piątek, 21 czerwca 2019

Tanie i dobre karmy dla kota


Nie tylko najdroższe kocie specjały są w stanie dobrze zatroszczyć się o zdrowie naszego pupila. Wiele znanych kocich marek produkuje takie dania, które zasługują na miano dobrze zbilansowanej karmy i nie nadwyrężają zanadto domowego budżetu. Oto parę kwestii, które warto mieć na uwadze, poszukując taniej i dobrej karmy dla kota


Skład tanich, ale dobrych karm dla kota


Eksperci nie są w stanie jednomyślnie ustalić modelowego menu dla kota. Choć zdania w sprawie optymalnej diety dla mruczków są nieco podzielone, w paru kwestiach dietetycy w pełni zgadzają się ze sobą. Podstawę kociego menu musi stanowić zwierzęce białko, na cenzurowanym są zaś węglowodany oraz wszelkie sztuczne dodatki. Chcąc wybrać dobrej jakości przysmak dla pupila, przede wszystkim zwracać powinniśmy więc uwagę na procentową zawartość protein. Ważne jest też, by te pochodziły ze zidentyfikowanego źródła. O jakości karmy bezpośrednio świadczy też ilość zawartych w niej zbożowych wypełniaczy. Tu zaskakującym okazać może się fakt, że ceny karm bezzbożowych wcale nie są wyższe od specjałów w dużej mierze bazujących na ziarnach.

Jak taniej kupować jedzenie dla kota?


Jeśli nie chcemy, by jedzenie dla domowego pupila znacząco obciążało nasz domowy budżet, kwestię zakupów przeanalizować powinniśmy jak najbardziej wszechstronnie. Istotny jest tu zatem nie tylko wybór odpowiedniej karmy, ale i to, w jaki sposób nabywamy wybrany produkt. Najlepszym rozwiązaniem są w tym wypadku suche kocie specjały pakowane w duże worki. Na mniejsze porcje jedzenia jednorazowo wydajemy oczywiście mniejszą kwotę. Duże opakowanie starcza jednak na dłużej i faktycznie jest wyraźnie tańsze, a sucha karma łatwa jest w przechowywaniu. Decydując się na takie ekonomiczne rozwiązanie, wystarczy zabezpieczyć nabyty worek karmy przed dostępem powietrza, wilgocią, wysoką temperaturą i promieniami słonecznymi. Opakowania zazwyczaj zaopatrzone są w zapięcia strunowe, dla pełnego bezpieczeństwa otwartą paczkę umieścić możemy jednak dodatkowo w metalowym pojemniku. 

Przykładowe tanie i dobre karmy dla kota


1.  Karmy dla kota Applaws

Kocie specjały marki Applaws to prawdziwie mięsne przysmaki. W daniach tych białko zwierzęce stanowi aż 80% składu, z receptur wykluczono też tu wszelkie podejrzane wypełniacze, a więc zboża, soję i kukurydzę. Ponadto Applaws oferuje karmy w pełni naturalne, pozbawione sztucznych konserwantów, barwników czy wzmacniaczy smaku. Cennych substancji odżywczych, poza mięsem, dostarczają tu też zasobne w witaminy i minerały owoce oraz warzywa. 

↓ KARMY APPLAWS DLA KOTA ↓2.  Karmy dla kota Taste of the Wild

Kolejną bezzbożową, mięsną i stawiającą na naturalne produkty propozycją są karmy marki Taste of the Wild. I tym razem producent kocich specjałów dołożył wszelkich starań, by wypuszczane przez niego na rynek dania jak najbardziej zgodne były z naturalnym kocim jadłospisem. Ponadto znajdujące się w składzie karm mięso dzika jest tak kuszącym smakołykiem, że żaden zwierzak daniom tym się nie oprze.


3. Karmy dla kota Sanabelle

Wśród tanich i dobrych karm dla kota ciekawą propozycję stanowią produkty marki Sanabelle. Tym razem w składzie dań odnajdziemy ryż i mąkę ryżową. Producent zrezygnował jednak z wszelkich zbóż zawierających gluten. Godny uwagi jest fakt, że Sanabelle w pełni uwzględnia różne kocie potrzeby. Bez problemu odnajdziemy więc tu specjały dedykowane nie tylko zwierzakom w różnym wieku, ale i kotom niewychodzącym i wychodzącym z domu oraz formuły dbające o kocią sierść, dziąsła, układ pokarmowy czy moczowy bądź wagę.

↓ KARMY DLA KOTA SANABELLE ↓4. Karmy dla kota Josera

Ryż odnajdziemy też w produktach marki Josera. Podobnie jak w poprzednim przypadku i tu zrezygnowano jednak z pszenicy i soi oraz z cukru, sztucznych konserwantów oraz nabiału. Dodatkowym atutem tego specjału jest wysoka jakość produkcji. Producent tworząc swe specjały, nie sięga po artykuły modyfikowane genetycznie, a każdy składnik karmy przed wykorzystaniem dokładnie analizowany jest w laboratorium.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł przekonał Was, że da się kupić tanie i dobre karmy dla kota, które nie nadwyrężą domowego budżetu, a jednocześnie będą stanowiły pełnowartościowy i zdrowy posiłek dla mruczka.

↓ KARMY JOSERA DLA KOTA ↓

Sklep Telekarma

Tekst: Małgorzata Paszko
Zdjęcie: © Africa Studio — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza