środa, 26 kwietnia 2017

Pieluchy dla psa

Pies z założoną pieluchą to z pewnością dość niecodzienny widok. Trudno więc nie zastanawiać się, dlaczego czworonóg został wyposażony w tak nietypowy produkt higieniczny. Czy zwierzak ma problemy zdrowotne, a może zwyczajnie nie został nauczony czystości? Powody, dla których psiaki muszą nosić pieluchy, bywają bardzo różne. W jakich przypadkach są one niezbędne?

Kiedy przydają się pieluchy dla psa?


Każdy właściciel dorosłego psiaka, który oddaje mocz w domu, powinien szukać pomocy u specjalisty. Z takim problemem należy najpierw zgłosić się do lekarza weterynarii. Wśród przyczyny nietrzymania moczu przez czworonogi znajdują się m.in.: niewydolność nerek, cukrzyca, zapalenie pęcherza, choroby dróg moczowych, choroby układu nerwowego. W czasie leczenia tych schorzeń pieluchy mogą znacząco ułatwić nam utrzymanie odpowiedniej higieny w domu. Warto sięgnąć po nie także, jeśli psiak przeszedł niedawno operację lub jest zbyt słaby, by wyjść na zewnątrz.

Jeśli weterynarz nie znajduje żadnych fizycznych dolegliwości u naszego czworonoga, to znak, że z pupilem warto udać się do behawiorysty. Być może nasz podopieczny będzie wymagał jedynie szkolenia, dzięki któremu skorygujemy błędy w nauce czystości. Czasami problemy okazują się jednak dużo poważniejsze. Oddawanie moczu w domu zdarza się czworonogom, które cierpią z powodu lęku separacyjnego, są silnie pobudzone, zestresowane lub podekscytowane. Ponadto występuje też u psich seniorów doświadczających zespołu zaburzeń poznawczych (stanowi on zwierzęcy odpowiednik choroby Alzheimera). Pod pojęciem brudzenia w domu można także rozumieć znaczenie terenu moczem, szczególnie często występujące u samców. We wszystkich tych przypadkach jako doraźna pomoc mogą posłużyć pieluchy. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że tylko odpowiednia terapia może naprawdę rozwiązać problem. W żadnym wypadku nie należy liczyć na to, że samoistnie wszystko wróci do normy.

↓ PIELUCHY NA CIECZKĘ ↓ Pieluchy dla psów sprawdzają się również w sytuacjach awaryjnych. Można ich użyć jednorazowo, gdy nie możemy wyjść na zewnątrz z czworonogiem przez dłuższy czas. Takie sytuacje zdarzają się np. w trakcie wielogodzinnej podróży.

Pampersy to nieodłączny atrybut małych dzieci. Jak się okazuje, znajdują zastosowanie także u psich maluchów. Można z nich skorzystać, gdy mamy do czynienia z czworonogami, które jeszcze nie umieją zachować czystości w domu. Warto pamiętać, że trzymiesięczny szczeniak potrafi utrzymać mocz tylko przez około cztery godziny. Zamiast pampersów możemy użyć podkładów higienicznych, które znacznie ułatwiają naukę czystości.

↓ MATA DO NAUKI CZYSTOŚCI DLA SZCZENIĄT ↓ Czym odznaczają się pieluchy dla psa?


Pieluchy dla psów są specjalnie przystosowane do budowy anatomicznej zwierzaków. Zasadniczo produkowane są w dwóch rodzajach – dla suczek i dla psów. Pieluchy dla samców występują w postaci pasa zakładanego na podbrzusze. Najczęściej zapina się je za pomocą rzepów. Tego typu pieluchy są dosyć elastyczne, dzięki czemu nie wywołują dyskomfortu podczas noszenia. Odznaczają się też wysoką chłonnością. Większość produktów jest jednorazowa, chociaż zdarzają się też takie, które mają wymienny wkład.

↓ PIELUCHY DLA PSA ↓ 


 

Jak wybrać odpowiednią pieluchę dla psa?


Aby nasz czworonóg czuł się komfortowo w swojej pielusze, musimy bardzo starannie ją dopasować. Najważniejszy jest oczywiście odpowiedni rozmiar. Bez problemu znajdziemy produkty w rozmiarach od XS aż do XL. Przed zakupem pieluchy dla psa trzeba dokładnie zmierzyć obwód brzucha pupila. Dobrze dopasowana pielucha nie powinna przesuwać się, uwierać psiaka ani powodować podrażnień.

↓ PIELUCHY DLA SUCZEK ↓

Sklep Telekarma

Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz