poniedziałek, 17 lipca 2017

HMB dla psa

Większość domowych pupili nie zalicza się już do psów pracujących, jednak nie znaczy to wcale, że wzmożony wysiłek fizyczny jest im zupełnie obcy. Niektóre czworonogi chętnie towarzyszą swym właścicielom podczas jazdy na rowerze bądź podczas joggingu. Oczywiście nie każdy psiak na tak forsującą aktywność może sobie pozwolić. Jeśli jednak nasz pupil posiada ku temu naturalne predyspozycje, możemy pomału rozpocząć trening. Nie zaszkodzi też wspomóc wówczas zwierzaka odpowiednim preparatem odżywczym.


Czym tak właściwie jest HMB?


Pod tajemniczo brzmiącym hasłem HMB kryje się kwas beta-hydroksy-beta-metylomasłowy, będący pochodną egzogennego aminokwasu – leucyny. HMB w niewielkich ilościach w sposób naturalny produkowany jest w organizmie. Suplementacja nim z pewnością nie jest więc potrzebna, jeśli w domu zamiast psiego olimpijczyka mamy zagorzałego kanapowca. Swego czasu HMB przypisywano szereg różnorakich właściwości. Dziś środek ten jest już gruntownie przebadany. I choć nie spełnia on wszystkich pokładanych w nim nadziei, w pewnym zakresie bardzo dobrze wspomaga organizm wyczynowców.

Kiedy warto sięgnąć po HMB dla psa?


Badania naukowe potwierdzają, że preparaty z HMB chronią tkankę mięśniową podczas intensywnego treningu i w sposób korzystny wpływa na przystosowanie organizmu do wzmożonej aktywności fizycznej. Większe dawki HMB, możliwe do uzyskania dzięki suplementacji, zmniejszają ilość wydzielającej się podczas wysiłku, niszczącej białka ubikwityny. W ten sposób HMB bezpośrednio przyczynia się więc do ograniczenia ilości uszkodzonych mięśniowych komórek. To zaś sprawia, że organizm znacznie szybciej i efektywniej się regeneruje. Suplementację HMB w dietę zwierzaka warto więc wdrożyć wówczas, gdy w planach mamy intensywne treningi. Środek ten szczególnie skuteczny okaże się w przypadku psiaków niezaprawionych w bojach, dopiero rozpoczynających swą przygodę ze sportem.

O czym jeszcze warto pamiętać, rozpoczynając treningi z psem?


Nagły wzmożony wysiłek dla psa może być prawdziwie niebezpieczny. Zadbajmy więc o to, by przed rozpoczęciem takiej zaprawy zwierzaka zbadał weterynarz. Również w kwestii przyjmowania preparatów zawierających HMB oraz wszelkich innych suplementów u specjalisty warto zaczerpnąć porady. W porozumieniu z nim ustalać powinniśmy m.in. wielkość serwowanych psiakowi dawek.

HMB pomoże naszemu pupilowi po treningu odzyskać siły, nie znaczy to jednak, że psiaka forsować możemy ponad miarę. Wdrażanie się w jakąkolwiek wzmożoną aktywność rozpoczynać musimy pomału. Zapomnijmy więc o tym, by nieprzyzwyczajonego do wysiłku pupila zabierać na przygotowujące do maratonu biegi. Dbając o właściwe odżywienie, na uwadze miejmy zaś nie tylko suplementy, ale i zmianę diety. Stosowaną dotychczas karmę warto więc zamienić na taką, która dedykowana jest psom aktywnym.

HMB – wsparcie dla psich seniorów


Jak okazuje się, to, co dobrze służy sportowcom, całkiem nieźle sprawdzić może się też w przypadku psich seniorów. Starości nieuchronnie towarzyszy utrata fizycznej sprawności, bóle stawów i stopniowy zanik mięśni. Zwierzaki na skutek tych dolegliwości nie tylko tracą swój dawny wigor, ale i cierpią na problemy związane z poruszaniem. HMB pomaga czworonogom borykającym się z chorobami mięśni. Udowodniono też, że zwiększa on sprężystość i wytrzymałość kości oraz poprawia odporność organizmu. Wsparcie takie z całą pewnością przyda się psim seniorom.

↓ PREPARATY Z HMB DLA PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Małgorzata Urbanowicz
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz