piątek, 12 lipca 2019

Frontline dla kota


Skrupulatna pielęgnacja oraz systematyczna profilaktyka antypasożytnicza to gwarancja doskonałego wyglądu i zdrowia mruczących podopiecznych. Aby chronić kota przed groźnymi chorobami, należy regularnie zabezpieczać go przed kleszczami i pchłami. Nie można pominąć także odpowiednich zabiegów higienicznych. Niezwykle przydatne do pielęgnacji i walki z pasożytami zewnętrznymi są preparaty Frontline dla kota. Na czym polega ich działanie? W jakich sytuacjach będą niezastąpione?


Ochrona kota przed pchłami i kleszczami


Każdy kot – niezależnie od miejsca zamieszkania i trybu życia – jest narażony na inwazję pasożytów zewnętrznych. Najczęściej mruczki padają ofiarą pcheł. Te niewielkie insekty potrafią porządnie dać się we znaki. Wywołują świąd, który skłania zwierzaki do intensywnego wylizywania futerka lub nerwowego wygryzania sierści. Inwazja pcheł po pewnym czasie prowadzi do problemów dermatologicznych. Niekiedy wywołuje też reakcje alergiczne (APZS). Dodatkowo krwiopijne owady mogą zarazić futrzaka tasiemcem. Zagrożenie dla kociego zdrowia stanowią także kleszcze. Pajęczaki atakują przede wszystkim kocich wędrowców, którzy uwielbiają przedzierać się przez chaszcze czy penetrować zarośla. Coraz częściej mruczki natrafiają jednak na kleszcze nawet w przydomowym ogródku. Koty rzadziej niż psy zapadają na choroby odkleszczowe, jednak z pewnością nie należy lekceważyć niebezpieczeństwa. W wyniku ukąszenia kleszcza u mruczka może wystąpić m.in. hemobartoneloza, bartoneloza czy anaplazmoza. 

Zapewnienie futrzakowi właściwej ochrony przed pasożytami zewnętrznymi to jeden z podstawowych elementów profilaktyki zdrowotnej. Obecnie środki zapobiegawcze zaleca się stosować przez cały rok, choć okres wzmożonej czujności trwa od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Najważniejszą i najskuteczniejszą bronią w walce kleszczami i pchłami są specyfiki przeciwpasożytnicze. Zwalczają one pajęczaki i owady znajdujące się w futerku pupila oraz chronią przed powtórną inwazją. Efektywność profilaktyki antypasożytniczej można zwiększyć poprzez odpowiednią pielęgnację. Niezbędne jest częste i dokładne wyczesywanie kociego futerka. W czasie zabiegu należy zwracać baczną uwagę na ślady obecności pasożytów. Po każdym spacerze mruczka warto skontrolować jego sierść i skórę. Jeśli zauważymy kleszcza, powinniśmy jak najszybciej go usunąć. Najlepiej zrobić to przy użyciu pęsety lub specjalnego narzędzia (tzw. kleszczołapek). W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących symptomów należy niezwłocznie skonsultować się z weterynarzem. 


Oferta produktów Frontline dla kota


Frontline to popularna marka produktów antypasożytniczych i pielęgnacyjnych dla zwierząt. Ze względu na skuteczność działania, łatwość aplikacji i bezpieczeństwo dla zdrowia produkty cieszą się dużym zaufaniem właścicieli czworonogów. Frontline proponuje szeroką gamę preparatów dla domowych pupili. Bez problemu można dobrać je do indywidualnych potrzeb zwierzaków. W ofercie nie brakuje innowacyjnych produktów, które są odpowiedzią na nowe wyzwania w profilaktyce zdrowotne i pielęgnacji czworonożnych podopiecznych.

↓ FRONTLINE DLA KOTA ↓


Preparaty przeciwpasożytnicze Frontline dla kota


Preparaty Frontline dla kota na pchły i kleszcze dostępne są w dwóch podstawowych rodzajach: spot-on i sprayu. Do wyboru mamy specyfiki w formie kropli w wersji podstawowej (Frontline Spot-on) lub rozszerzonej (Frontline Combo). W obu produktach główną substancją czynną jest fipronil. Frontline Combo został jednak dodatkowo wzbogacony o (S)-metopren. Dzięki temu działa jajobójczo i larwobójczo, przerywa cykl rozwojowy insektów i zabezpiecza otoczenie przed ponownym rozwojem krwiopijnych owadów. Preparaty spot-on Frontline dla kota chronią zwierzaka przed pchłami przez okres 4. tygodni, a kleszczy – 2-4 tygodni. Są także skuteczne w terapii alergicznego pchlego zapalenia skóry i zwalczaniu inwazji wszołów. Aplikacja specyfików nie nastręcza trudności – nanosi się je wygodną pipetką na skórę kota między łopatkami. Nie musimy się obawiać, że kontakt z wodą skróci czas działania – produkty są wodoodporne.

Jeśli szukamy skutecznego, a zarazem delikatnego produktu antypasożytniczego, możemy sięgnąć po Frontline Spray przeciw pchłom i kleszczom. Preparaty można stosować nawet u najmłodszych kociąt, ciężarnych i karmiących kotek. Przeciwpchelne działanie produktu utrzymuje się przez 5-6 tygodni, a przeciwkleszczowe –3-5 tygodni. Specyfiki rozpyla się na całe ciało zwierzaka, a następnie wciera w poszczególne partie skóry. 


Preparaty pielęgnacyjne Frontline dla kota


Pielęgnacja kociej skóry i sierści jest nierozerwalnie związana z profilaktyką zdrowotną. Stanowi również skuteczną pomoc w zwalczaniu inwazji pasożytniczych i leczeniu infekcji będących ich skutkiem. Frontline oferuje różnorodne szampony dla mruczków. Znajdziemy wśród nich specyfiki: łagodzące podrażnienia, pielęgnujące wrażliwą skórę, intensyfikujące kolor szaty, ograniczające plątanie się sierści, niwelujące nieprzyjemne zapachy. Marka Frontline opracowała też specjalne preparaty do higieny uszu i okolic oczu. Dzięki nim z łatwością usuniemy wszelkie zanieczyszczenia, oczyścimy skórę i zabezpieczymy newralgiczne okolice kociego ciała przed patogenami.

↓ FRONTLINE DLA KOTA↓

Sklep Telekarma


Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: © kichigin19 — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz