niedziela, 29 listopada 2015

Jak wybrać odpowiednie legowisko dla psa?

Jak wybrać odpowiednie legowisko dla psa?

Każdy właściciel psa chce, by jego pupil czuł się wygodnie w swoim legowisku. Właśnie dlatego, warto zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi kształtami oraz wybrać ten, który będzie najlepiej pasował do naszego czworonoga.

Jak wybrać odpowiednie legowisko dla psa?


Podczas wybierania legowiska dla psa, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników:
  1. Rozmiar psa.
  2. Materiał, z którego chcemy, by wykonane było legowisko.
  3. Kolor legowiska.
  4. Kształt.
  5. Funkcjonalność – nie każde legowisko sprawdzi się w naszym domu. Warto więc sprawdzić jakie mamy opcje i wybrać to, które będzie najlepiej dopasowane do naszego pupila oraz domu.

Rodzaje legowisk dla psa


  1. Materacyki – są bardzo funkcjonalne i nadają się dla osób, które często zabierają psy na różne wyjazdy. Bardzo często są wykonane z nieprzemakalnych materiałów, które zdadzą egzamin nawet pod namiotem. Łatwo się je pierze, ponieważ wystarczy zdjąć z nich powłokę i wrzucić ją do pralki.
  2. Wiklinowe legowiska – charakteryzują się dużą wygodą. Można je kupić w różnych kształtach. Jednym z nich jest kanapa. Jej kształt zabezpiecza pupila przed przeciągami i zimnem docierającym z podłogi. Stanowi świetną alternatywę dla czworonogów, które ciągle „pchają” się na kanapę. Innym, popularnym kształtem legowiska z wikliny, jest buda. Nie sprawdzi się ona w małych mieszkaniach, ponieważ zajmuje dużo miejsca. Jeśli jednak mamy dużo przestrzeni do wygospodarowania, warto w nią zainwestować. Daje ona zwierzęciu namiastkę intymności oraz stanowi świetną kryjówkę np. podczas nocy sylwestrowej, gdy w niebo wystrzeliwane są fajerwerki. W sklepach dostępne są również mniejsze wersje bud z wikliny dla psów ras małych. Są one zazwyczaj w kształcie półkola, w którym znajduje się okrągły otwór. 
  3. Legowiska w kształcie pontonów – są one bardzo popularne wśród właścicieli psów. Nie zabierają dużo miejsca, a pozwalają pupilowi czuć się komfortowo. Łatwo się je przenosi i czyści. Często dołączana jest do nich poduszka, która stanowi przyjemny i wygodny dodatek. 
  4. Kojce dla psów – sprawdzają się u psów ras małych. Nie poleca się ich właścicielom, których pupile boją się leżeć w małych, zamkniętych pomieszczeniach.
  5. Namioty dla psów – są one imitacją budy. Są wykonane z materiału zawieszonego na specjalnym stelażu. Jest to świetne rozwiązanie dla właścicieli psów ras małych, którzy chcą dać pupilowi zamknięte miejsce, w którym poczuje się bezpiecznie. 
Sklep Telekarma

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz