czwartek, 1 czerwca 2017

Naturalne gryzaki dla psa

Każdy psiak lubi pogryzać różne rzeczy. To całkowicie naturalne i wynika z jego potrzeb. Żucie i powolne gryzienie ma działanie relaksujące, obniża stres i doskonale wycisza. Jest też świetnym zajęciem, kiedy psiak się nudzi. Jeśli nie zadbamy o to, by nasz pupil miał co gryźć, wybierze sobie coś oczywiście sam, ale możemy być takowym wyborem niespecjalne uradowani. Gryzienie butów, mebli albo innych części wyposażenia domu raczej nie przypadnie do gustu właścicielowi. Nie krzyczmy na kudłacza i nie róbmy żadnych awantur. Karanie na nic się nie przyda. Należy udać się zamiast tego do porządnego sklepu zoologicznego i kupić psiakowi gryzaki. Te naturalne mają także działanie prozdrowotne.


Naturalne gryzaki dla psów – zalety


Naturalne gryzaki to nie tylko doskonały relaks i walka z nudą, ale także codzienna porcja zdrowych składników odżywczych i kilka dodatkowych profitów. Po pierwsze, naturalne gryzaki dla psów są źródłem białka, które jest bardzo potrzebne czworonogom w każdym wieku i na każdym etapie rozwoju. Po drugie, zawierają witaminy i minerały, stanowiące doskonałe uzupełnienie diety. Wciskanie w pupila na siłę suplementów pod postacią pigułek zazwyczaj kończy się walką. Naturalne gryzaki natomiast zwierzak przyjmie z ogromną radością. Po trzecie, niektóre z tych produktów doskonale wpływają na pracę układu pokarmowego. Wyrównują pH, wspomagają perystaltykę jelit i wzmacniają mięśnie żołądka oraz przełyku. Po czwarte, gryzaki mają pozytywny wpływ na jamę ustną kudłacza: poprawiają ukrwienie dziąseł oraz wspomagają go w walce z kamieniem nazębnym. Po piąte, wzmacniają mięśnie szczęk. Po szóste, poprawiają koncentrację psiaka. Po siódme, są doskonałymi narzędziami walki ze strasem i pomagają zwierzakowi poradzić sobie z nudą. Po ósme w końcu, pozwalają rozładować naturalną potrzebę gryzienia, jak również nadają się jako narzędzia motywacyjne i jako nagrody (tak samo jak przysmaki). Widać zatem z powyższej listy, że naprawdę warto kupić psiakowi naturalny gryzak. Jest całkowicie bezpieczny i ma mnóstwo zalet.

↓ NATURALNE GRYZAKI DLA PSA ↓


Wybieramy naturalny gryzak dla psa


Naturalny gryzak musi być przede wszystkim świeży. Inaczej traci swój smak i zapach, a zatem przestaje być atrakcyjny dla zwierzaka. Jeśli produkt wydziela podejrzany zapach, należy koniecznie go odłożyć, ponieważ najprawdopodobniej jest przeterminowany i może tylko zaszkodzić pupilowi. Wybierając konkretny gryzak, zawsze zwracajmy też uwagę na rozmiar. Za duży okaże się bardzo trudny do pogryzienia. Za mały łatwo jest połknąć albo wręcz się nim zadławić. To niebezpieczne! Na produktach zazwyczaj są informacje, dla jakiej wielkości psiaków są przeznaczone, ale powinniśmy kierować się również naszym zdrowym rozsądkiem. Naturalne gryzaki mają to do siebie, że powinny być naprawdę naturalne. Unikajmy wszelkich sztucznych aromatów, barwników i konserwantów. Gryzak naturalny zrobiony jest z wędzonej lub suszonej skóry oraz mięsa, plus czasem z chrząstek lub ścięgien. To wszystko, jeśli chodzi o ich skład. Wszelkie dodatki są sztuczne i powinniśmy je omijać.

↓ ŻWACZE WOŁOWE DLA PSA ↓


Rodzaje naturalnych gryzaków dla psów


Na rynku jest mnóstwo naturalnych gryzaków dla psów, więc będziemy mieć co najwyższej problem z decyzją, ale na pewno nie ze znalezieniem odpowiedniego produkty. Do wyboru są żwacze wołowe, wieprzowe, drobiowe, czy królicze. Możemy sięgnąć po tradycyjne żwacze, które są mocno twarde i zajmą ulubieńca przez długi czas. W sklepach znajdziemy też specjalne ścięgna do żucia, uszy, nosy oraz ogonki. Możemy się nawet spotkać ze żwaczem zmielonym. Poszczególne produkty różnią się stopniem twardości i wytrzymałości. Niektóre z nich, zwłaszcza wołowe, zajmą pupilowi długie godziny. Inne, jak na przykład uszy, świetnie nadają się jako smakołyk i są bardzo lubiane przez psiaki. To samo dotyczy nosów. Dobrym pomysłem jest zabranie kudłacza do sklepu zoologicznego i pozwolenie mu wybrać. Prawdopodobnie przy tak ogromnej ilości smakołyków sam będzie miał spory problem, co najbardziej mu odpowiada. Warto kupić wtedy kilka rodzajów i dawać mu od czasu do czasu. W ten sposób z pewnością uda się znaleźć ukochany gryzak.

↓ NATURALNE GRYZAKI DLA PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza