środa, 19 sierpnia 2020

Amiplay smycze automatyczne dla psa

Amiplay smycze automatyczne dla psa

Kiedy wychodzimy z psiakiem na spacer, koniecznie potrzebujemy dobrej jakościowo i godnej zaufania smyczy. Dlaczego? Ponieważ smycz to bezpieczeństwo naszego zwierzaka. Choć niektórzy traktują to akcesorium spacerowe jako ograniczenie wolności psiaka, tak naprawdę rzeczywistość wygląda inaczej. Smycz pozwala dać kudłaczowi wolność i swobodę ruchów, przy jednoczesnej kontroli, co gwarantuje bezpieczeństwo futrzaka. Nigdy nie będziemy w stanie przewidzieć, co może wydarzyć się na spacerze i jaka awaryjna sytuacja nas spotka. Smycz jest wówczas gwarantem, że wszystko potoczy się dobrze, bo to my będziemy kontrolować sytuację i nie pozwolimy, aby psiak uciekł gdzieś w panice, został zaatakowany albo się zgubił. Trzeba jednak dobrze dopasować smycz do rodzaju aktywności na spacerze, aby zwierzak czuł się komfortowo i mógł czerpać radość z wypadu w plener. Największą wolność i swobodę dają smycze automatyczne, czyli regulowane. Marką, która produkuje takie smycze i są one najwyższej jakości, jest z pewnością Amiplay.


Smycz automatyczna dla psa


Czym wyróżnia się smycz automatyczna? Przede wszystkim jej specjalny mechanizm pozwala na regulację długości podczas spaceru i to w każdej chwili, ponieważ rączka takiego akcesorium ma wbudowany mechanizm. Wystarczy jedno nasze przyciśnięcie i już mamy kontrolę. Dzięki temu smycze automatyczne są bardzo wygodne i praktyczne, bo tak naprawdę mamy kilka opcji w jednym. Zamiast kupować kilka tradycyjnych smyczy o różnych długościach, mamy jedną wielofunkcyjną. Smycze automatyczne dla psa dzielimy na taśmy i linki. Te pierwsze są zazwyczaj dłuższe, ale obie wersje mogą rozciągać się do naprawdę sporych rozmiarów. Oczywiście każda smycz automatyczna ma określoną długość maksymalną, więc kupując produkt możemy zdecydować, czy chcemy model parometrowy, kilkunastometrowy czy taki, który rozciągnie się nawet do dwudziestu metrów. Musimy jednak pamiętać, że im dłuższa smycz, tym trudniej nad nią panować i trzeba mieć pewną wprawę, inaczej całość zaplącze się wokół nas, drzewa, krzaków albo nóg innych ludzi. Może się w nią zaplątać także psiak, więc pamiętajmy, że używanie smyczy automatycznej wymaga praktyki i lepiej zacząć trening od nieco krótszych długości. Sam kudłacz też potrzebuje praktyki w chodzeniu na takiej smyczy.

Jak używać smyczy automatycznej dla psa?


Wyprowadzanie psiaka na spacer na smyczy automatycznej wymaga wprawy. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że im dłuższa smycz, tym trudniej nad nią zapanować, zwłaszcza w przypadku zwierzaka, którego roznosi energia. Po drugie, automatyczna smycz działa na zasadzie zwijającego i rozwijającego mechanizmu. Aby smycz się zatem wydłużyła, psiak musi ją pociągnąć. W przypadku zwierzaków, które nie nauczyły się chodzić na tradycyjnej smyczy i mają nawyk szarpania, taki automatyczny model tylko utrwali nieprawidłowe zachowania. Choć smycze automatyczne nie są zaprojektowane na mocne szarpania i mechanizm nie działa na zasadzie nagłego zrywu, to jednak samo rozciąganie smyczy przez ciągnięcie może sprawdzić się tylko u zwierzaków, które przeszły trening prawidłowego chodzenia na smyczy tradycyjnej. Oczywiście my jako właściciele mamy możliwość w każdej chwili zablokowania albo nawet zwinięcia, czyli skrócenia długości smyczy, ale kudłacz też musi wiedzieć, jak taki mechanizm działa, aby nie zacząć szarpać bez sensu albo nie poddusić się, gdy nagle zablokujemy mu długość. Z tych powodów poleca się najpierw nauczenie zwierzaka chodzenia na spacery na tradycyjnej smyczy (początkowo krótkiej) i dopiero potem przechodzenia na modele dłuższe i w końcu wreszcie automatyczne. Obie strony muszą mieć wprawę, aby czerpać korzyści z takiego rodzaju akcesorium. Nie zapominajmy też o ostrożności i uważności podczas spaceru. Długa smycz daje dużo możliwości. Musimy zawsze być skoncentrowani, aby zareagować, kiedy pupil postanowi nagle wybiec na jezdnię albo w kierunku innego psiaka. Jeśli wtedy nie zablokujemy smyczy, kłopoty mogą być naprawdę duże.

 

 Smycze automatyczne dla psów Amiplay


Najbardziej popularną linią smyczy Amiplay jest seria Infini, która zachwyca nie tylko praktycznością produktów, ale również nowoczesnym i designerskim wyglądem, który możemy dopasować od własnego stylu. Smycze dostaniemy w kilku rozmiarach, w zależności od tego, czy mamy małego, średniego czy dużego psiaka. Dostępne są wersje S, M, L oraz XL. Automatyczne smycze Amiplay dla psa cechuje mocna obudowa z podwójną warstwą materiału, a w dodatku samą obudowę można wymieniać, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. Akcesoria bez trudu zwijają się automatycznie i mają wszyte specjalne nici odblaskowe, dzięki czemu my i psiak jesteśmy bezpieczniejsi także po zapadnięciu zmroku. Sama rączka wygodnie leży w dłoni, jest wytrzymała i do tego zawiera miękkie elementy, co zwiększa komfort użytkowania. Pod rączką znajdziemy też oczko, które służy do przypięcia pojemnika z woreczkami na psie odchody. W ten sposób wszystko mamy pod ręką! Smycze mają od trzech do pięciu metrów długości i są dedykowane psiakom od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu kilogramów wagi. Smycze automatyczne Amiplay dla psa mają ponadto mocny karabińczyk, przycisk blokujący oraz wykonaną z najwyższej jakości materiałów, wytrzymałą obudowę. Do wyboru wersje imitująca jeans, skórę, a także w kratkę i moro. Tak zaprojektowane akcesorium wyróżni nas z tłumu, stanie się stylowym dodatkiem, a psiakowi zapewni bezpieczeństwo i sporą swobodą podczas spaceru. Naprawdę warto!

↓ AMIPLAY SMYCZE AUTOMATYCZNE DLA PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: © Chalabala — istockphoto.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz