piątek, 7 lipca 2017

Akcesoria na spacer z psem

Lato za pasem, a piękna, słoneczna pogoda jak nic innego zachęca do dłuższych spacerów z pupilem i wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Dobrze się składa, bo regularne spacery utrzymują naszego czworonoga w dobrym zdrowiu i kondycji, a nam dają chwilę wytchnienia od codziennych obowiązków. Korzystajmy zatem ile się da z letniej aury, ale zanim wyruszymy gdziekolwiek sprawdźmy, czy niczego nie brakuje w naszym spacerowym ekwipunku. Zobaczmy, jakie akcesoria będą nam niezbędne podczas spaceru z psem.Obroża czy szelki – co wybrać?


Chciałoby się powiedzieć, że to dylemat stary jak świat. Rzeczywiście trudno wskazać, które z tych akcesoriów jest jednoznacznie lepsze. Wszystko zależy od konkretnego czworonoga i charakteru naszych spacerów. Jedno jest pewne – każdy zwierzak wybierający się na spacer musi mieć obrożę lub szelki, do których będzie można przypiąć smycz. Oba akcesoria mają swoich zwolenników i przeciwników, wady oraz zalety. Szelki dla psa są znacznie wygodniejsze, dają mu więcej swobody ruchów i nigdzie go nie uwierają. Natomiast obroża zapewnia większą kontrolę nad zachowaniem zwierzaka, więc nadaje się bardziej dla zwierzaków, które dopiero uczą się chodzenia przy nodze i spacerowej etykiety.

↓ SZELKI DLA PSA ↓Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, nie możemy zapomnieć o adresówce dla psa. Psiaki niekiedy gubią się podczas spacerów, a w takiej sytuacji identyfikator z odpowiednimi danymi daje pupilowi szansę na bezpieczny powrót do domu.

↓ ADRESÓWKA DLA PSA ↓


Smycz dla psa


Kolejnym niezbędnym elementem spacerowego ekwipunku jest smycz. Dzięki niej mamy możliwość kontrolowania poczynań naszego pupila podczas spaceru. Smycz to także warunek bezpieczeństwa czworonoga wszędzie tam, gdzie nie powinien biegać luzem, na przykład po miejskim chodniku. W sklepach zoologicznych znajdziemy kilka rodzajów smyczy, dostępne są klasyczne linki, smycze z regulacją oraz automatyczne. Te ostatnie dają psu najwięcej swobody, ponieważ mogą mieć nawet 8 metrów długości. Jeżeli jednak nasz psiak to spacerowy nowicjusz, który nie umie chodzić przy nodze i ciągnie na smyczy, lepiej zacząć od zwykłej, krótszej linki, która pozwoli nam korygować jego zachowanie.

↓ SMYCZ DLA PSA ↓


Akcesoria do biegania z psem


Zwykła smycz i szelki to za mało, jeśli planujemy dłuższy i bardziej intensywny spacer lub jogging z psem. W takim wypadku powinniśmy przygotować się dużo staranniej i dobrać odpowiednie akcesoria. Do biegania z psem będziemy potrzebować specjalnej smyczy z amortyzatorem, który złagodzi mocniejsze szarpnięcia oraz wygodnej uprzęży dla psa. Warto zainwestować także w pas biodrowy lub zakładany na ramię, do którego przypina się smycz. Dzięki temu będziemy mieć obie ręce zupełnie wolne.

↓ SMYCZ DO BIEGANIA Z PSEM  ↓


Zabawki na spacer z psem


Pamiętajmy, że spacer z psem nie powinien kończyć się wraz z załatwieniem jego potrzeb fizjologicznych. To także znakomita okazja do zabawy i rozładowania energii nagromadzonej w ciągu dnia. Warto zaangażować się trochę bardziej we wspólną aktywność na świeżym powietrzu. Dzięki niej pupil zachowa dobrą kondycję fizyczną oraz psychiczną, w domu będzie spokojniejszy, a po spacerze zaśnie jak suseł. Zabawa z psem wzmocni również naszą więź i wzajemne zaufanie.

A zatem wybierając się do parku warto zabrać ze sobą kilka ciekawych zabawek. Przydadzą się chociażby kolorowe frisbee lub piłki do aportowania. W sklepach zoologicznych znajdziemy również rozmaite zabawki pływające dla psów. Warto mieć pod ręką kilka z nich, jeśli planujemy wspólny wypad nad wodę.

↓ ZABAWKI DLA PSA ↓


O czym jeszcze warto pamiętać?


W wyjątkowo ciepłe dni nigdzie nie ruszamy się bez butelki wody. Pamiętajmy jednak, że nie tylko my odczuwamy pragnienie, nasi ulubieńcy także potrzebują czegoś do picia. Jeżeli wybieramy się na dłuższy, kilkukilometrowy spacer, a na trasie nie spodziewamy się żadnych jezior czy rzek, zdecydowanie powinniśmy zabrać ze sobą przenośne poidło dla zwierzaka.

 ↓ PRZENOŚNE POIDEŁKA DLA PSA ↓


Na niektórych wyprawach psu mogą przydać się również specjalne buty. Jeśli wyruszamy na eskapadę po trudniejszym terenie, skalistym lub kamienistym, warto zadbać o ochronę psich łap przed zranieniami i skaleczeniami. Buty mogą przydać się również latem, podczas spacerów po rozgrzanym asfalcie lub zimą, gdy na chodnikach zalega sól i zmarznięty śnieg.

↓ BUTY DLA PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz