niedziela, 29 marca 2015

Domowe zabawki dla kota

Domowe zabawki dla kota

Wszystkie koty lubią bawić się i rozrabiać. Ważne jest więc, by zapewnić im odrobinę rozrywki w domu. Jeśli nie chcecie kupować kolejnej zabawki dla swojego pupila, zróbcie ją sami w domu. Możecie nawet użyć pozostałości ze zniszczonych lub starych zabawek.

Jak zrobić domowe zabawki dla kota?


W sklepach zoologicznych możecie dostać wiele ciekawych zabawek dla kotów - myszki, piórka na sznurku, piłeczki, kocimiętki itp. Wszystkie one są bardzo atrakcyjne dla pupila. Jeśli macie jednak trochę czasu i zbędnych materiałów, możecie własnoręcznie wykonać zabawki dla swojego czworonoga. Poniżej znajdziecie kilka propozycji, które, mam nadzieję, zainspirują Was do działania.

  1. Jeśli macie na zbyciu jakąś starą, niewielką pluszową zabawkę, np. breloczek z misiem, usuńcie metalowe części. Przyszyjcie kawałek sznurka i jeśli macie np. kijek lub starą antenkę, przywiążcie do niego przygotowaną zabawkę.
  2. Weźcie starą, nieużywaną skarpetę. Włóżcie do środka suchą karmę lub smakołyki. Tak przygotowaną skarpetę zaszyjcie zwykłą nitką.
  3. Wiele kotów lubi zabawy w tunelu. Wystarczy karton i trochę taśmy, by zrobić go samemu. Jeśli macie duży karton, podzielcie jego ściany na dwa. Teraz wystarczy połączyć cztery kawałki taśmą klejącą. To samo zrobić z pozostałymi częściami i skleić wszystko tak, by postał prostokąt. 
  4. Koty uwielbiają siedzieć na wysoko położonych obiektach. Jeśli macie dosyć wyganiania ich ze stołu lub z blatu, zróbcie dla nich dróżkę z półek. Wystarczy kupić w sklepie stolarskim kilka desek w kształcie kwadratu lub prostokąta. Należy zaopatrzyć się również w kołki i metalowe uchwyty. Wystarczy przymocować uchwyty do desek, które następnie umieszczamy na kołkach przywierconych do ściany. 
  5. W pustej, plastikowej butelce zróbcie małe otwory. Do środka wsypcie suchą karmę (większe kawałki) lub smakołyki. Zakręćcie butelkę i rzućcie ją kotu. Taka zabawka przyniesie mu wiele godzin zabawy.
  6. Jeśli macie jakieś porozrywane gumki do włosów, usuńcie metalowe części (jeśli takie się na nich znajdują). Złapcie je za końce i zwiążcie. Możecie również doczepić do nich sznurek. To samo możecie zrobić z pociętym materiałem lub z czymkolwiek, co przyjdzie Wam do głowy.

Wszystkie zabawki są łatwe do zrobienia. Wystarczy trochę inwencji twórczej oraz materiały i zabawka gotowa. Pamiętajcie, żeby wszystkie elementy były bezpieczne dla zdrowia czworonoga. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz