piątek, 5 lipca 2013

Karmy dla psów ras średnich

Karmy dla psów ras średnich
Do ras średnich zaliczamy psy, które w dorosłym życiu ważą od 11 do 25 kg. Niewiele znajdziemy w sklepach karm, które są dedykowane wyłącznie im. Znacznie mniej niż produktów dla psów ras dużych czy małych. Produkują je np. Bento Kronen, Bosch, Brit, Eukanuba, Happy Dog, Hill's i Royal Canin.

Dlaczego mało jest karm dla psów średnich ras?


Być może producenci karm dla psów wychodzą z założenia, że średnie rasy, jak sama nazwa wskazuje, mają średnie wymagania – nie tak specyficzne, jak przedstawiciele innych grup wagowych. Nie potrzeba więc produkować karmy przeznaczonej tylko dla nich.

Wolą produkować karmy określane mianem all breeds, czyli dla wszystkich ras; a więc zarówno dla jamnika, foksteriera, jak i dla owczarka niemieckiego. Skoro duże i małe psy mają bardzo specyficzne wymagania, to produkty all breeds wydają się być najlepsze dla ras średnich. Ale i wśród nich znajdziemy bardzo dobrej jakość karmy dla psów, np. karmy marki Acana.

Jakie karmy dla psów ras średnich są dostępne w sklepach zoologicznych?


Jeśli już jakiś producent decyduje się wypuścić na rynek karmy dla psów ras średnich, to zwykle w dwóch wersjach: dla szczeniąt i psów dorosłych. Tylko nieliczni, jak np. Royal Canin, idą dalej i wytwarzają karmy bardziej dopasowane do indywidualnych potrzeb przedstawicieli tej grupy wagowej. Znajdziemy więc: karmy dla psów z nadwagą, karmy dla psów z wrażliwą skórą, itd.

Sklep Telekarma
Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcia: Fotolia.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz