piątek, 10 marca 2017

Mata samochodowa dla psa

Psiaki z reguły pragną zawsze i wszędzie towarzyszyć swoim opiekunom. Zabranie czworonoga w wspólną podróż często okazuje się więc dużo lepszą opcją niż rozstanie z pupilem. O ile małego psa bez problemu możemy przewieźć w transporterze, potężny zwierzak zazwyczaj musi podróżować na tylnym siedzeniu samochodu. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto zadbać o bezpieczeństwo ulubieńca i jednocześnie odpowiednio zabezpieczyć pojazd. Idealnym rozwiązaniem może być zatem zakup maty samochodowej dla psa.

Jak przygotować się do podróży z czworonogiem?


Jeśli planujemy dłuższy wyjazd z pupilem, powinniśmy szczególnie zatroszczyć się o ochronę ulubieńca przed różnorodnymi zagrożeniami. Koniecznie sprawdźmy, czy czworonóg ma wszystkie aktualne szczepienia i został zabezpieczony przed kleszczami. Zabierzmy też do samochodu książeczkę zdrowia psiaka. Pamiętajmy, że na nowym nieznanym terenie nasz podopieczny może być trochę zdezorientowany, a przez to szczególnie narażony na zagubienie. Nie zapomnijmy więc o adresówce dla czworonoga. Dobrze jest wziąć ze sobą również ulubioną zabawkę zwierzaka, np. gryzak, który dostarczy pupilowi rozrywki podczas wielogodzinnej podróży.

Nawet  krótkie wypady do miasta, czy do weterynarza, wymagają wcześniejszego przygotowania zwierzaka do jazdy samochodem. Najlepiej przyzwyczajać czworonoga do podróży już od szczenięctwa. Psiaka trzeba zachęcić do samodzielnego wchodzenia i wychodzenia z samochodu za pomocą smakołyków. Następnie warto dodać do tego odpowiednią komendę.  Ponadto bardzo istotne jest wytworzenie u pupila pozytywnych skojarzeń z wyjazdami. Zadbajmy zatem o to, by wycieczki zawsze kończyły się dla psa czymś przyjemnym. W żadnym wypadku jedynym celem podróży nie może być zawsze gabinet weterynaryjny.

Jednym z najważniejszych elementów przygotowania do podróży jest zakup odpowiednich akcesoriów samochodowych. Dzięki nim będziemy mieli pewność, że zwierzak jest bezpieczny i czuje się komfortowo. Dla czworonożnego pasażera podróżującego na tylnym siedzeniu musimy zakupić szelki bezpieczeństwa, które umożliwią przypięcie go w podobny sposób jak samochodowymi pasami. Dzięki takiemu gadżetowi nasz pupil nie będzie narażony na przykre skutki gwałtownego hamowania czy wstrząsów podczas podróży. Oprócz szelek powinniśmy zaopatrzyć się również w matę, którą można umieścić na tylnym siedzeniu.

↓ SZELKI SAMOCHODOWE DLA PSA ↓


 

Dlaczego warto kupić matę samochodową?


Każdy chciałby zachować swoje auto jak najdłużej w nienagannym stanie. Niestety, nawet jednorazowa wycieczka z czworonogiem może narazić nasz samochód na zabrudzenie lub zniszczenie. Z pewnością nie jest to jednak powód, by rezygnować z tak miłego towarzysza podróży, jakim jest nasz pupil. Mata zamocowana na tylnym siedzeniu zabezpieczy je przed psią sierścią, a także zanieczyszczeniami przenoszonymi na łapkach. Dodatkowo czworonoga nie będzie kusiło gryzienie siedzenia. Co więcej, mata może stanowić również miękkie i wygodne posłanie dla psa i umożliwić komfortowy wypoczynek w trakcie podróży.

Jaką matę samochodową wybrać?


Wśród mat na szczególną uwagę zasługują akcesoria uniwersalne. Takie produkty nadają się do każdego modelu samochodu. Warto jednak starannie dobrać rozmiar maty. Niektóre akcesoria możemy rozłożyć na wszystkich tylnych siedzeniach – a tym samym dać czworonogowi dużą przestrzeń do snu i odpoczynku. Jeśli jednak wraz z naszym ulubieńcem mają podróżować także inni pasażerowie, trzeba raczej wybrać model, który zajmuje tylko jedno siedzenie.

Pamiętajmy, że mata musi zapewniać psu stabilność. Z tego względu powinna posiadać bezpieczne zapięcia, które z łatwością możemy przymocować do siedzenia. Ponadto niezbędne są otwory na pasy bezpieczeństwa. Niektóre maty mają specjalnie podwyższane boki, które uniemożliwiają czworonogowi przeskakiwanie i zaczepianie kierowcy.

Baczną uwagę należy zwrócić również na materiał, z którego wykonano matę. Dobrze, gdyby był wodoodporny i łatwy w czyszczeniu. Nie można zapominać o wygodzie naszego pupila. Aby czworonóg mógł odpocząć w samochodzie, mata powinna być dosyć gruba lub specjalnie wyściełana. Idealnie mogą sprawdzić się akcesoria antypoślizgowe lub posiadające dodatkową izolację.

Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

↓ MATA SAMOCHODOWA DLA PSA ↓

Sklep Telekarma

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz