piątek, 2 marca 2018

Karma dla psa Prospera

Wraz ze wzrostem świadomości na temat prawidłowego żywienia czworonogów coraz większe znaczenie przypisuje się odpowiednio zbilansowanej diecie. Aby dostarczyć psiakowi wszystkich niezbędnych substancji i w sposób kompleksowy zatroszczyć się o jego zdrowie, warto otworzyć się na nowe, unikalne formuły żywieniowe opracowane przez specjalistów. Idealną propozycją dla naszego pupila mogą okazać się karmy Prospera. Dlaczego powinniśmy zwrócić na nie szczególną uwagą?


Specyfika karm dla psów Prospera


Pokarmy Prospera to linia produktów zaliczanych do klasy Super Premium, odznaczających się najwyższą jakością i zapewniających optymalną dietę czworonogom o różnych potrzebach żywieniowych. Receptura pokarmów została bardzo starannie dopasowana do wymagań zwierzaków, wynikających z ich wieku, wielkości, rasy i kondycji. Właśnie dlatego możemy zaproponować pupilowi karmę, która doskonale spełni jego oczekiwania i zaspokoi wszystkie potrzeby. Producenci zadbali też o odpowiedni bilans składników odżywczych. Właściwe proporcje poszczególnych komponentów dają nam pewność, że w menu naszego podopiecznego nie zabraknie żadnych cennych substancji. Karmy Prospera Plus dostarczają zwierzakowi niezbędnej dawki energii. Są również bogate w witaminy, minerały i pierwiastki śladowe. Duże znaczenie mają ponadto składniki funkcjonalne, które dobroczynnie oddziałują na zdrowie czworonogów. Dzięki unikalnym prozdrowotnym właściwościom pożywienie poprawia funkcjonowanie całego psiego organizmu – stymuluje odporność, chroni stawy, nie obciąża przewodu pokarmowego, zapewnia optymalną wagę, prawidłowy wzrost i rozwój oraz gwarantuje zdrową skórę i lśniącą sierść. Produkty Prospera są też wyjątkowe za sprawą kształtu i granulacji pożywienia, opracowanych pod kątem specyficznych potrzeb i upodobań różnych czworonogów. Dzięki specjalnym krokietom każdy psiak może czerpać z jedzenia maksimum przyjemności.

Składniki karm Prospera


Podstawowym składnikiem pokarmów Prospera jest dehydratyzowane mięso z kurczaka lub jagnięciny. To doskonałe skoncentrowane źródło wartościowego białka. Jako uzupełnienie psiej diety w karmach zastosowano z kolei ryż i kukurydzę, które dostarczają zwierzakom węglowodanów. Produkty Prospera zostały ponadto wzbogacone o cenne oleje (np. olej z ryb, olej z siemienia lnianego, olej z wiesiołka). Dzięki nim w menu psiaka z pewnością nie zabraknie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Warto zwrócić też uwagę na dobroczynne dodatki. Ekstrakty z ziół (np. rozmarynu) i z owoców (np. cytrusów) mogą być nie do przecenienia w profilaktyce zdrowotnej. Prospera Plus to także gwarancja naturalności. W produktach nie znajdziemy sztucznych aromatów, konserwantów, wzmacniaczy smaku ani barwników. W trosce o dobre samopoczucie czworonogów producenci zrezygnowali również z soi i pszenicy, które często niepotrzebnie obciążają przewód pokarmowy, wywołują nadwrażliwość lub reakcje alergiczne.


Rodzaje pokarmów Prospera dla psów


Szukając odpowiedniej karmy dla psa, zawsze musimy kierować się jego specyficznymi wymaganiami. Pokarmy Prospera możemy dobrać do wielkości, rasy bądź problemów zdrowotnych czworonoga. Na początku z pewnością powinniśmy zapoznać się z ofertą produktów przeznaczonych dla zwierzaków o różnych gabarytach. Do wyboru mamy pokarmy: Mini – dla psiaków ras małych i miniaturowych (1-10 kg), Medium – dla średnich czworonogów (10-30 kg) i Maxi – dla psów o pokaźnych rozmiarach (> 30 kg). Co bardzo istotne pożywienie możemy dopasować także do wieku naszego pupila. Karmy Junior, dedykowane szczeniętom, dostarczają maluchom mnóstwa energii i substancji odżywczych niezbędnych do rozwoju oraz odkrywania świata. Dodatkowo są lekkostrawne i dobrze przyswajalne, a więc idealne dla niedojrzałego przewodu pokarmowego czworonożnych juniorów. Pożywienie dla szczeniąt, za sprawą antyoksydantów i prebiotyków, wspiera naturalne mechanizmy obronne i chroni młode zwierzaki przed infekcjami. Pokarmy Prospera Plus Adult to z kolei gwarancja zdrowia, witalności i doskonałej kondycji dla dorosłych podopiecznych. Jeśli chcemy zaspokoić potrzeby sędziwego zwierzaka, powinniśmy zdecydować się na karmę z serii Senior. Niskokaloryczne pożywienie, wzbogacone o chondroitynę i glukozaminę, chroni czworonożnych seniorów przed nadwagą i wspomaga sprawność fizyczną.

Specjalną ofertę przygotowano dla psiaków ras chihuahua i yorkshire terrier. Pokarmy dedykowane przedstawicielom tych ras idealnie trafiają w gusta małych smakoszy i zapobiegają specyficznym problemom, z jakimi zmagają się czworonogi.

Nie można też przeoczyć propozycji dla szczególnie wrażliwych zwierzaków oraz dla psiaków z tendencją do nadwagi. Czworonogom obdarzonym delikatnym przewodem pokarmowym bez obaw możemy zaoferować karmę Prospera Plus Sensitive. Formuła pokarmu opiera się na jagnięcinie i ryżu, które są lekkostrawne, a co za tym idzie – nie obciążają przewodu pokarmowego psiaków. Pożywienie dodatkowo uzupełnia dietę zwierzaków o witaminy z grupy B i kwasy omega-3, które wzmacniają barierę ochronną skóry i zapewniają mocną i lśniącą sierść. Pokarm Prospera Plus Light pozwala natomiast kontrolować wagę zwierzaków i zapobiega gromadzeniu nadmiernych kilogramów. Aby wspomóc psiaki w odchudzaniu, producenci obniżyli zawartość tłuszczu w pożywieniu, a także wzbogacili je o trzy rodzaje włókna (jabłko, babka płesznik, burak). Karma pozytywnie wpływa na trawienie, przyspiesza metabolizm i na długo zapewnia czworonożnym łakomczuchom uczucie sytości.

↓ KARMY DLA PSA PROSPERA ↓

Sklep Telekarma
Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz