wtorek, 14 sierpnia 2018

Bidon dla psa na letni spacer


Lato to najlepsza pora na długie wędrówki i aktywny wypoczynek z psem. Spacery w ciepłe, słoneczne dni dostarczają zwierzakom wiele frajdy, a nam pozwalają odpocząć od codziennych obowiązków. Pamiętajmy tylko, że w takie upalne dni powinniśmy szczególnie zatroszczyć się o bezpieczeństwo pupila. Pies powinien mieć przede wszystkim stały dostęp do świeżej wody, dlatego warto zaopatrzyć się w specjalny bidon dla psa. Jak wybrać taki bidon i o czym pamiętać podczas letniego spaceru z psem?


Letni spacer z psem – o czym trzeba pamiętać?


Letnie spacery i wędrówki to doskonały sposób na spędzanie czasu z czworonogiem. Pamiętajmy jednak, że na takie eskapady należy się odpowiednio przygotować. Upały doskwierają zwierzakom nie mniej niż nam, a co więcej stwarzają poważne zagrożenie dla ich zdrowia. Żar lejący się z nieba nie służy psom, których organizmy łatwo ulegają przegrzaniu. W przeciwieństwie do nas zwierzaki mają bowiem raczej ograniczone możliwości termoregulacji. Pies poci się jedynie na poduszkach łap, a swój organizm chłodzi głównie dysząc. To zdecydowanie za mało, gdy temperatury sięgają zenitu, zwłaszcza biorąc pod uwagę gęstą sierść, która dodatkowo zatrzymuje nagromadzone przez organizm ciepło. Typowymi objawami świadczącymi o przegrzaniu są intensywne dyszenie, osłabienie, szybkie bicie serca, zwiększone wydzielanie śliny i zaczerwienienie oczu. W takiej sytuacji wizyta u weterynarza jest po prostu niezbędna. Co możemy zrobić, by uchronić pupila przed udarem słonecznym?


Jak ochronić psa przed przegrzaniem?


Przede wszystkim zmieńmy nieco charakter naszych spacerów. Długie i wyczerpujące wędrówki w upalne dni zdecydowanie nie są wskazane. Spróbujmy przestawić pupila na krótsze, ale za to częstsze przechadzki. Intensywniejszy spacer możemy zafundować mu wczesnym rankiem lub wieczorem, gdy na zewnątrz jest nieco chłodniej. Zastanówmy się także nad trasą wycieczki. Unikajmy miejsc, w których w ogóle nie ma cienia. W czasie upałów najlepiej sprawdzają się miejscówki w pobliżu akwenów. Jeśli nasz pupil lubi kąpiele, być może spodoba mu się zabawa w jeziorze czy stawie. Warto zabrać ze sobą zabawkę, na przykład piłkę, która zachęci pupila do kąpieli.

↓ BIDON DLA PSA ↓


Pamiętajmy także o odpowiednim ekwipunku spacerowym. Jego najbardziej newralgicznym elementem jest kaganiec, który w upalne dni bardzo przeszkadza zwierzakom. Jak już powiedzieliśmy pies chłodzi swój organizm dysząc, a mocno zabudowany kaganiec może mu to utrudniać. Jeśli jednak nasz pupil musi go nosić, pamiętajmy, by wybrać model umożliwiający mu swobodne otwieranie pyska i dyszenie. Pamiętajmy także o zapewnieniu psu dostępu do świeżej i czystej wody. Warto mieć ze sobą składaną miskę lub poręczny bidon dla psa.

Dlaczego warto mieć ze sobą bidon dla psa?


W upalne dni musimy pamiętać przede wszystkim o odpowiednim nawodnieniu psiego organizmu. Niedobór płynów utrudnia psu regulowanie temperatury ciała, obciąża organizm, a co więcej – zwiększa ryzyko udaru. Pamiętajmy również, że wysiłek fizyczny podczas spaceru zwiększa psie potrzebowanie na wodę, dlatego dobrze jest zawsze mieć ją przy sobie. Mogłoby się wydawać, że skoro wybieramy się nad jezioro, to tam wody dla psa będzie pod dostatkiem. Weźmy jednak pod uwagę, że woda z takiego akwenu nie zawsze nadaje się do picia. Mogą przecież znajdować się w niej bakterie wywołujące groźne choroby układu pokarmowego. Lepiej zatem, by nasz zwierzak pił jedynie czystą i świeżą wodę z bidonu. Poidło tego rodzaju jest lekkie i poręczne, więc nie będzie zawadzało nam podczas spaceru. Bidon wyposażony jest także w zbiornik, dzięki któremu można podać psu wodę w niemal każdych okolicznościach. Nie tylko podczas spaceru, ale i podróży autem czy pociągiem. 

Jaki powinien być bidon dla psa?


Bidony dla psów różnią się przede wszystkim wielkością i pojemnością. Większe czworonogi z reguły więcej piją, dlatego lepiej mieć w zapasie odpowiednią ilość wody. Pamiętajmy też, że psom o dużych gabarytach wygodniej będzie się piło z szerszej i głębszej miski. Bidony o większej pojemności sprawdzą się zwłaszcza podczas dalekich wędrówek i dłuższego wypoczynku poza domem. 

Zwróćmy również uwagę na tworzywo, z którego wykonano poidło. Powinno ono zapewniać dobrą izolację termiczną, tak aby woda wewnątrz się nie nagrzewała. Bidon dla psa musi być także wytrzymały i łatwy w czyszczeniu. Warto wybierać lekkie i poręczne produkty, które nie będą przeszkadzały nam podczas eskapad i nie zajmą dużo miejsca w plecaku.

↓ PRZENOŚNE POIDŁO DLA PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza