poniedziałek, 18 grudnia 2017

Prezent pod choinkę dla gryzonia

Na liście świątecznych podarków z pewnością nie może zabraknąć drobnych upominków dla domowych pupili. O ile właściciele psów i kotów zazwyczaj dobrze wiedzą, co sprawi największą radość ich podopiecznym, odkrycie pragnień niewielkich gryzoni bywa dużo bardziej skomplikowane. Małe ssaki uchodzą za dość tajemnicze zwierzaki, które niezmiernie rzadko zdradzają swoje sekrety. Czym zatem obdarować ulubieńca, by sprawić mu radość?


O czym pamiętać, wybierając prezent dla gryzonia?


Gryzonie to dość duża, a przy tym niezwykle zróżnicowana, grupa zwierzaków. Podczas gdy niektórzy jej przedstawiciele kochają wspinaczki, inni wolą przemierzać podziemne tunele lub kopać nory. Nie brakuje też zwolenników pieszych wędrówek. Wybierając prezent dla gryzonia, musimy więc pamiętać o jego trybie życia i gatunkowych upodobaniach. O ile kołowrotek może być bowiem świetnym podarkiem dla chomika, to już zupełnie nie sprawdzi się w przypadku świnki morskiej. Żywiołowym podopiecznym, którzy ciągle są w ruchu, z powodzeniem możemy sprezentować nową zabawkę lub akcesorium do ćwiczeń. Z kolei starszym lub bardziej leniwym gryzoniom większą radość sprawi wygodny hamaczek, na którym będą mogły uciąć sobie krótką drzemkę. Niepewne i lękliwe zwierzaki będą natomiast zachwycone nową kryjówką. Nie można również zapominać, że nie wszystkie akcesoria będą odpowiednie dla naszego pupila. Zwracajmy więc baczną uwagę na wielkość gadżetów i na to, jakim gatunkom zostały dedykowane. Jeśli jednak trudno nam podjąć decyzję, co kupić gryzoniowi pod choinkę, możemy postawić na coś uniwersalnego. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech wszystkich gryzoni są stale rosnące zęby. To właśnie dlatego mali pupile mają tak silną potrzebę gryzienia. Smaczne przekąski czy jadalne zabawki do obgryzania na pewno nie znajdą się na liście nietrafionych prezentów.

↓ PRZYSMAKI DLA GRYZONI ↓


Najlepsze zabawki dla gryzoni


Wbrew pozorom gwiazdkowy prezent dla gryzonia nie musi być ani skomplikowany, ani drogi. Wręcz przeciwnie – często to właśnie najprostsze zabawki mogą sprawić zwierzakom najwięcej frajdy. Małe ssaki szczególnie lubią gadżety, które mogą swobodnie podgryzać, dlatego warto wybrać dla nich akcesoria z naturalnego drewna, wikliny czy sianka. Zabawki powinny ponadto umożliwiać gryzoniom realizowanie naturalnych zachowań oraz dostarczać odpowiedniej dawki ćwiczeń fizycznych i stymulacji intelektualnej. Wielu podopiecznych ucieszy się więc z tuneli, drabinek, mostków czy bawełnianych sznurów. Jeśli natomiast chcemy zmobilizować ulubieńca do aktywności intelektualnej, obdarujmy go interaktywną zabawką, w której można schować przysmaki.

Praktyczne akcesoria dla gryzoni


A może zamiast zabawki podarować pupilowi coś, co nie tylko dostarczy mu rozrywki, ale również poprawi komfort życia? Domki, kryjówki czy akcesoria wypoczynkowe mogą ułatwić gryzoniom wypoczynek i zwiększyć ich poczucie bezpieczeństwa. Gwiazdkowymi upominkami mogą być również miseczki na pokarm i smakołyki. Święta to także dobry czas na podarowanie zwierzakowi czegoś naprawdę wyjątkowego. Może nasz wspaniały pupil zasłużył na nową klatkę, wybieg czy kojec? Nie bójmy się sięgnąć po innowacyjne akcesoria, które urozmaicą życie małego gryzonia. Czemu więc nie zafundować chomikowi klatki modułowej, w której zwierzak nigdy nie będzie się nudził?

↓ KLATKI DLA GRYZONI ↓Smakowite prezenty dla gryzoni


Najlepszy prezent to jadalny prezent – tak zapewne w wigilijny wieczór o północy powiedziałaby cała rzesza gryzoni. Choć wśród małych podopiecznych znajdziemy wielu miłośników zabawek i akcesoriów wypoczynkowych, dla większości zwierzaków naprawdę wymarzonym prezentem są smakowite przekąski. Małym ssakom możemy sprezentować pyszne i zdrowe przysmaki warzywne, owocowe czy ziołowe. Gryzonie nie pogardzą ponadto czymś tak chrupiącym, jak kora lub gałązki drzew. W święta możemy też bez wyrzutów sumienia zaoferować naszemu ulubieńcowi nawet jakąś bardziej kaloryczną przekąskę. Ciasteczka, dropsy czy kolby z pewnością świetnie podkreślą wyjątkowość chwili. Niech zatem w tym roku naszemu małemu pupilowi także udzieli się świąteczna radość.

↓ AKCESORIA DLA GRYZONI ↓

Sklep Telekarma

Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz