czwartek, 20 kwietnia 2017

Karmy holistyczne dla kotów

Prawidłowe żywienie naszego mruczka to jedna z podstawowych spraw. Dzięki temu ma mnóstwo energii, jest zdrowy i może się jak najlepiej rozwijać. Karmy holistyczne, choć ich nazwa może wydawać się dziwna, to produkty odparte wyłącznie na składnikach naturalnych, bez sztucznych ulepszaczy i barwników. Dzięki temu całościowo wzmacniają organizm zwierzaka, dostarczając mu odpowiednią ilość białka, tłuszczu, jak również witamin i minerałów. Warto już od najwcześniejszych lat wyrabiać u pupila odruch zdrowego odżywienia się, serwując mu to, co najlepsze i najkorzystniejsze dla jego zdrowia. Karmy holistyczne nadają się do tego idealnie.


Co to jest karma holistyczna?


Karma holistyczna to inaczej karma całościowa. Termin holistyczny wywodzi się od greckiego słowa holus, które oznacza właśnie całość. Holistyka jako prąd myślowy i filozoficzny dąży do harmonii i ładu. Ten ład można także zaprowadzić w organizmie, według zasad mądrego łączenia się z bogactwem natury. Każdy element w kocim ciele powinien funkcjonować nie tylko dobrze i zdrowo, ale także w harmonii i zgodzie z resztą elementów. W ten sposób tworzą całość, składającą się z poszczególnych układów i narządów, powiązanych ze sobą licznymi zależnościami. Każdy z tych elementów jest zdrowy sam w sobie i dzięki temu całe ciało także jest w pełni sił. Oto zasady, którymi kierują się producenci karm holistycznych. Chodzi zatem nie tylko o zdrowie i siłę poszczególnych układów w organizmie, ale również o całościowe dobre samopoczucie mruczka, włączając w to jego psychikę. Ogólny dobrostan obejmuje każdy aspekt kociego życia, nawet relacje z właścicielem.

↓ KARMA HOLISTYCZNA DLA KOTA ↓

 

Co wyróżnia karmę holistyczną?


Karma holistyczna powstaje z najwyższej jakości składników. Są to produkty świeże, często od lokalnych producentów, które zachowują najwyższą wartość odżywczą. Są to także produkty całkowicie naturalne, bez sztucznych dodatków, barwników i konserwantów. Dzięki temu w przypadku karm holistycznych nie ma mowy o żadnych pustych kaloriach, ale również o większości alergenów, więc produkty tego typu są idealne dla kocich uczuleniowców, jak również zwierzaków z wrażliwym układem pokarmowym. W karmach holistycznych jest bardzo dużo białka zwierzęcego, które stanowi przecież podstawowy składnik diety tych mięsożernych pupili. W przeciwieństwie do zwykłych karm, w tych holistycznych białko prawie nigdy nie jest pochodzenia roślinnego, a zatem służy pupilom o wiele lepiej. Ponadto, w tego typu karmach nie ma prawie węglowodanów, a już zwłaszcza zbóż. Są natomiast naturalne probiotyki, zioła i owoce, dostarczające dużo witamin i minerałów, jak również antyoksydantów. Występują w nich również drożdże piwne, które ułatwiają trawienie, wspomagając naturalną perystaltykę jelit oraz sprawiając, że witaminy są lepiej wchłaniane.

Dla jakich kotów najlepsze są karmy holistyczne?


Karmy holistyczne są doskonałe dla wszystkich kotów. To lekkostrawne, całkowicie naturalne i bardzo odżywcze produkty. Szczególnie natomiast przydadzą się kocim alergikom, zwierzakom z kłopotami z układem pokarmowym, moczowym, po kastracji i po przebytych chorobach oraz zabiegach. Doskonale poradzą sobie z niedoborem witamin, białka, licznych pierwiastków. Poprawią pracę serca, wzmocnią układ odpornościowy, jak również wpłyną na funkcjonowanie całego organizmu.

Karmy holistyczne kupujmy w porządnych sklepach zoologicznych (polecamy szeroki wybór takich produktów w internetowym sklepie Telekarma.pl »). Zawsze sprawdzajmy, czy opakowanie jest szczelne, a data ważności aktualna. Karmę holistyczną podajemy tak samo jak zwykłą karmę: regularnie, o tych samych porach, dwa do trzech razy dziennie. Na rynku znajdziemy karmy holistyczne przeznaczone dla kociąt i dla mruczków seniorów. Poszczególne produkty mogą się nieco różnić składem, jedne mają inne warzywa i owoce, drugie odmienne substancje probiotyczne. Wybierzmy taką karmę, która zasmakuje naszemu zwierzakowi.

↓ KARMA HOLISTYCZNA DLA KOTA ↓

Sklep Telekarma
Tekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz