środa, 5 sierpnia 2020

Bawole kości Raso dla psów

Bawole kości Raso dla psów

Warto wiedzieć, że skłonność do gryzienia różnych przedmiotów to nie zły nawyk, a naturalna potrzeba zakorzeniona głęboko w psim charakterze. Podgryzając domowe sprzęty, szczenięta uczą się otaczającego je świata, a dorosłe czworonogi rozładowują w ten sposób stres oraz napięcie. Aby uchronić nasze rzeczy, meble i obuwie przed zniszczeniem, warto zadbać o to, by nasz pupil zawsze miał pod ręką coś odpowiedniego do gryzienia. Dobrą inwestycją będą na przykład bawole kości Rasco dla psów.

Potrzeba gryzienia u psa – skąd się bierze?


Gryzienie i żucie to jedno z ulubionych zajęć każdego czworonoga. Skłonność do niego przejawiają już najmłodsze szczenięta, które skubią małymi ząbkami wszystko, co tylko znajdzie się w ich zasięgu. W ten sposób zwierzaki poznają swoje otoczenie, ale i dają wytchnienie uporczywie swędzącym dziąsłom. Co ciekawe, zamiłowanie do gryzienia różnych przedmiotów wcale nie przemija wraz z wiekiem. Dorosłe psy też lubią podgryzać domowe sprzęty, chociaż w ich przypadku przyczyny takiego zachowania są nieco inne.

Pies może na przykład gryźć różne rzeczy z nudów, by zająć czymś swój czas i uwagę podczas nieobecności właściciela. Monotonna praca szczęk działa na psa relaksująco i uspokajająco, więc wiele zwierzaków zabiera się za gryzienie w sytuacjach stresujących lub pod wpływem silnych, negatywnych emocji. Nagła skłonność do gryzienia naszych rzeczy i obuwia może świadczyć również o problemach dermatologicznych albo behawioralnych, takich jak lęk separacyjny. Jakakolwiek nie byłaby przyczyna gryzienia, trzeba pamiętać, że psa nie da się tego całkiem oduczyć. Jeśli zwierzak notorycznie niszczy domowe sprzęty, warto zasięgnąć pomocy psiego behawiorysty, jednak w większości przypadków wystarczy przekserować jego uwagę na coś innego, bardziej odpowiedniego do gryzienia.

Przysmaki do gryzienia dla psów


W sklepach zoologicznych znajdziemy wiele rozmaitych przysmaków dla psów. Ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza te w formie naturalnych gryzaków, takich jak preparowane kości, żwacze wołowe czy inne wędzone smakołyki, idealne do żucia. Produkty tego rodzaju mają cały szereg zalet i właściwości, które czynią je wręcz idealnymi przysmakami dla naszych podopiecznych.

Po pierwsze, twarde przysmaki do gryzienia wykonuje się wędzonego mięsa i skóry zwierzęcej, bez dodatku konserwantów i innych chemicznych ulepszaczy. Są zatem całkiem naturalne i bezpieczne dla naszych czworonogów. Po drugie, takie przekąski poprawiają higienę jamy ustnej zwierzaka, a ich żucie polepsza ukrwienie dziąseł i redukuje ilość kamienia nazębnego. Po trzecie, gryzienie wędzonych przysmaków wzmacnia mięśnie szczęki, a ponadto reguluje pracę przełyku i całego układu pokarmowego. Co więcej, ich gryzienie zapewnia psu rozrywkę, działa uspokajająco i relaksująco. A jeśli chcemy zapewnić pupilowi zajęcie na długie godziny, warto wybierać większe przysmaki, takie jak prasowane kości Rasco dla psów.

Kości dla psów Rasco – zalety


Przysmaki w kształcie kości wytwarza się tak naprawdę z wędzonych, prasowanych skór zwierzęcych, więc z prawdziwymi kośćmi nie mają one wiele wspólnego. Na rynku znaleźć można rozmaite produkty tego rodzaju, ale wybierając je, warto stawiać na znanych i sprawdzonych już producentów, takich jak Rasco. Marka ta stawia przede wszystkim na naturalność, a ich produkty wyrabiane są bez udziału konserwantów ani substancji wzmacniających smak czy aromat. Świetnie sprawdzą się w roli przysmaku, przekąski do długiego przeżuwana, a co więcej – idealnie uzupełniają codzienną dietę czworonoga. Kości dla psów Rasco zawierają nie tylko białko zwierzęce, ale i surowe oleje oraz włókno, które wspomagają pracę układu pokarmowego oraz moczowego psa.

Bawole kości Rasco dla psów


W ofercie marki dostępne są różne smakołyki, ale na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza bawole kości Rasco dla psów. Dlaczego? Otóż takie przysmaki stanowią przede wszystkim wielki rarytas dla naszego pupila – w końcu mięso bawoła nie codziennie gości w jego menu, a smak znacznie różni się od popularnego w psich karmach drobiu czy wołowiny. Mięso i skóra bawoła są smaczne i aromatyczne, a co więcej lekkostrawne i delikatne dla psiego układu pokarmowego.

Pośród kości Rasco dla psów znajdziemy produkty różnej wielkości, wiązane, jaśniejsze lub ciemniejsze, a więc bez trudu dobierzemy coś odpowiedniego dla naszego pupila. Największe kości mogą mieć nawet 25 cm długości, a zatem sprawdzą się nawet w przypadku czworonogów o pokaźnych gabarytach. Mniejsze kości mierzą natomiast około 6 cm, co czyni je odpowiednimi dla psów o niewielkich szczękach.

↓ BAWOLE KOŚCI RASO DLA PSÓW  ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: © Kesterhu — istockphoto.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz