środa, 17 kwietnia 2019

Żwirek drewniany dla gryzoni


W klatce przeznaczonej dla gryzoni kluczową rolę odgrywa odpowiednia wyściółka. To dzięki niej udaje nam się walczyć z nieprzyjemnym zapachem i zachować czystość. Dobrze dobrane podłoże wygodne musi być jednak nie tylko dla nas, ale i dla zwierzaka. Ściółka w pełni naturalna, niepyląca i niekalecząca łapek pupila do wyściełania klatki nada się idealnie. Drewniany żwirek znakomicie spełnia wszystkie te kryteria.


Dlaczego właściciele gryzoni z upodobaniem sięgają po drewniany pellet?


Nie da ukryć się, że domowe zwierzaki poza sporą dawką przyjemności przysparzają nam też nieco pracy. Niezależnie od tego, czy nasz ukochany towarzysz jest rosłym psiakiem, czy niewielką myszką z całą pewnością wymaga on naszej uwagi, w tym również i tego, by po nim sprzątać. W przypadku gryzoni w zakresie tym najważniejszą kwestią jest utrzymanie porządku w klatce. Opary uwalniającego się z moczu amoniaku nie tylko drażnią nasze nosy swym zapachem, ale i są trujące dla zwierzaków.

↓ ŻWIREK DREWNIANY DLA GRYZONI ↓W utrzymaniu odpowiedniego poziomu higieny pomocna okazuje się klatka z dobrą wentylacją oraz wyściółka o określonych właściwościach. W roli tej ostatniej znakomicie sprawdza się żwirek drewniany dla gryzoni. Dobrze pochłania on nieprzyjemne wonie oraz posiada wysoką wchłanialność, dzięki czemu świetnie radzi sobie z redukowaniem wilgoci. Ponadto suchy pellet nie pyli, a tym samym nie brudzi pokoju, w którym stoi lokum pupila. Chłonąc wilgoć zaś, zachowuje on swą spójność – łatwo można więc go wymieść, bo nie przykleja się do dna klatki. Jeszcze innym jego atutem jest pełna biodegradowalność. Zużytą wyściółkę spokojnie spalić możemy więc w piecu bądź spuścić w toalecie, nie martwiąc się o kwestię zanieczyszczania środowiska. Jakby tego było mało, pellet jest też rozwiązaniem tanim, nienadwyrężającym domowego budżetu.

Pellet – wyściółka dobra dla gryzoni


Drewniany żwirek cieszy się dużą popularnością, gdyż wygodny jest od nie tylko dla właścicieli, ale i dla samych gryzoni. Wyściółka ta nie przykleja się do sierści pupila, jest też ona przyjemna i delikatna dla jego łapek. Ponadto dobrej jakości naturalny pellet nie przyczynia się do wywoływania alergii. Nie jest on podłożem tak podatnym na rozwój pleśni czy roztoczy jak np. trociny lub siano. Niestety gorzej sprawdzać będzie się on w przypadku tych zwierzaków, które uwielbiają kopać nory.  


Czy sosnowy pellet jest w pełni bezpieczny dla gryzoni?


Właściciele gryzoni dobrze wiedzą o tym, że do klatek ich małych pupili nie powinny trafiać trociny sosnowe. Te dla gryzoni są niebezpieczne, bo zawierają znaczną ilość fenoli, a więc związków wywołujących alergie oraz uszkadzających układ oddechowy i wątrobę. W przeciwieństwie do trocin, z pelletu sosnowego fenole wyeliminowane zostają w procesie produkcji. Spokojnie wykorzystywać możemy je więc w roli wyściółki.  

Tak jak w przypadku każdego produktu, sięgając po żwirek drewniany dla gryzoni, zadbać powinniśmy o jego jakość. Podejrzenie nasze słusznie wzbudzać może pellet opałowy, gdyż ten często powstaje z odpadów pozostających po produkcji mebli. Może on zatem zawierać domieszkę rozmaitych chemikaliów. Pellety dedykowane zwierzakom są jednak w 100% naturalne, a przez to w pełni bezpieczne dla pupili.

↓ ŻWIREK DREWNIANY DLA GRYZONI ↓

Sklep Telekarma

Tekst: Małgorzata Paszko
Zdjęcie: Zdjęcie: © alexander313 — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz