piątek, 10 maja 2019

Najlepsze preparaty na kleszcze dla kota


Kleszcze okazać mogą się niezwykle groźne dla kociego zdrowia – to sprawa oczywista. Jeśli więc chcemy uniknąć konsekwencji ugryzienia przez kleszcza, zwierzaka zabezpieczyć musimy skutecznym preparatem. Oto nasze propozycje najlepszych preparatów na kleszcze dla kota. 

Najskuteczniejsze sposoby ochrony kota przed kleszczami 


Na rynku dostępnych jest wiele różnych preparatów chroniących domowe mruczki przed kleszczami. Zależnie od naszych preferencji oraz kociego trybu życia sięgać możemy więc po szampony, pudry, spraye, specjalne obroże czy środki typu spot on. Jeśli kot nasz jest typowym domatorem, pierwsze trzy propozycje okazać mogą się wystarczające. Gdy jednak zwierzak regularnie wychodzi na dwór, zwłaszcza w szczycie sezonu warto sięgnąć po silniej działające środki.  

Największą skuteczność w ochronie kotów przed kleszczami wykazują preparaty typu spot on, całkiem nieźle sprawdzają się też obroże przeciwkleszczowe. W obu przypadkach kluczową rolę odgrywa jednak ścisłe przestrzeganie zasad użytkowania wspomnianych w ulotce od producenta. Krople aplikujemy na skórę karku zwierzaka w miejscu, do którego ten nie jest w stanie dotrzeć językiem. Również substancje uwalniające się z obroży muszą mieć bezpośredni kontakt z warstwą lipidową naskórka. Ważne jest więc, by obroża przeciw kleszczom dla kota  była dobrze dopasowana. Przy okazji pamiętajmy, że ten rodzaj zabezpieczenia lepiej sprawdza się w przypadku kotów krótkowłosych. Warto wspomnieć i o tym, że obroże są znakomitym rozwiązaniem dla zapominalskich właścicieli. Opaska taka czynne działanie wykazuje aż przez osiem miesięcy. Spokojnie starcza więc ona na cały sezon. W przeciwieństwie do obroży, krople aplikować musimy raz w miesiącu.

↓ OBROŻA PRZECIWKLESZCZOWA DLA KOTA ↓O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając preparat na kleszcze dla kota?


Nie da ukryć się, najlepsze preparaty na kleszcze dla kota, które w składzie swym zawierają chemiczne substancje biobójcze. Niestety wybierając dla mruczka taki sposób ochrony przed pasożytami, pamiętać musimy o tym, że zazwyczaj nie jest on obojętny zarówno dla kociego, jak i dla naszego zdrowia. Zdecydowana większość zdrowotnych problemów związanych ze stosowaniem preparatów przeciw kleszczom wynika z niewłaściwego ich użytkowania. W grę wchodzi więc tu sięganie po zbyt duże dawki substancji bądź nieumiejętne łączenie paru różnych środków ochrony naraz. Jak okazuje się, jednak również długotrwałe stosowanie specyfików zawierających czynne substancje chemiczne może nadwyrężyć kocie zdrowie. Przeciwpasożytnicze obroże, z racji tej, że czynne substancje uwalniają przez cały czas użytkowania, groźne mogą okazać się i dla domowników bawiących się ze zwierzętami, w tym zwłaszcza dla małych dzieci. W tym wypadku ranking wygrywają więc krople. Wszelkie wątpliwości dotyczące toksyczności poszczególnych środków ochrony z pewnością rozwiać pomoże nam weterynarz.

↓ KROPLE SPOT ON NA KLESZCZE DLA KOTA ↓Naturalne sposoby ochrony kota przed kleszczami


Jeśli z jakichkolwiek powodów nie chcemy bądź nie możemy podawać kotu preparatów zawierających substancje chemiczne, wykorzystać możemy naturalne sposoby odstraszania kleszczy. Pomocne w tym wypadku okazują się zioła takie jak melisa, rozmaryn bądź czystek lub olejki eteryczne, w tym m.in lawendowy, miętowy lub geraniowy. Rozwiązaniem wartym wypróbowania są też ultradźwiękowe odstraszacze przymocowywane do kociej obroży. Ponadto zawsze, niezależnie od tego, czy sięgamy po naturalne czy chemiczne środki ochrony, regularnie przeglądać powinniśmy kocie futro. Kleszcze zanim znajdą miejsce odpowiednie do wkucia się, przez jakiś czas wędrują po ciele zwierzaka. Istnieje więc szansa na to, że obecność nieproszonego gościa wykryjemy zanim poczyni on szkody. 

↓ NAJLEPSZE PREPARATY NA KLESZCZE DLA KOTA ↓

Sklep Telekarma
Tekst: Małgorzata Paszko
Zdjęcie: © Grigorita Ko — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz