piątek, 3 marca 2017

Smycze dla dużych psów

W dużych psach drzemie potężna siła. Jeśli dodamy do niej żywiołowy temperament wielu czworonogów, nie trudno sobie wyobrazić, jak dużym wyzwaniem bywa poskromienie pupila. Aby spacer z potężnym zwierzakiem przebiegał bez problemów, warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Codzienne wędrówki z czworonogiem może znacząco ułatwić nam odpowiednia smycz. Jaka będzie jednak najlepsza dla dużego psa?


Jak wybrać właściwą smycz dla psa?


Smycz to z reguły jedno z pierwszych akcesoriów, jakie kupują świeżo upieczeni właściciele czworonogów.  Ma ona zapewniać kontrolę nad zwierzakiem i ułatwiać wspólne wędrówki. Niestety, niewłaściwie dobrana, często nie tylko nie spełnia swojej funkcji, ale niejednokrotnie stanowi przykre ograniczenie zarówno dla psa, jak i dla jego właściciela. Wcale nie musi jednak tak być! Wystarczy tylko dopasować smycz do własnych potrzeb i wymagań pupila. Zanim więc wybierzemy akcesorium, zastanówmy się dobrze, w jakim celu i w jakich okolicznościach będziemy go używać. Innej smyczy będzie bowiem potrzebował zwierzak, z którym przemieszczamy się po ruchliwej ulicy, a innej ten, który podczas spaceru ma okazję choć trochę powęszyć. Właściwa smycz dla psa może też ułatwić szkolenie czworonoga, który ma tendencję do ciągnięcia. Specjalnego akcesorium będziemy także potrzebować, jeśli planujemy biegać wraz z ulubieńcem.

↓ SMYCZ RINGOWA DLA DUŻEGO PSA ↓


Jakie cechy powinna mieć smycz dla dużego psa?


Nie ulega wątpliwości, że smycz dla dużego psa musi być solidna i wytrzymała. Potężne czworonogi potrafią bowiem szarpnąć na tyle mocno, że niektóre akcesoria mogą ulec rozciągnięciu, a nawet przerwaniu. Z tego powodu dla silnych zwierzaków warto wybierać akcesoria skórzane. Koniecznie sprawdźmy jednak, czy smycz nie jest zbyt ostra. Zwróćmy uwagę również na uchwyt, który musi być dla nas wygodny. Dodatkowo należy uważnie przyjrzeć się szerokości smyczy. Warto pamiętać, że w przypadku potężnych czworonogów mogą się nie sprawdzić bardzo wąskie akcesoria.

↓ SMYCZ KLASYCZNA DLA DUŻEGO PSA ↓

Jak długa musi być smycz dla dużego psa?


Nie da się jednoznacznie powiedzieć, jak długa musi być smycz dla dużego czworonoga. Ogólna zasada mówi o tym, że im większy i silniejszy zwierzak, tym dłuższa powinna być smycz. Pies musi mieć bowiem podczas spaceru zapewnione choć minimum swobody. Akcesorium powinno jednak gwarantować nam kontrolę nad czworonogiem. Jeśli więc spacerujemy po mieście, z pewnością dużo łatwiej będzie nam okiełznać pupila na 2,5-metrowej niż na 8-metrowej smyczy. Z kolei, gdy tylko możemy dać psu trochę więcej wolności, nigdy nie powinniśmy z tego rezygnować. Dobrze jest mieć więc przynajmniej dwa akcesoria znacznie różniące się długością – możemy je wtedy wykorzystywać zamiennie, w zależności od sytuacji. Innym rozwiązaniem jest zakup smyczy z regulowaną długością.

Jaki model smyczy będzie najlepszy dla dużego psa?


W przypadku potężnych psów dobrze sprawdzi się standardowa smycz spacerowa. To doskonały wybór na krótkie wędrówki, podczas których przemieszczamy się z pupilem po zatłoczonych ulicach lub podróżujemy komunikacją miejską.

↓ SMYCZ REGULOWANA DLA DUŻEGO PSA ↓ 

Bardzo przydatna dla dużych zwierzaków bywa również linka treningowa. Najczęściej wykonana jest z taśmy polipropylenowej, dzięki czemu odznacza się wysoką wytrzymałością. Co prawda nie służy ona raczej do spacerów ze zwierzakiem, jednak z powodzeniem możemy ją wykorzystać do szkolenia. Jest niezastąpiona do nauki przywoływania, a także do ćwiczenia chodzenia na luźnej smyczy. Ze względu na długość (nawet 10 m) jest pomocna także na terenach otwartych. Dzięki lince możemy dać psu trochę więcej swobody i pozwolić na eksplorację terenu, bez ryzyka, że pupil zbytnio się od nas oddali.

↓ SMYCZ ODBLASKOWA DLA DUŻEGO PSA ↓ 

Kto powiedział, że ze swoim wielkim kompanem musimy ograniczyć się jedynie do krótkich, monotonnych spacerów? Pamiętajmy, że psiaki należące do dużych ras to często zwierzaki pracujące, które dysponują wprost niespożytą energią. Jeśli marzy nam się uprawianie sportu wraz z czworonogiem, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do biegania. Warto zainwestować w specjalny pas biodrowy, a dla pupila zakupić smycz z amortyzatorem. Tego typu akcesorium stanowi prawdziwe wybawienie dla właścicieli silnych czworonogów. Smycz z amortyzatorem skutecznie zabezpieczy nas przed upadkiem i zneutralizuje wszelkie szarpnięcia.

↓ SMYCZ AUTOMATYCZNA DLA DUŻEGO PSA ↓ 


Sklep Telekarma


Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz