piątek, 8 grudnia 2017

Prezent pod choinkę dla psa

W wielu domach czworonożni pupile traktowani są jak pełnoprawni członkowie rodzin. Nie znaczy to oczywiście, że psy zasiadają wraz z nami przy wigilijnym stole, często jednak i one liczyć mogą na prezent czekający pod choinką. Ukochanemu czworonogowi podarować możemy wiele różnych rzeczy. Oto więc parę naszych propozycji świątecznych upominków dla zwierzaka.


Ciepłe ubranko na zimę


Jeśli pupil nasz jest psiakiem krótkowłosym, pozbawionym podszerstka, a do tego małym, na mroźne zimowe dni z pewnością przyda mu się ubranko. Nie wszystkie rasy odpowiednio przystosowane są do naszego klimatu. Stąd też w grudniu, styczniu czy lutym wiele czworonogów najzwyczajniej w świecie trzęsie się z zimna. Ubranka dla psów to nie kwestia upodobań właścicieli czy panującej mody, to dobry sposób na zadbanie o samopoczucie i zdrowie pupila. Pod choinkę możemy więc zwierzakowi sprawić ciepłą kurtkę lub sweterek. Tak przygotowanemu kompanowi niestraszne będą długie zimowe spacery.

↓ UBRANKA DLA PSA ↓


Nowe legowisko


Nie tylko my lubimy spać wygodnie. Na miękkie, przytulne posłanie z całą pewnością zasługują też domowe czworonogi. Jeśli jesteśmy zwolennikami praktycznych prezentów, nowe legowisko dla psa wydaje się strzałem w dziesiątkę. Pamiętajmy jednak o tym, że wybierając kolor, możemy pójść za głosem naszych własnych upodobań. W kwestii wielkości i fasonu posłania powinniśmy zaś kierować się gabarytami i przyzwyczajeniami zwierzaka. Wszyscy Ci właściciele, którym naprawdę zależy na zadowoleniu psiaka, wpierw podpatrzeć powinni pozycję, w jakiej pupil ich układa się do snu. Pies, który śpi wyprostowany, potrzebuje odpowiednio dużego materaca. Ten zaś, który zwija się w kłębek, dobrze będzie czuł się w owalnym legowisku wyposażonym w wyższe krawędzie. Dla małych psiaków idealnie sprawdzają się posłania w formie budki, dla psich gigantów zaś odciążające stawy, zapobiegające modzelom i odleżynom materace typu memory foam. Starszym psim zmarzluchom sprawić możemy zaś grzewczą matę.

↓ LEGOWISKO DLA PSA ↓


Smakołyki


Istnieje ryzyko, że ubranko lub źle dobrane legowisko zwierzakowi nie przypadnie do gustu. Raczej mało prawdopodobne jest jednak, by któryś z naszych milusińskich pogardzi porządnym psim przysmakiem. Pies takim świątecznym podarkiem z pewnością będzie wniebowzięty. Oczywiście decydując się na tę właśnie opcję, zachować musimy zdrowy rozsądek i umiar. Jeśli pod choinką wyląduje cały kubełek pyszności, zadbajmy o to, by psu starczył on na dłużej. Przysmaki dla psa posłużyć mogą za nagrody podczas spaceru, treningu czy wspólnej zabawy. Naturalne i zdrowe przekąski są świetnym uzupełnieniem diety, w menu czworonoga nie powinny one jednak stanowić więcej niż 10% dziennej dawki kalorii.

↓ PRZYSMAKI DLA PSA ↓


Zabawki


Psy, niezależnie od rasy i wieku, nie znoszą nudy. Długie spędzane w samotności godziny pupilom naszym niestety dają się we znaki. Czworonogi potrzebują naszej uwagi, wspólnej zabawy, ale i gadżetów, którymi mogą zająć się wówczas, gdy zostają same w domu. Spokojnie pod choinką ukryć możemy więc zabawkę dla psa. Szukając czegoś, w sam raz dla naszego czworonoga, weźmy pod uwagę jego wiek, wielkość oraz charakter. Dla zupełnie małych szczeniąt dobrze sprawdzą się miękkie zabawki pluszowe i gumowe, dla psów ząbkujących nadające się do żucia gryzaki. Również dorosłe psy z twardych zabawek do podgryzania wcale nie muszą rezygnować. Na psiaki lubiące wyzwania w sklepach czekają wypełnione smakołykami łamigłówki. Naszą wspólną zabawę z czworonogami z pewnością urozmaicą zaś piłki, frisbee czy specjalne służące do siłowania się sznurki.

↓ ZABAWKI DLA PSA ↓

Sklep TelekarmaTekst: Małgorzata Urbanowicz
Zdjęcie: Fotolia.pl

1 komentarz: