czwartek, 4 lipca 2013

Wyprawka dla szczeniaka

Wyprawka dla szczeniaka
Zanim kupimy szczeniaka powinniśmy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych dla niego akcesoriów.

1. Karma dla szczeniaka


Najlepiej zainwestować w dobrej jakości suchą karmę dla szczeniąt. Właściwe odżywianie w okresie wzrostu w pływa na zdrowie i kondycję w dorosłym życiu. Najlepiej wybrać karmę przeznaczoną dla tej grupy wagowej, do której należy nasz szczeniak. Bez większych problemów można takie karmy dostać w sklepie zoologicznym.

Sklep Telekarma

2. Obroża i smycz dla szczeniaka


Dobra obroża i smycz to podstawa. W przypadku szczeniąt najlepiej sprawdzają się regulowane smycze parciane – będą „rosły” razem ze szczeniakiem.

Co do smyczy, to najlepiej również kupić smycz regulowaną, czyli o zmiennej długości. Niezbyt sprawdzają się jednak smycze automatyczne, które nie nadają się do nauki chodzenia na smyczy.

Oczywiście obroże i smycz trzeba dobrać do wielkości szczenięcia.

Sklep Telekarma


3. Legowisko dla szczeniaka


Legowisko będzie dla szczeniaka azylem, jego własnym miejsce w domu. Wybór rodzaju legowiska to właściwie kwestia gustu właściciela, jednak tzw. fotele, które dają psiakowi pewne poczucie bezpieczeństwa.

Sklep Telekarma

4. Miski dla szczeniaka


Potrzebne będą przynajmniej dwie: jedna na wodę i jedna na jedzenie. Najbardziej trwałe są miski metalowe – szczeniak nie będzie mógł ich pogryźć.

Sklep Telekarma

5. Grzebień i szczotka dla szczeniaka


Dobry grzebień lub szczotka będą potrzebne do pielęgnacji jego futra. Powinny być dobrze dobrane do rodzaju okrywy włosowej szczeniaka.

Sklep Telekarma

6. Szampon szczeniaka


Delikatny szampon przeznaczony dla szczeniąt ułatwi nam utrzymanie sierści w czystości.

Sklep Telekarma

8. Zabawki dla szczeniaka


Najlepsze są bawełniane sznury i zabawki wykonane z lateksu, ponieważ są dla szczeniaka bezpieczne.

Sklep Telekarma

9. Inne akcesoria dla szczeniaka


Przydać się mogą również: obcinacz do pazurków, preparaty do czyszczenia oczu i uszu, preparaty przeciw pchłom i kleszczom, a dla małych ras – transporter.


Sklep Telekarma

Tekst: Jacek P. Narożniak

1 komentarz: