wtorek, 9 lipca 2013

Karmy dla psów ras dużych

Karmy dla psów ras dużych
Do ras dużych zaliczamy psy, które w dorosłym życiu ważą od 25 do 44 kg. Z kilku względów warto podawać im karmę dla ras dużych. Produkuje je większość firm, więc nie powinno być problemu z jej kupnem.

Dlaczego warto podawać dużym psom karmę dla psów ras dużych?


Duże rasy różnią się od innych nie tylko wielkością. Mają na przykład wolniejszy metabolizm, co powinno uwzględniać się przy ich żywieniu.

W porównaniu z mniejszymi krewnymi psy dużych ras mają proporcjonalnie mniejszy przewód w stosunku do masy ciała. Podczas jednego posiłku owczarek niemiecki czy owczarek szkocki jest wstanie zjeść mniejszą porcję w stosunku do swej wielkości niż york lub jamnik. Z tego powodu karmy dla psów ras dużych są tak opracowane, by w mniejszej objętości zawierały więcej składników odżywczych.

Szczenięta dużych ras rozwijają się wolniej od swych mniejszych pobratymców. Skład karm dla szczeniąt tych ras jest odpowiednio dostosowany do tempa ich rozwoju.

I wreszcie, duże psy są bardziej narażone na choroby stawów, co związane jest z większą masą ciała. Karmy dla psów ras dużych zawierają więc spory dodatek związków korzystne wpływających na stan i funkcjonowanie stawów.

Jakie karmy dla psów ras dużych znajdziemy w sklepach zoologicznych?


W sklepach zoologicznych znajdziemy karmy dla psów ras dużych takich marek, jak: Acana, Arion, Bento Kronen, Best Choice, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Eukanuba, Fitmin, Hill's, Pro Plan i Royal Canin. Jest więc ich całkiem sporo.

Jak zwykle podstawowy podział tych produktów dotyczy wieku psa, czyli mamy karmy dla psów dorosłych i szczeniąt. Nieco rzadziej dla seniorów ras dużych. Nieliczni producenci idą o krok dalej i wypuszczają na rynek jedzenie przeznaczone dla zwierząt o konkretnych potrzebach, np. dla psów z nadwagą.

Sklep Telekarma
Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcia: Fotolia.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz