sobota, 11 lipca 2015

Letnie przysmaki dla psa

Letnie przysmaki dla psa

W trakcie upałów, pies powinien mieć stały dostęp do świeżej wody. Oprócz tego, by pomóc mu przetrwać wysokie temperatury, możemy przygotować mu zimne przysmaki, które schłodzą jego organizm.

Letnie przysmaki dla psa

  1. Psie lody – ugotujcie rosół bez przypraw a w nim marchewkę oraz kurczaka. Odstawcie zupę, wyjmijcie z niej zawartość do innej miski. Poczekajcie aż wszystko się ostudzi. Następnie pokrójcie drobno marchewkę oraz mięso i włóżcie je do foremek na lód (w kształcie kostek lub innym). Zalejcie je rosołem i włóżcie do zamrażarki. Pozostawcie na kilka godzin.
  2. Zimny kong na słodko – przygotujcie konga (możecie kupić go w sklepie zoologicznym lub w sklepie internetowym). Oprócz tego zaopatrzcie się w biały serek bez cukru oraz niesłodzony dżem. Włóżcie dżem do środka, a serkiem zalepcie dziurę. Tak przygotowanego konga włóżcie do zamrażarki na kilka godzin.
  3. Zimny kong obiadowy – potrzebny Wam będzie tuńczyk w sosie własnym oraz niesolony ryż. Zmieszajcie oba składniki – możecie dodać trochę oleju lub rosołu. Włóżcie wszystko do konga i schowajcie do zamrażarki. Poczekajcie kilka godzin.
  4. Mrożone ciasteczka mięsne – potrzebujecie mielone mięso, marchewkę oraz białą bułkę namoczoną w wodzie. Mięso, wcześniej porządnie zmrożone (dzięki temu pozbawicie go wszelkich bakterii), zmieszajcie z pokrojoną marchewką oraz namoczoną bułką. Zróbcie małe kulki, spłaszczcie je i włóżcie do zamrażarki. 
  5. Mrożone placki jaglane – ugotujcie sypaną kaszę jaglaną w niesolonym rosole. Poczekajcie aż kasza wchłonie cały płyn. Pokrójcie marchewkę oraz gotowanego kurczaka. Wymieszajcie razem wszystkie składniki. Z powstałej masy uformujcie małe placuszki i włóżcie do zamrażarki.
  6. Mrożony koktajl warzywny – zmiksujcie umyte i obrane buraki, marchewkę oraz pietruszkę. Tak przygotowany koktajl wlejcie do formy na lód (kostki lub inne kształty) i wstawcie do zamrażarki.
Pamiętajcie, by w gorące dni zapewnić psu cień oraz stały dostęp do świeżej wody. Podawajcie mu również suchą karmę i oczywiście zimne przysmaki. Sprawdzajcie regularnie czy Wasz pies nie chodzi przegrzany oraz czy nie jest osowiały i zmęczony.

Pamiętajcie również o tym, by zabierać psa na spacer tylko rano oraz wieczorem, gdy powietrze i beton nie są gorące. Jeśli przyłożycie rękę do betonu i po pięciu sekundach poczujecie, że jest gorący, nie karzcie czworonogowi po nim chodzić. Zawsze zabierajcie ze sobą butelkę wody dla pupila.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz