sobota, 14 listopada 2015

Jak zadbać o psa jesienią?

Jak zadbać o psa jesienią?

Jesień to zdradliwa pora roku – raz jest ciepło, raz zimno, czasem pada a czasem świeci słońce. Właśnie dlatego należy odpowiednio zadbać o psa, by ta huśtawka pogodowa nie odbiła się na jego zdrowiu.

Hartuj psa na spacerze


Jednym ze sposobów zwiększenia odporności u psa jest ruch na świeżym powietrzu, nawet jeśli temperatura jest minusowa. Dzięki temu, pies będzie miał zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu i przy okazji uchronimy go przed chorobami. 

Małym pieskom kup ciepłe ubranko


Jeśli robi się zimno, a Twój piesek jest malutki i ma mało sierści, zaopatrz go w ciepłe ubranko. Oczywiście, nie należy przesadzać, by nie przegrzać pupila. Jednak jeśli widzimy, że czworonóg trzęsie się i ma problem z normalnym chodzeniem, należy sprawić, by spacer nie oznaczał wyziębienia.

Wycieraj pupila do sucha po powrocie ze spaceru


Jesienią często pada deszcz. Powstają kałuże, w których uwielbiają bawić się nasze psiaki. Trzeba jednak pamiętać, że woda, która się w nich znajduje, może być zanieczyszczona. Dlatego po powrocie do domu należy porządnie wytrzeć psa, a jeśli jest obklejony błotem – wykąpać go.  

Wzbogać dietę psa


Im bliżej zimy, tym mniej słońca. Warto więc wzbogacić dietę pupila o kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6 oraz Witaminę B. Oprócz tego, jeśli Wasz pupil mieszka w budzie, na zewnątrz, zwiększcie porcje nakładanej karmy. 

Ciekawostka: by ocieplić budę psa, włóżcie do środka słomę. Dzięki temu, czworonogowi zawsze będzie ciepło, a jego sierść będzie pięknie pachniała i wyglądała.

Nie przegrzewaj pupila


Jesienią temperatura zaczyna spadać. Robi się coraz zimniej, nakładamy cieplejsze ubrania, gdy wychodzimy na zewnątrz, a w domu ocieplamy się przy kaloryferach. Nie wolno jednak przesadzać. To samo tyczy się psa. Jeśli cały dzień będzie leżał w posłaniu umiejscowionym pod źródłem ciepła i nagle wyjdzie na zimne powietrze – choroba murowana. Warto więc umiejscowić posłanie pupila w miejscu, w którym będzie mu ciepło i przytulnie, ale również nie narazi go na niepotrzebne przegrzanie.

Uważaj na to, co je pies 


Jesienią wszystkie gryzonie starają znaleźć sobie ciepłe i wygodne miejsce. Wielu ludzi ustawia wtedy pojemniki lub usypuje kupki z trutek na szczury. Zapominają jednak, że takie środki są trujące również dla psów. Należy więc pilnować, by Nasz pupil nie miał możliwości zjedzenia trutki – zamykajcie miejsca, w których są one umieszczane. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz