środa, 10 kwietnia 2019

Karma Orijen dla psa


Karmy Orijen dla psa zaskakują nie tylko recepturą opartą na białku zwierzęcym i nietolerującą zbóż. Z przysmaków tych wykluczono również ryż i ziemniaki, a do produkcji każdego specjału użyto kilku różnych gatunków mięsa. Sposobem tym, marka Orijen stworzyła przysmaki, które psich właścicieli przekonują swą jakością, czworonogi zaś smakiem.


Dlaczego warto sięgać po bezzbożowe karmy dla psów?


Psy człowiekowi towarzyszą od wieków. I choć niegdyś najczęściej czworonogi te żywiły się resztkami z naszych stołów, wcale nie znaczy to, że menu takie pretendować mogło do miana dobrze zbilansowanej diety. W karmach przygotowywanych specjalnie z myślą o czworonożnych pupilach z pewnością nie znajdziemy czekolady, czosnku, winogron czy innych zakazanych specjałów. Zaskakujący okazać może się jednak fakt, że wiele kontrowersji budzą też zawarte w psim jedzeniu zboża. 

Budowa naszych czworonożnych pupili przemawia raczej za tym, że należą oni do grona zwierząt mięsożernych. Jednym z istotnych argumentów w tej sprawie jest fakt, że w psiej ślinie nie znajdziemy amylazy, a więc enzymu umożliwiającego wstępne trawienie skrobi. Sposobem tym produkty zbożowe w przeważającej większości przez psiaki wydalone są w nieprzetrawionej formie. Specjały takie w karmach stanowią więc rodzaj taniego wypełniacza, nie zaś wartościowej substancji odżywczej. Dodatkowo zboża mogą też uczulać zwierzaki.

↓ KARMA ORIJEN DLA PSA ↓Mając na uwadze wspomniane powyżej kwestie, producent karm Orijen dla psa zdecydował się na w pełni bezzbożowe receptury. Dodatkowo w specjałach tej marki nie znajdziemy też ryżu, kukurydzy czy słodkich ziemniaków, które to posiadają wysoki indeks glikemiczny. Przyczyniać mogą się więc one zarówno do wzrostu wagi u naszych pupili, jak i do pojawienia się cukrzycy. W produktach Orijen zboża zastąpiono znacznie lepszym dodatkiem roślinnego pochodzenia, a mianowicie ciecierzycą i soczewicą. 

Karma Orijen dla psa – prawdziwie mięsna uczta


Podstawowym składnikiem wielu psich specjałów jest mięso drobiowe. Jeśli więc psa karmimy gotową karmą, istnieje niebezpieczeństwo, że pupil nasz zdany będzie na dość monotonną dietę. Dla odmiany wilk – najbliższy dziko żyjący krewny psiaków – na co dzień odżywia się bardzo urozmaiconym pokarmem. Podobnie do niego jadałyby też psy, gdyby żyły na wolności. Spośród karm dla czworonogów warto więc sięgać po te propozycje, które w składzie swym zawierają różne rodzaje mięsa. Taką właśnie recepturą pochwalić mogą się specjały marki Orijen. Każde damie opatrzone tym logiem zawiera różne gatunki ryb i świeżego mięsa. Receptury takie nie tylko zaskakują zwierzaka swym smakiem. Dzięki nim pupil  nasz w pożywieniu swym otrzymuje też wszystkie niezbędne mu składniki odżywcze.      

Warto wspomnieć i o tym, że mięso w karmach Orijen dla psa stanowi aż 85% składu. Ponadto  aż dziesięć pierwszych miejsc na etykiecie w udziale przypada tu właśnie produktom mięsnym. Jakby tego było mało, dania tworzone przez markę Orijen zgodne są też z koncepcją Whole Prey, Znaczy to, że do misek naszych pupili wraz z karmą trafią też zasobne w minerały i witaminy podroby oraz chrząstki. Do czynienia mamy tu więc z prawdziwie mięsną ucztą.


Rodzaje karm Orijen dla psów


Zarówno producenci karm, jak i psi właściciele dobrze wiedzą o tym, że trudno jest skomponować taki psi specjał, który odpowiadałby żywieniowym wymaganiom wszystkich psiaków. Wśród karm wysokiej jakości standardem stało się więc przygotowywanie odrębnych dań dla szczeniąt ras małych i średnich, dla szczeniąt ras dużych, dla psów dorosłych oraz psich seniorów. Również marka Orijen, poza czterema karmami uniwersalnymi przeznaczonymi dla psów w każdym wieku, przygotowała takie właśnie propozycje. Producent specjałów opatrzonych tym logiem zrezygnował z dalszego rozbudowywania swej oferty pod kątem zawężania grupy konsumentów. Menu jest więc tu przejrzyste, a wybór odpowiedniej karmy prosty.

↓ KARMA ORIJEN DLA PSA ↓

Sklep Telekarma
Tekst: Małgorzata Paszko
Zdjęcie: © chalabala — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza