poniedziałek, 5 czerwca 2017

Pieluchy dla suczek

Pieluchy dla suczek przydają się w okresie cieczki i potrafią być bardzo komfortowym rozwiązaniem. Są praktyczne, a jeśli odpowiednio je dopasujemy – także wygodne i niekrępujące ruchów, jak również w żaden sposób nieutrudniające codziennych czynności. Pieluchy dla suczek to produkty coraz bardziej popularne na rynku. Dostaniemy je w każdym porządnym sklepie zoologicznym (polecamy tego typu produkty w sklepie internetowym Telekarma.pl). Dobrej jakości pielucha to gwarancja wygody i zapewnienie spokoju, zarówno psiakowi, jak i samemu właścicielowi. Nie bójmy się sięgać po tego typu produkt. Nie stanowi w żadnym wypadku zagrożenia dla zdrowia zwierzaka. Należy tylko rozsądnie go dobrać.


Kiedy potrzebne pieluchy dla suczek?


Każda suczka od pewnego momentu życia zaczyna mieć cieczkę (jeśli oczywiście nie jest wysterylizowana). Czas jej pojawienia się zależy przede wszystkim od rasy naszej suni. Psiaki małych i drobnych ras mogą zacząć mieć cieczkę już w piątym-szóstym miesiącu życia. U psiaków ras dużych i olbrzymich może się to zdarzyć dopiero w drugim roku życia albo nawet później. Cieczka to oznaka dojrzałości płciowej zwierzaka. Tak jak podczas ludzkiej menstruacji, w tym czasie z dróg rodnych suczki wypływa krew. W zależności od rasy może być jej mniej lub więcej. U psiaków ras olbrzymich taka cieczka może oznaczać naprawdę spore plamy krwi na podłodze, dywanach i meblach. Cieczka to coś całkowicie naturalnego, ale walka z jej objawami potrafi być kłopotliwa, zwłaszcza dla właściciela. Aby nie musieć ciągle sprawdzać, gdzie w danej chwili przebywa suczka i czy nie brudzi mebli, dywanu albo czegoś innego na wyposażeniu domu, lepiej kupić jej specjalne pieluchy, będące odpowiednikiem ludzkiej podpaski. Wygodna i mądrze dopasowana pielucha nie będzie przeszkadzać psiakowi i nie uniemożliwi mu żadnych czynności życiowych. Właściciel z kolei odetchnie z ulgą: skończy się dla niego ciągłe pilnowanie, szorowanie i pranie. Nie sposób przecież wyłożyć całego mieszkania ceratą! Taka pielucha to także o wiele mniejszy stres dla suczki. Wyobraźmy sobie, że cały czas chodzimy za nią i sprawdzamy, gdzie teraz siedzi albo leży. Jeśli jest to niewłaściwie miejsce, które może nam zabrudzić, od razu próbujemy ją stamtąd wyprosić. Sunia nic nie rozumie i czuje się albo wściekła, albo odnosi niesłuszne wrażenie, że zrobiła coś złego i ponosi karę. Nie ma w tym nic przyjemnego. Dodatkowo należy pamiętać, że suczkom w trakcie cieczki może się trochę zmieniać charakter. Robią się bardziej drażliwe lub nawet agresywne. Inne psiaki z kolei mają obniżony nastrój, są ospałe, osowiałe i pozbawione chęci do życia. W żadnym z tych przypadków dodatkowy stres nie przysłuży im się. Dlatego koniecznie zaopatrzmy się w specjalne pieluchy, które rozwiążą wiele problemów.

↓ PIELUCHY NA CIECZKĘ ↓


 

Wybieramy pieluchy dla suczek


Pieluchy dla suczek muszą być przede wszystkim wygodne. W sklepach zoologicznych dostaniemy zarówno produkty dla suczek, jak i dla samców. Koniecznie sięgajmy po te pierwsze, bo różnica w gruncie rzeczy jest duża. Zwierzaki obu płci różnią się budową anatomiczną i dlatego modele pieluch są dopasowane specjalnie do ich potrzeb. Koniecznie czytajmy rozmiarówkę. Są pieluchy w rozmiarze S, M, L, czasem także XS i XL. Warto pamiętać, że nie zawsze sam rozmiar wystarczy, dlatego dobrze jest również zmierzyć psiaka w obwodzie. Nie ma nic bardziej niewygodnego niż zbyt ciasna pielucha! Wżyna się w pachwiny, uciska na brzuch, krępuje ruchy. Psiak znienawidzi taki produkt! Zbyt wielka pielucha z kolei spadnie albo poprzesuwa się na suczce i przestanie spełniać swoją rolę. Ważne jest, aby produkt był także miękki, bez żadnych szwów i ostrych wykończeń. Złej jakości pieluchy potrafią obcierać, powodować uczulenie, a do rzepów przyczepia się sierść. Unikajmy tego. Sprawdzajmy, jak ma się nasza suczka w pieluchach. Musimy też koniecznie kontrolować, czy pielucha jej nie odparza (tak jak dzieje się to czasem z małymi dziećmi). Czujność należy wykazać zwłaszcza w okresie letnim, kiedy jest ciepło. Łatwo wtedy odparzyć delikatną skórę zwierzaka.

Pieluchy dla suczek – kiedy jeszcze potrzebne?


Pieluchy sprawdzają się nie tylko w czasie cieczki. Mogą okazać się bardzo praktycznym rozwiązaniem w przypadku psich seniorek, które nie kontrolują już do końca swojego ciała i zdarza im się nie trzymać moczu albo wręcz nie czuć, że w ogóle go oddają. Pielucha sprawi, że odzyskają godność, będą mogły swobodnie poruszać się po mieszkaniu, a my przestaniemy się denerwować, że dom popada w ruinę. Pieluchy są również dobrym pomysłem po zabiegach operacyjnych, w trakcie poważnych chorób, kiedy wyjście na spacer jest niemożliwe, a także ewentualnie w trakcie podróży, gdy wyjście choć na chwilę, aby psiak się załatwił, jest po prostu niemożliwe. Nigdy natomiast nie traktujmy pieluch jako środka zastępczego. Spacer zawsze okaże się lepszy! Pieluchy są przeznaczone wyłącznie na sytuacje, kiedy wyjście w plener z jakiegoś powodu staje się niemożliwe. Pamiętajmy również, że pieluchy trzeba regularnie zmieniać.

↓ MAJTKI NA CIECZKĘ ↓

Sklep TelekarmaTekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz