poniedziałek, 22 lipca 2019

Karma Fitmin dla szczeniątNie jest możliwe stworzenie uniwersalnej karmy, która zaspokajałaby potrzeby wszystkich psów, niezależnie od ich wieku, kondycji czy rasy. Pupile nasi na różnych etapach życia mają inne potrzeby żywieniowe. Jeśli więc chcemy, żeby młody psiak dobrze się rozwijał, powinniśmy podawać mu od najmłodszych lat dobrej jakości karmę dla szczeniąt.


Dlaczego młody psiak żywić powinien się karmą dla szczeniąt? 


Dania dla szczeniaków zaspokoić muszą wyśrubowane potrzeby młodego organizmu związane ze wzrostem tkanek i narządów. Konieczne jest więc, by zawierały one większe porcje dobrze przyswajalnego białka, porządną dawkę kalorii oraz dobrze dostosowaną ilość składników mineralnych. Jednocześnie jednak pamiętać musimy o tym, że i szczenięta potrafią bardzo różnić się od siebie. Nic więc dziwnego, że menu małego yorka odmienne musi być od tego, co zjada znacznie większy labrador. Karmienie szczeniąt ras małych karmą zawierającą zbyt pokaźną ilość kalorii i białka nadmiernie przyspieszyć może wzrost zwierzaka. W konsekwencji młode psy mogą zacząć borykać  się ze zbyt dużym obciążeniem, a przez to i z zapaleniem stawów. Karmę zawsze należycie dobierać musimy więc nie tylko do wieku psa, ale i docelowych gabarytów szczeniaka.


Produkty marki Fitmin dla szczeniąt


Karmy Fitmin to specjały produkowane przez czeską firmę Dibaq specjalizującą się w daniach dla kotów, psów i koni. Przysmaki sygnowane tym logiem realizują zaawansowany program żywieniowy, nad opracowaniem którego to czuwają zarówno zwierzęcy dietetycy, jak i hodowcy. Nic więc dziwnego, że wśród proponowanych smakołyków odnajdziemy tu też receptury stworzone specjalnie z myślą o psiakach najmłodszych. 

Jeśli szukamy dań bazujących przede wszystkim na mięsie, zainteresować powinniśmy się linią Fitmin Program. Karmy ją tworzące zawierają od 77-84% białka pochodzenia zwierzęcego. Dodatkowo aż 50% składu stanowi świeże mięso szczycące się klasą Human Grade. Do czynienia mamy więc tu nie z produktami pochodzenia zwierzęcego, a z mięsem nadającym się do spożycia przez ludzi. W karmach tych nie odnajdziemy za to pszenicy, soi czy też zbóż modyfikowanych genetycznie. 

W linii Fitmin Program dostępne są aż cztery różne dania dla szczeniąt, a wybór odpowiedniej karmy uzależniony jest od wagi, jaką zwierzak nasz osiągnie w wieku dorosłym. Fitmin Program Mini Puppy to propozycja dedykowana szczeniakom ras małych od 2 do 10 miesiąca. Z Fitmin Program Medium Puppy korzystać mogą szczeniaki ras średnich i dużych od 2 do 12 miesiąca. Karma Fitmin dla szczeniąt ras olbrzymich występuje tu zaś aż w dwóch wariantach. Właściciele rosłych maluchów pomiędzy 2, a 5 miesiącem sięgać powinni po danie Fitmin Program Maxi Puppy. W późniejszym okresie, a więc między 5, a 18 miesiącem, odpowiednim przysmakiem staje się Fitmin Program Maxi Junior.

↓ KARMA FITMIN PROGRAM DLA SZCZENIĄT ↓Gdy zwierzak nasz źle znosi spożywanie glutenu, do wyboru mamy dwie propozycje z linii Fitmin Dog Purity. Tym razem karmy dedykowane są dla wszystkich szczeniąt niezależnie od wielkości. Sięgnąć możemy więc tu po recepturę Fitmin Dog Purity Rice, w której pszenicę i kukurydzę zastąpiono ryżem bądź po zupełnie wolne od zbóż danie Fitmin Dog Purity Grain Free. Podobnie jak w przypadku linii Fitmin Program i tym razem mamy do czynienia z wysokiej klasy specjałami jakości super premium, w których najważniejszym składnikiem jest mięso. Tym razem jego zawartość w karmie waha się od 73-78%.

↓ KARMA FITMIN DOG PURITY DLA SZCZENIĄT ↓Zdecydowanie tańszą, ale również wartą polecenia propozycją są specjały tworzące serię Fitmin Dog for Life. Wśród dań o jakości premium producent przewidział przysmaki dla psów wszystkich ras – Fitmin for Life Puppy all breeds oraz dania idealnie nadające się dla szczeniąt ras dużych – Fitmin for Life Junior large breeds.

↓ KARMA FITMIN DOG FOR LIFE DLA SZCZENIĄT ↓Czym jeszcze wyróżniają się karmy Fitmin dla szczeniąt? 


W karmach Fitmin dla szczeniąt troska o odpowiedni stosunek kalorii, białka, wapnia i fosforu to podstawowe minimum. Producent, mając na uwadze prawidłowy rozwój młodego psiaka, zadbał też o inne dietetyczne aspekty. Tak też w daniach sygnowanych tym logiem odnajdziemy m.in. wspomagające pracę mózgu kwasy DHA, dbające o florę bakteryjną prebiotyki, ekstrakt z rozmarynu wspierający pracę wątroby czy dostarczające porządnej dawki kwasów omega-3 nasiona lnu. W karmach dla szczeniąt ras dużych niebagatelną rolę odgrywają też takie dodatki jak glukozamina i siarczan chondroityny, które to troszczą się o należyte odżywienie stawów.  Jakby tego było mało, w przysmakach marki Fitmin troskliwie zadbano nie tylko o optymalny skład specjałów, ale i o walory smakowe. Z myślą o tym, by codzienne pożywienie okazało się też prawdziwym smakołykiem dla psiego podniebienia, poszczególne granulki otoczono tu powłoką z ekstraktem wątrobowym.

↓ KARMA FITMIN DLA SZCZENIĄT ↓


Sklep Telekarma

Tekst: Małgorzata Paszko 
Zdjęcie: © Tatyana Gladskih — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz