie biodegradowalne i przyjazne dla środowiska. Bez problemu można je kompostować lub utylizować w toalecie. Dużym atutem żwirków Super Benek Corn jest ich wysoka wydajność i skuteczność w pochłanianiu nieprzyjemnych zapachów. Podłoża z kukurydzy nie przyczepiają się do łapek ani futra, dlatego można stosować je nawet w toaletach mruczków długowłosych. Po zbryleniu grudki nie rozpadają się, dzięki czemu trudności nie nastręcza ich usuwanie. Co więcej, ich połknięcie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia zwierzaków. Nadają się zatem nawet dla kociąt i futrzaków wykazujących spaczone łaknienie.

↓ ŻWIRKI KUKURYDZIANE SUPER BENEK DLA KOTA ↓Zalety żwirków Super Benek dla kota


Po żwirki Super Benek dla kota warto sięgnąć przede wszystkim z powodu ich świetnych właściwości higienicznych. Dzięki nim kocia kuweta pozostanie dłużej czysta, a wokół niej nie będzie unosiła się nieprzyjemna woń. Nawet największy mruczący higienista nie będzie miał więc żadnych zastrzeżeń co do czystości swojej toalety. Podłoża Super Benek są też bardzo komfortowe w użytkowaniu, a co za tym idzie – futrzaki zwykle chętnie z nich korzystają. Możemy także precyzyjnie dobrać je do upodobań naszego pupila – pod względem materiału, granulacji i zapachu. Nie sposób pominąć również aromaterapeutycznych właściwości żwirków. Poprzez pozytywny wpływ na samopoczucie psychiczne futrzaków niejednokrotnie mogą pomóc wyeliminować problem z brudzeniem poza kuwetą, który często spowodowany jest stresem lub niepokojem. 

Jak stosować żwirki Super Benek dla kota?


W kociej kuwecie musi znajdować się zawsze taka ilość podłoża, która pozwoli na swobodne kopanie. Na całej powierzchni toalety należy ułożyć około 5 cm warstwę żwirku Super Benek. Aby równomiernie rozprowadzić podłoże, warto lekko potrząsnąć kuwetą. Zużytą (zbryloną) część żwirku należy na bieżąco usuwać z toalety mruczka. Trzeba przy tym pamiętać o uzupełnianiu brakującego podłoża. Co 3-4 tygodnie zalecana jest całkowita wymiana żwirku. Warto także zadbać o prawidłowe przechowywanie podłoża – nie można nigdy narażać go na kontakt z wilgocią. Aby przedłużyć czas eksploatacji żwirku, można dodać do niego specjalny pochłaniacz zapachów, który świetnie odświeży toaletę.

↓ ŻWIRKI SUPER BENEK DLA KOTA↓

Sklep Telekarma


Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: © Magryt — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz