poniedziałek, 29 maja 2017

Majtki dla psa

Choć może wydawać się to dziwne, majtki dla psiaków to naprawdę wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które jednocześnie pozwala pupilowi godnie się zestarzeć albo wyzdrowieć po ciężkiej chorobie. W powszechnej opinii majtki są kojarzone bardziej z suczkami, przede wszystkich w okresach cieczki, kiedy pojawia się problem z brudzeniem mebli i dywanów. Tego typu produkt jest jednak często potrzebny także psim panom. Kłopoty ze zdrowiem i starzenie się organizmu są czymś zupełnie naturalnym i do tego czekają przecież każdego kudłacza (i nie tylko kudłacza). Majtek nie należy się obawiać. Potrafią naprawdę uczynić codziennie funkcjonowanie zwierzaka łatwiejszym i przyjemniejszym. Oczywiście nigdy nie należy zakładać psiakowi majtek, kiedy może samodzielnie wyjść na spacer. Majtki są przeznaczone na mniejsze i większe awarie.


Majtki dla psów – kiedy potrzebne?


Majtki dla psów przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy nasz zwierzak jest już w podeszłym wieku i ma kłopoty z utrzymaniem moczu. Z początku może to być miejscowe i prawie niezauważalne zostawienie drobnych kałuż, z czasem jednak psiak może w ogóle nie kontrolować swojej fizjologii albo wręcz nie czuć, że właśnie oddaje mocz. To problem i dla kudłacza, który przecież się stresuje, czuje bardzo niekomfortowo i do tego prawie na pewno ma wyrzuty sumienia (kojarzy, że robi źle), jak i dla właściciela. Nieustanne czyszczenie mieszkania, wykładanie dywanów i łóżek ceratą, pilnowanie pupila – sytuacja może naprawdę zrobić się nie do wytrzymania. Wtedy puszczają właścicielowi nerwy, zwierzak jest przerażony i naprawdę nieszczęśliwy – krótko mówiąc: robi się okropnie. Zamiast stresować zwierzaka (karanie i krzyki nic nie dadzą, tylko pogorszą stan psychiczny pupila), warto pomyśleć nad praktycznym rozwiązaniem. Z wiekiem nie da się już zapanować nad organizmem czworonoga, ale można kupić właśnie specjalne majtki. To wygodne rozwiązanie, komfortowe i do tego higieniczne. Kiedy jeszcze takie majtki się przydają? Podczas poważnych chorób, kiedy zwierzak nie może lub wręcz weterynarz zabronił mu wychodzić na spacery, co ma miejsce zwłaszcza po poważnych operacjach. Majtki możemy także założyć psiakowi, jeśli wybieramy się z nim w długą podróż i naprawdę nie ma żadnej możliwości, aby wyszedł choć na chwilę, by się załatwić. Nigdy natomiast nie wolno zakładać psiakowi majtek tylko dlatego, że nie chce nam się wyjść na spacer albo mamy inne, ważne zajęcia. Zwierzę to obowiązek i odpowiedzialność. Majtki są przeznaczone na sytuacje awaryjne i tylko takie. Nie wolno również zapominać o regularnym zmienianiu majtek.

↓ PIELUCHY DLA PSA ↓


Wybieramy majtki dla psa


Na rynku bez problemu dostaniemy majtki dla psa w różnych rozmiarach i kolorach. Sięgajmy koniecznie po te dla samców, bo dla suczek są inne modele (obie płcie mają przecież różną budowę anatomiczną). Zawsze trzeba też patrzeć na rozmiar. Na produktach często umieszczane są informacje, dla jakiej rasy dedykowany jest artykuł. Za duże lub zbyt małe majtki nie spełnią swojej roli. Koniecznie należy też zwrócić uwagę na materiał. Powinien być lekki, przyjemny w dotyku i obowiązkowo przewiewny. Sprawdzajmy, czy nie odparza i nie obciera, zwłaszcza w okresie letnich upałów. Zdecydowanie najlepsza jest bawełna, ale sprawdzą się także inne, delikatne materiały. Do wyboru mamy wiele kolorów. Zdarzają się też majtki w wersji de luxe, koronkowe albo z ażurowymi ozdobnikami. Majtki dla psich panów zazwyczaj i tak prezentują się o wiele dyskretniej niż te dla suczek, ponieważ obejmują głównie brzuch. Mają też oczywiście regulację i mocowanie na rzepy albo zaczepy. Sprawdźmy koniecznie, czy nie uciskają i nie obcierają zwierzaka.

Kiedy majtki dla psa się nie sprawdzą


Majtki dla psiaków są doskonałe na problemy z nietrzymaniem moczu spowodowane wiekiem albo chorobą. Przydają się w wielu sytuacjach awaryjnych, ale jest rodzaj zachowań psiaków, na które nam nie pomogą. Chodzi przede wszystkim o celowe znaczenie moczem terenu w celu zwrócenia na siebie uwagi albo z powodu dużego stresu. Pamiętajmy, że majtki są przeznaczone do celów doraźnych: nie leczą przyczyny takich zachowań. W przypadku problemów behawioralnych konieczna jest konsultacja nie tylko z weterynarzem (trzeba koniecznie wykluczyć podłoże chorobowe), ale również z treserem albo wręcz z zoopsychologiem. Źródłem takich zachowań jest psychika i to nad nią trzeba pracować. Potrzebny jest fachowy trening. Tego typu zachowania pupila mogą świadczyć o głębokich kłopotach psychicznych, ale wynikają często również z zachwianej relacji właściciel-zwierzak, w której to czworonóg uważa się za szefa. Krzyczenie i kary nic nie zmienią, mogą jeszcze pogorszyć sytuację. Należy zwrócić się do fachowca. Większość takich zachowań daje się „wyleczyć” bez większych problemów.

↓ODSTRASZACZE PSÓW I NEUTRALIZATORY ZAPACHÓW ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz