czwartek, 8 stycznia 2015

Ubranka dla psów, czyli jak chronić pupila przed zimnem

Ubranka dla psów
Po wyjątkowo ciepłym grudniu, nareszcie zawitała do nas zima. Śnieg, mróz. Marzniemy my, marzną nasze zwierzęta. Niektórym psom taka pogoda nie jest straszna, ponieważ mają grubą warstwę futra, które doskonale chroni je przed zimową aurą. Niestety, ich kuzyni o delikatnym, rzadkim włosie nie są w tak komfortowej sytuacji. Im przydałaby się dodatkowa ochrona przed mrozem w postaci ubrania.

Nie wszystkie psy są przystosowane do naszego klimatu i zimą po prostu marzną. Kupno im ciepłego ubrania nie jest więc przejawem fanaberii, lecz koniecznością. Nie musi ono osłaniać całego ciała zwierzaka. Wystarczy, że chroni przed wychłodzeniem najważniejsze organy, czyli płuca, serce i nerki. Łapki nie muszą być okryte, niemniej jednak dobrze jest zabezpieczyć ich poduszeczki specjalną maścią.

Jakie ubrania dla psów są najlepsze zimą?


Asortyment ubrań dla psów na rynku zoologicznym jest coraz większy, co świadczy o dużym zapotrzebowaniu na nie. Najprostsze modele przypominają końskie derki, ale doskonale spełniają swoje zadanie. Istnieją jednak i takie psie ubrania, które niewiele różnią się od tych, produkowanych dla ludzi.

Wśród nich znajdziemy spory wybór psich kurtek, kombinezonów i swetrów, które najlepiej sprawdzają się podczas zimowej pory. Te ostatnie doskonale sprawdzają się w cieplejsze, pogodnie dni.

Kiedy aura jest mniej korzystna, przy dużych mrozach lub intensywnych opadach śniegu lub co gorsza deszczu ze śniegiem lepiej wybrać psią kurkę lub kombinezon. Powinny być wykonane z wodoodpornego materiału, by chronić zwierzak przed przemoczeniem.

Zanim kupimy ubranie dla psa


Ubranie powinno być wygodne i niekrępujące ruchów psa, czyli dobrze dopasowane, w przeciwnym razie zwierzak nie będzie chciał go nosić. Wybierając ubranie dla naszego pupila powinniśmy zatem znać jego wymiary. Przede wszystkim należy zmierzyć długość grzbietu, od karku do nasady ogona. Drugim wymiarem jest obwód klatki piersiowej w najszerszym miejscu.

Co prócz ubrania dla psa?


Niezależnie od założenia pupilowi ubrania, zachęcajmy podczas spaceru do nieco bardziej intensywnego ruchu. Pracujące mięśnie wytwarzają bowiem ciepło, które dodatkowo ogrzewa ciało zwierzaka.

Sklep Telekarma

Tekst: Telekarma.pl
Zdjęcie: Fotolia.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz