środa, 12 czerwca 2019

Versele Laga karmy dla gryzoni i królików


Gryzonie i króliki potrzebują urozmaiconej diety bogatej w różnego rodzaju pokarmy roślinne. Ich codzienny jadłospis warto urozmaicać świeżymi dodatkami, takimi jak warzywa i owoce, ale podstawą menu zawsze powinna być gotowa, pełnowartościowa karma. Jednymi z najlepszych produktów tego typu na rynku są karmy dla gryzoni i królików od Versale Laga. Co takiego je wyróżnia?

Jaką karmę wybrać dla gryzonia?


Karmę dla gryzonia należy dobrać pod kątem jego indywidualnych potrzeb żywieniowych. Trzeba pamiętać, że poza gryzoniami wszystkożernymi, takimi jak szczury czy chomiki, istnieją gatunki, których dieta jest dużo bardziej ukierunkowana. Jeśli chcemy, aby nasz pupil cieszył się dobrym zdrowiem i kondycją, powinniśmy dowiedzieć się jak najwięcej o jego preferencjach żywieniowych. Dzięki temu dobierzemy karmę o składzie najlepiej odpowiadającym jego wymaganiom.
Karmy dla chomików, na przykład, stanowią mieszankę rozmaitych zbóż i ziaren z dodatkiem suszonych warzyw, owoców oraz ziół. Podobnie odżywiają się szczury. Karmy przygotowane z myślą o nich zawierają przede wszystkim zboża, takie jak pszenica, jęczmień, żyto, owies, kasza jaglana czy nasiona słonecznika. Zupełnie inaczej jest jednak w przypadku świnek morskich, szynszyli i koszatniczek, które w naturze żywią się przede wszystkim zielonymi częściami roślin, rozmaitymi ziołami i trawami. Zboża stanowią jedynie niewielki dodatek do ich diety i trzeba pamiętać o tym podczas wyboru karmy.

Karmy Versale Laga dla gryzoni


Pokarmy Versale Laga to kompletny i doskonale zbilansowany posiłek dla gryzoni. W skład mieszanek wchodzą przede wszystkim rozmaite zboża oraz nasiona, a także suszone owoce, warzywa i zioła. Dzięki temu posiłek jest bardzo różnorodny oraz bogaty we wszelkie niezbędne gryzoniowi substancje odżywcze. Karmy Versale Laga odznaczają się dużą zawartością błonnika, czyli kluczowego składnika diety każdego gryzonia. Dzięki dodatkom w postaci suszonych owoców, warzyw czy orzechów stanowią też doskonałe źródło witamin oraz mikro i makroelementów.

↓ KARMY VERSELA LEGA DLA GRYZONI ↓Istotną zaletą pokarmów Versale Laga jest ich różnorodność. W ofercie producenta znajdziemy produkty opracowane z myślą o konkretnym gatunku. Kupując na przykład karmę dla koszatniczki, otrzymujemy pokarm bezzbożowy, o składzie idealnie dopasowanym do jej naturalnych potrzeb. Dzięki temu możemy mieć pewność, że podstawą diety pupila jest pokarm zapewniający mu optymalną dawkę energii, wspierający jego zdrowie oraz dobre samopoczucie.

Jaką karmę podawać królikowi?


W warunkach naturalnych króliki żywią się przede wszystkim różnymi gatunkami traw oraz ziół. Do ich jadłospisu wchodzą także liście wielu roślin, młode pędy, pąki oraz kwiaty. Żaden królik nie pogardzi również korą drzew ani znalezionymi owocami czy warzywami. Jako opiekunowie musimy zadbać o to, by dieta domowego pupila wyglądała podobnie. Warto urozmaicać ją świeżą zieleniną i warzywami, ale głównym jej elementem zawsze powinna być karma. Odpowiednia mieszanka będzie zawierała wszystkie wymienione wyżej składniki, dzięki czemu dostarczy królikowi niezbędnej dawki błonnika oraz innych wartości odżywczych.


Karma Versale Laga dla królika


Karmy Versale Laga dla królików to wysokiej jakości mieszanki, składające się z tego, czym pupil żywiłby się na wolności. Są to karmy bez dodatku cukru i zbóż, za to z dużą dawką błonnika, zapewniającego optymalne trawienie. Tu także do wyboru mamy kilka produktów, miedzy innymi karmę Versele Laga Cuni Junior, dla młodych królików miniaturowych do 8 miesiąca życia. Pokarm ten wzbogacono między innymi o wapń i białko, czyli składniki niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju organizmu. Z kolei karma Cuni Nature Fibrefood przeznaczona jest dla królików wrażliwych. Zawiera ona wysokobłonnikowe zioła, które wspomagają pracę żołądka i jelit zwierzaka, a tym samym wspomagają zdrowe trawienie.

W ofercie Versale Laga znajdziemy także sianko na bazie tymotki łąkowej dla królików oraz rozmaite przysmaki. Dzięki nim dieta pupila będzie zróżnicowana, a przede wszystkim bogata w niezbędne składniki odżywcze.


↓ KARMY VERSELE LAGA DLA KRÓLIKÓW ↓ 


Sklep Telekarma


Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: © Landei — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz