poniedziałek, 11 lutego 2019

Karma Miamor dla kociąt


Mięsne karmy Miamor to wspaniałe przekąski nie tylko dla dużych, ale i dla małych kotów. Do misek młodych kociaków powinny trafiać specjały najwyższej jakości. Dzięki nim maluchy cieszyć będą się posiłkami pysznymi i dbającymi o ich zdrowie.


Dieta kociąt


Okres wzrostu to czas, w którym szczególnie uważnie zadbać powinniśmy o żywienie naszych pupili. Młode koty w pierwszym półroczu swego życia osiągają 75% docelowej masy swego ciała. Jeśli chcemy więc, by maluch prawidłowo się rozwijał, codziennie dostarczać musimy mu należytą dawkę protein, tłuszczów, witamin i minerałów. 

Mleko, jakim kotka karmi swe młode, niezwykle zasobne jest w białko. Również później, gdy rozszerzać zaczynamy dietę malucha, wspierające koci i wzrost proteiny, muszą stanowić podstawę menu zwierzaka. Przy okazji warto pamiętać o tym, że koty są bezwzględnymi mięsożercami. Mówiąc o białku, mamy więc tu na myśli te pochodzenia zwierzęcego. Wybierając karmę dla małego mruczka, zadbajmy więc o to, aby mięso figurowało na czele jej składu. Poza cennymi aminokwasami dostarcza ono również taurynę, witaminę A i kwasy tłuszczowe. Spośród minerałów najważniejsza jest odpowiednia dawka fosforu, wapnia, magnezu, żelaza i cynku, a więc wszystkich tych substancji, które czynnie wspierają budowę zębów i kości.

Karma Miamor dla kociąt


Miamor to mokre, mięsne specjały, które znakomicie sprawdzają się w kociej diecie. Komponując menu malucha, musimy jednak mieć na uwadze fakt, że dania te są karmą uzupełniającą, nie zaś pełnoporcjową. Koci jadłospis nie może więc bazować tylko na nich, może zaś wykorzystywać je jako pyszne i zdrowe uzupełnienie codziennego pożywienia.

↓ KARMA MIAMOR DO KOCIĄT ↓Najważniejszym atutem karmy Miamor dla kociąt jest jej nienaganny skład oraz lekkostrawna formuła. W daniach tych nie odnajdziemy sztucznych barwników, wzmacniaczy smaku, ani zbędnych wypełniaczy. Podstawą jest tu mięso cielęce, wołowe bądź pochodzące z kurczaka. To dzięki niemu dnia te są tak smaczne, że nie oprze im się nawet najbardziej wybredny mruczek.

Inną kwestią zasługującą na uwagę jest duża zawartość wody, która w karmach Miamor dla kociąt sięgająca aż 80%. Przysmaki te są więc nie tylko świetnym źródłem zwierzęcych protein, ale i dobrze radzą sobie one z zaspokojeniem kociego pragnienia. Wiele kotów stroni od picia, co łatwo skończyć może się groźnym dla zdrowia odwodnieniem. Zwłaszcza młodym kotom, dopiero uczącym się korzystania z kocich fontann bądź wypełnionych wodą miseczek, warto więc regularnie serwować mokre, zasobne w płyny specjały.

Jak włączyć karmy Miamor w kocią dietę?


Małe ilości mokrej karmy podawać możemy kocim maluchom już w drugim miesiącu życia. Gdy z kolei kot nasz skończy 10 tygodni, spożywać będzie mógł zarówno suche, jak i mokre pożywienie. Wówczas warto rozpocząć przyzwyczajanie go do mieszanego jadłospisu. Na podstawę kocich dań dobrze nadaje się sucha karma. Specjały Miamor wykorzystujmy zaś w roli smakowitego i wabiącego koty dodatku. Spokojnie mieszać możemy je więc z głównym jedzeniem bądź raz dziennie serwować jako odrębne przekąski.

Przewód pokarmowy młodych zwierzaków nie jest jeszcze w pełni rozwinięty i obchodzić powinniśmy się z nim szczególnie delikatnie. Karmy Miamor dla kociąt cechuje bardzo dobra przyswajalność, mimo wszystko nawet i te nowe specjały do menu malucha włączajmy pomału. Zaczynajmy więc od naprawdę niewielkich ilości i obserwujmy, jak zwierzak będzie na nie reagował. Gdy nie pojawią się żadne negatywne następstwa, stopniowo zwiększać możemy serwowaną porcję.

↓ KARMA MIAMOR DLA KOCIĄT ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Magdalena Paszko
Zdjęcie: © Pavel Losevsky - stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz