czwartek, 23 listopada 2017

Posłanie dla psa

Popołudniowa drzemka lub chwila relaksu po długim spacerze to coś, co wiele psiaków lubi najbardziej. A jeśli już odpoczywać, to tylko w naprawdę komfortowych warunkach. Choć większość czworonogów chętnie korzysta z łóżek i sof właścicieli, każdy pupil powinien mieć też własne posłanie. Mięciutki kocyk czy wygodne legowisko sprawią, że nasz ulubieniec będzie mógł spokojnie odpocząć niemal w każdych warunkach.

Dlaczego pies powinien mieć własne legowisko?


Wypoczynek u boku ukochanego pana stanowi często najlepszą receptę na wszystkie psie smutki. Czworonogi zazwyczaj szukają bliskości z opiekunem, który daje im poczucie bezpieczeństwa. Mogłoby się więc wydawać, że własne legowisko nie jest zwierzakom potrzebne. W rzeczywistości każdy psiak powinien jednak dysponować miejscem, w którym będzie mógł odizolować się od nadmiaru bodźców, wyciszyć się lub spędzić chwilę samotnie. Własny kącik pozwala również nauczyć ulubieńca przebywania z dala od ludzi, co pozytywnie wpływa na jego niezależność. Z powodzeniem można też wykorzystać legowisko do szkolenia czworonoga. Nauka grzecznego pozostawania na miejscu może okazać się niezwykle pomocna, gdy będziemy chcieli zapanować nad emocjami pupila np. w czasie wizyty gości. Jeśli natomiast nie przeszkadza nam, że czworonóg wyleguje się na naszych kanapach, powinniśmy zakupić dla niego miękkie, przenośne posłanie. Dzięki temu zabezpieczymy meble przed wszędobylskimi kłaczkami sierści, które często niezwykle trudno usunąć. Kocyk można również bez problemu zabrać w podróż czy do weterynarza. Co więcej, znajoma woń posłania skutecznie zredukuje niepokój pupila w stresujących sytuacjach.

↓ MATY I KOCYKI DLA PSA ↓Na co zwrócić uwagę, wybierając posłanie dla psa?


Nie ulega wątpliwości, że posłanie dla psa musi być przede wszystkim wygodne i funkcjonalne. Jeśli więc chcemy wybrać odpowiedni model, musimy najpierw starannie zastanowić się, w jakich sytuacjach będziemy je wykorzystywać. Czy legowisko ma być głównym miejscem snu i wypoczynku naszego czworonoga? A może potrzebujemy po prostu praktycznego akcesorium, które można z powodzeniem wszędzie zabrać czy rozłożyć? W pierwszym przypadku w dużej mierze będzie liczyć się wytrzymałość legowiska, w drugim zaś – jego niewielkie rozmiary. Idealne posłanie dla czworonoga musi zapewniać też odpowiednią izolację termiczną. Bardzo ważne jest ponadto staranne dopasowanie legowiska do rozmiarów psiaka. Pupil powinien mieć na nim możliwość swobodnego rozciągnięcia się. Szczególne wymagania mają psiaki dużych ras. Potrzebują one elastycznego posłania, z dość grubą wyściółką. W przypadku miniaturowych czworonogów dobrze sprawdzą się zaś legowiska z obniżanym wejściem. Wiele zwierzaków preferuje posłania z bocznymi podpórkami, o które mogą oprzeć swoją głowę. Na koniec warto upewnić się, czy legowisko będzie łatwe w czyszczeniu. Szukajmy zatem akcesoriów ze zdejmowanymi pokrowcami.

↓ LEGOWISKO DLA PSA TYPU PONTON ↓Jakie posłanie wybrać dla psa?


Ogromna różnorodność legowisk dla psiaków sprawia, że każdy właściciel może bez problemu znaleźć akcesorium idealnie dostosowane do wymagań ulubieńca. Do wyboru mamy bowiem zarówno polarowe kocyki, jak i miniaturowe meble. Proste akcesoria bądź narzuty będą znacznie lepsze w podróży czy w trakcie wycieczek. Warto wiedzieć, że funkcję psiego posłania podczas jazdy samochodem mogą pełnić również niektóre maty samochodowe, które dodatkowo skutecznie chronią auto przed zabrudzeniem lub zniszczeniem przez zwierzaka. W domowym zaciszu dobrze sprawdzą się za to standardowe skórzane lub poliestrowe legowiska. Jeśli nasz podopieczny jest lękliwy albo reaktywny, powinniśmy zaoferować mu bezpieczną kryjówkę. W zabudowanej ciepłej budce nie będzie narażony na kontakt z niepokojącymi bodźcami, rozbrykanymi dziećmi czy nieznajomymi ludźmi. Dodatkowo własny bezpieczny kąt umożliwi zwierzakowi drzemkę czy odpoczynek, nawet jeśli w domu panuje gwar.

↓ LEGOWISKO DLA PSA TYPU BUDKA ↓Dla psiaków, które wyjątkowo cenią sobie komfort, a także czworonożnych seniorów i zwierzaków ze schorzeniami narządu ruchu warto natomiast zakupić specjalny materac wykonany z pianki poliuretanowej lub legowisko ortopedyczne. Tego typu posłania precyzyjnie dopasowują się do budowy ciała czworonogów, odciążają kręgosłup i stawy i zapewniają odpowiednią temperaturę podczas wypoczynku. Z myślą o psach o szczególnych potrzebach stworzono specjalne maty grzewcze i chłodzące. Pierwsze z nich warto zaoferować zwłaszcza zwierzakom chorym, szczeniętom i czworonogom w podeszłym wieku. Drugie będą zaś nieocenione w czasie upalnych dni. Istnieją też posłania dedykowane czworonożnym alergikom, wykonane z nieuczulających materiałów.

↓ LEGOWISKA DLA PSA ↓

Sklep Telekarma

Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza