środa, 12 lipca 2017

Ranking suchych karm dla psów TOP 10

Dobra karma dla psa to gwarancja zdrowia, wysokiej odporności i świetnej kondycji. Aby produkt naprawdę spełniał najwyższe wymagania żywieniowe naszego pupila, warto zdecydować się na taki najlepszej jakości, ze składnikami wyłącznie pochodzenia naturalnego, dużą ilością białka zwierzęcego oraz witamin i minerałów. Karmy z górnej półki mają oczywiście wyższą cenę, ale też nieporównywalnie lepszą jakość od przeciętnych produktów. Pamiętajmy, że na zdrowiu psiaka nie wolno oszczędzać. Poza tym świetna karma to kompleksowe żywienie, bez potrzeby stosowania dodatkowych suplementów. Poniżej opis dziesięciu naprawdę wyjątkowych producentów karm dla kudłaczy.


TOP 10 suchych karm dla psów


1. Orijen


Niekwestionowany zwycięzca wszystkich rankingów karm dla psiaków. Zawiera wyłącznie naturalne składniki, właściwie w ogóle nieprzetworzone. Charakteryzuje się wysoką zawartością białka zwierzęcego (czyli pełnowartościowego mięsa), witamin i minerałów. Nie zawiera zbóż, które zdecydowanie nie służą zdrowiu naszych pupili. Karma ma w swoim składzie natomiast organy wewnętrzne oraz chrząstki (a nie tylko mięso), które zostały skomponowane w specjalnych proporcjach. To karmy Biologicznie Odpowiednie, które powstały po to, aby odżywiać zwierzaki zgodnie z ich przystosowaniem anatomicznym oraz ewolucyjnym. Składniki są pochodzenia regionalnego.


 
 

2. Acana

Karma plasująca się niezwykle wysoko w licznych rankingach i zestawieniach najlepszych produktów dla psów. Bogata w wysokiej jakości mięso i proteiny, ale także produkty pochodzące prosto od regionalnych hodowców, takie jak jajka, podroby albo ryby, które zachowują swoją świeżość i wszystkie składniki odżywcze. Firma produkuje specjalne produkty dla psiaków w różnym wieku, ze specyficznymi problemami zdrowotnymi (w ofercie także karmy bezglutenowe) oraz o wyjątkowych upodobaniach smakowych.3. Applaws

Firma szczycąca się najbardziej naturalnymi z naturalnych składników oraz zawartością mięsa dochodzącą do 75 procent. W składzie również warzywa, owoce, a nawet zioła, które na wolności każdy zwierzak pochłania, połykając w całości ciało ofiary, również z narządami wewnętrznymi. Ponadto karmy Applaws są hipoalergiczne, pozbawione takich składników wywołujących uczulenia, jak kukurydza albo pszenica. Karmy stuprocentowo naturalne, nieprzetworzone, ze świeżych i najwyższych jakościowo produktów.

4. Ontario

Karmy bezzbożowe, całkowicie naturalne, ze składników pochodzących od regionalnych hodowców. Duża zawartość mięsa i witamin. Karmy Ontario oprócz najwyższej jakości oferują także wysoką specyfikację produktów, z podziałem na wiek psiaka, przebyte problemy zdrowotne, zapotrzebowanie energetyczne albo rasę. Przy produkcji karm uwzględniono także tryb życia psiaka oraz oczywiście jego gusta żywieniowe. Ontario to produkty całkowicie bezpieczne i niezwykle odżywcze.
5. Brit Care

Kolejny producent karm najwyższej jakości. W ofercie nie tylko produkty stuprocentowo naturalne, z wysoką ilością białka zwierzęcego oraz minerałów, ale także karmy hipoalergiczne, bogate w takie składniki takie jak ryby albo jagnięcina, natomiast bez uczulającego czasem kurczaka. Brit Care w żadnym wypadku nie stosuje sztucznych wypełniaczy, nie ma w swoim składzie również zbóż. Karmy dedykowane są różnym grupom wiekowym, ale są specjalne karmy także dla psiaków aktywnych, z problemami zdrowotnymi oraz specyficznymi wymaganiami pokarmowymi.

6. Purina Pro Plan

Jeden z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych producentów karm dla psiaków. Purina to pełnowartościowe, wyłącznie naturalne produkty oraz bardzo szeroka oferta, która zaspokoi gusta nawet najbardziej wybrednych kudłaczy. Wszystkie składniki są badane uprzednio w specjalnych laboratoriach pod kątem ich wartości odżywczych. Do karm trafiają tylko te najlepsze, zapewniając tym samym najwyższą jakość, jak również bezpieczeństwo.

7. Taste of the Wild

Jedna z najlepszych karm dla psiaków na rynku, wzbogacona o pyszne i wyjątkowo pożywne składniki. Brak w tego typu produktach uczulających i zapychających zbóż, kukurydzy albo kurczaka. Dodano natomiast dziczyznę, bataty, pomidory albo nawet maliny. Taste of the Wild to karmy doskonale zbilansowane, tylko z naturalnych składników. Znajdziemy w nich dużo mięsa najwyższej jakości, ale także warzywa i owoce, niektóre wręcz nietypowe, ale niespotykanie pożywne i zdrowe. Karmy charakteryzują się także wyjątkowymi właściwościami smakowymi. Szeroki wybór sprawia, że każdy psiak znajdzie kompozycją idealną dla siebie.

8. Eukanuba

Karma niezwykle wysoko oceniana we wszystkich rankingach. Może poszczycić się badaniami laboratoryjnymi, przeprowadzanymi na każdym etapie produkcji, jak również całkowicie naturalnymi składnikami. Eukanuba to nie tylko karma, ale cała filozofia żywienia czworonoga. Karmy zawierają bardzo wysoką ilość białka, do tego nienasycone kwasy tłuszczowe, suszone owoce i warzywa. Eukanuba dba o niezwykłą różnorodność swoich produktów. Znajdziemy w niej nie tylko karmy dla psiaków w różnym wieku i odmiennych ras, ale także specjalną linię produktów weterynaryjnych, jak również do codziennego stosowania oraz karmy podstawowe.
9. Mastery

Karmy z najwyższej półki, Super Premium, zaliczane również do produktów z najwyższym poziomem białka zwierzęcego w składzie. Powstają na bazie kilku gatunku mięs, więc oprócz właściwości zdrowotnych, są także niezwykle smakowite. W serii znajdziemy produkty dla szczeniąt, seniorów, ale także dla zwierzaków z problemami z nadwagą, dla wysterylizowanych pupili, o delikatnej skórze albo bardzo wrażliwym układzie pokarmowym. Karmy Mastery powstają wyłącznie z naturalnych składników, są bardzo smaczne i zawierają kompleks witamin i minerałów, niezbędnych do prawidłowego rozwoju psiaka.

 
 

10. Bozita

Karmy Bozita powstają pod ścisłą kontrolą i mogę poszczycić się certyfikatami. To produkty wysokiej jakości, wyłącznie z naturalnych składników. Nie znajdziemy w nich żadnych konserwantów, barwników ani ulepszaczy. Produkty te dodatkowo powstają z zgodzie ze środowiskiem naturalnym, a zatem są jak najbardziej ekologiczne, a ponadto tworzone są z zgodzie ze szwedzkim prawodawstwem w zakresie ochrony zwierząt. Karmy Bozita powstają bez zbędnych dodatków, z najwyższej jakości mięsa. Są nie tylko wyjątkowo zdrowe i pożywne, ale także bardzo smaczne, oparte na zrównoważonych zasadach żywienia.

Sklep Telekarma
Tekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz