środa, 27 lutego 2019

Karma Acana dla psa


Psie specjały marki Acana to karmy zaskakujące jakością, bogactwem smaków i różnorodnością propozycji. Dania te uwzględniają potrzeby różnych zwierzaków oraz dbają o to, by psia dieta bazowała przede wszystkim na mięsie. 


Biologicznie odpowiednie jedzenie oparte na formule WholePrey


Ułożenie jadłospisu idealnie odpowiadającego żywieniowym wymaganiom naszych domowych pupili nie jest prostą sprawą. Chcąc podołać temu zadaniu, pod uwagę musimy wziąć nie tylko wiek, kondycję i tryb życia psiaka. Niezwykle ważne okazuje się też uwzględnienie i tego, jak zwierzaki te odżywiałyby się, żyjąc na wolności. W celu znalezienia odpowiedzi na to pytanie wnikliwie przyjrzeć musimy się zarówno anatomicznej budowie naszych pupili, jak i jadłospisowi ich najbliższych dziko żyjących krewnych. Tak też w przypadku psa, dieta odpowiednia biologicznie w przeważającej mierze bazować powinna na mięsie. Zwolennicy jej podkreślają, że na zasadność wprowadzenia takiego właśnie jadłospisu wskazuje krótki psi układ pokarmowy, brak amylazy w ślinie oraz wygląd psich szczęk i zębów. Dodatkowo biorąc pod lupę menu wilków – bezpośrednich przodków naszych domowych czworonożnych pupili, zauważymy, że ofiary swe zjadają one w całości. W karmach Acana dla psa, uwzględniających tę zasadę zwaną WholePrey, pośród wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego mięso stanowi więc 70-80% składu, organy 10-15%, szpik i chrząstki zaś 5-10%1. Te dwie ostatnie propozycje są wspaniałym i dobrze przyswajalnym źródłem różnorakich witamin i minerałów. 

↓ KARMA ACANA DLA PSA ↓Czym jeszcze wyróżniają się karmy marki Acana?


Jak zostało już wspomniane, karmy Acana dla psów w składzie swym zawierają różnorodne produkty zwierzęcego pochodzenia. Ich zawartość w poszczególnych specjałach waha się więc w granicach 50 – 90%. Wybierając dania tej marki, możemy mieć też pewność, że mięso, które trafia do fabryki, jest świeże i nienafaszerowane hormonami. Ryby nie pochodzą tu z hodowli, a poławiane są w naturalnych zbiornikach. Czerwone mięso oraz drób dostarczają zaś lokalni rolnicy trzymający zwierzaki na wolnym wybiegu. 

Inną ważną kwestią w przypadku karm Acana jest też to, że ograniczona została w nich ilość w nadmiarze szkodzących psu węglowodanów. W ich miejsce wprowadzono zaś świeże warzywa i owoce oraz zioła.

Karma Acana dla psa – wybór produktów


Suche karmy Acana dla psa zaskoczą nas nie tylko swym składem, ale i bogactwem propozycji. Wśród produktów tej marki bez problemu odnajdziemy więc specjały uwzględniające wiek, kondycję naszych pupili oraz oczywiście ich preferencje smakowe. Do wyboru mamy tu cztery linie specjałów, z których każda zawiera parę różnych propozycji.

Acana Heritage to linia charakteryzująca się zawartością mięsa oscylującą w granicach 60-75% oraz bazująca na trzech podstawowych składnikach: na kurczakach i jajach pochodzących z lokalnych farm ekologicznych oraz na dzikiej flądrze. Różnicując karmy pod względem zawartości białka, tłuszczu, wapnia, fosforu, glukozaminy, chondroityny oraz kwasów DHA i EPA producent dopasował przysmaki te do potrzeb różnych zwierzaków. Tak też w linii tej odnajdziemy odrębne dania dla: szczeniaków ras małych i dużych, szczeniąt i młodych psiaków, psów dorosłych oraz dorosłych zwierzaków ras małych i dużych, psich seniorów, czworonogów prowadzących szczególnie aktywny tryb życia oraz dla zwierzaków borykających się z nadwagą.

Propozycje z serii Acana Classics w składzie swym zawierają 50% mięsa i 30% charakteryzujących się niskim indeksem glikemicznym węglowodanów. Karmy te dedykowane są psom dorosłym i występują w trzech rodzajach. Acana Wild Coast to propozycja oparta na rybach pacyficznych, w tym na flądrze i morszczuku. W Acana Red z kolei głównym składnikiem jest czerwone mięso, a więc wołowina, wieprzowina i jagnięcina. W składzie Acana Prairie Poultry dominuje zaś drób – kurczak i indyk oraz jaja.      

Acana Regionals to formuły bezzbożowe. Do wyboru mamy tu dania dla psów dorosłych o czterech różnych smakach. Acana Ranchlands stawia na bizona, wołowinę, jagnięcinę, wieprzowinę i sandacza, Acana Wild Prairie na indyka, kurczaka, jajka, sandacza i pstrąga. Acana Grasslands na jagnięcinę, indyka, kaczkę, szczupaka i jajka, Acana Pacifica zaś na ryby z Pacyfiku.  

Ostatnią propozycją dedykowaną psom ze skłonnością do pokarmowych alergii jest Acana Singles. Te bezzbożowe dania dodatkowo bazują więc na jednym tylko rodzaju białka. Acana Yorkshire Pork na wieprzowinie, Acana Grass-Fed Lamb na jagnięcinie, Acana Pacific Pilchard zaś na sardynce.

↓ KARMA ACANA DLA PSA ↓

Sklep Telekarma

Tekst: Małgorzata Paszko
Zdjęcie: © Africa Studio — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz