piątek, 13 marca 2015

Akcja Sterylizacja 2015

Akcja Sterylizacja 2015

Najwięcej kotów oraz psów rodzi się na wiosnę. Przyczyną tego jest zbyt mała ilość przeprowadzanych sterylizacji. Wielu właścicieli czworonogów nie decyduje się na poddanie swoich pupili temu zabiegowi, ponieważ zbyt mało wiedzą na jej temat lub po prostu ich na nią nie stać. Właśnie dlatego, co roku, na terenie całej Polski, organizowana jest Akcja Sterylizacja.

Co roku do polskich schronisk trafia około 70 tysięcy psów. Nie wiadomo, jaka jest liczba bezdomnych kotów. Wiele z nich trafia do schroniska będąc w ciąży, ponieważ ludzie bardzo często wyrzucają z domów pupile przy nadziei. Sytuacja wyglądałaby inaczej, gdyby zwierzęta te były sterylizowane.

Akcja Sterylizacja 2015


Co roku, w marcu, organizowana jest Akcja Sterylizacja. Jej celem jest zwiększenie świadomości wśród właścicieli psów i kotów. Oprócz tego, umożliwia wykonanie zabiegu sterylizacji i kastracji w przystępnej cenie, dzięki czemu zmniejsza się nadmierne rozmnażanie zwierząt domowych. 

Do akcji tej może przystąpić każda placówka weterynaryjna, która zgłosi chęć do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Listę gabinetów weterynaryjnych, w których zabiegi są tańsze, można znaleźć na stronie organizatora Akcji Sterylizacja. 

Czym jest zabieg sterylizacji i kastracji


Kastracja to prosty zabieg, w trakcie którego usuwane są jądra samca. Sterylizacja polega na wycięciu suczce jajników oraz macicy. Oba zabiegi są szybkie i bezbolesne, ponieważ są wykonywane są przy znieczuleniu ogólnym. Oczywiście, jak przy każdym zabiegu wykonywanym pod narkozą, istnieje ryzyko, że zwierzę umrze. Jest to jednak mało prawdopodobne.

Ceny zabiegów:

  • sterylizacja suki: mała oraz średnia suka o wadze do 35kg - 200 zł, duża suka - 250zł.
  • sterylizacja kotki: od 100 do 120 zł
  • kastracja psa: mały oraz średni pies o wadze do 35 kg - 120 zł, duży pies - 170zł
  • kastracja kocura: 60 zł

Pamiętajcie, że jeśli chcecie, by pupil został poddany zabiegowi sterylizacji, musi być w dobrym stanie zdrowia. Najlepiej, by miał aktualne badania krwi i był odrobaczony i zaszczepiony. 

Ważne: Sterylizacja zapobiega powstawaniu ropomacicza i nowotworów narządów rodnych u suk oraz kotek. Choroby te mogą doprowadzić nawet do śmierci. Szacuje się, że nawet 95 proc. niewysterylizowanych kotek i suk zapada na te schorzenia. 

Kastracja kocurów oraz psów zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na raka jąder oraz schorzeń prostaty. 


PRODUKTY DLA KOTA

PRODUKTY DLA PSA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz