piątek, 5 czerwca 2020

Mokre karmy Ontario dla psów

Mokre karmy Ontario dla psów

Mokre karmy dla psów jak najbardziej mogą występować w roli samodzielnych pełnowartościowych posiłków. Daniami takimi okrasić możemy jednak też suche psie jedzenie wtedy, gdy chcemy, by pupil nasz przysmak swój zjadł z apetytem. Jednym z producentów mokrych karm dla psów jest marka Ontario. Dania opatrzone tym logiem czworonogowi naszemu z pewnością przypadną do gustu.

Mokra karma w psiej diecie


Ze względów ekonomicznych menu zdecydowanej większości psiaków bazuje na karmach suchych. Tego rodzaju specjały są wydajniejsze w użytkowaniu, gdyż więcej jest w nich składników odżywczych. Są one też zdecydowanie łatwiejsze w przechowywaniu i dłużej leżeć mogą w psiej misce. Czy znaczy to, że suche dania pod każdym względem wygrywają z ich mokrymi odpowiednikami? Niekoniecznie.

Karmy suche, aby na dłużej zachować swą przydatność do spożycia, w składzie swym zawierają konserwanty. Dobrze jest, gdy do czynienia mamy tu ze środkami konserwującymi naturalnego pochodzenia. W wielu przypadkach jednak w psich daniach goszczą szkodliwe dla zdrowia chemiczne dodatki. Inną kwestią, którą warto mieć na uwadze, jest obecność węglowodanów. Te ułatwiają formowanie krokietów i choćby z tej racji całkiem sporo jest ich w suchych karmach. Mokre specjały bądź to zupełnie pozbawione są węglowodanów, bądź też ilość węglowodanów może być w nich wyraźnie ograniczona. Ponadto mokre dania ze względu na swą delikatną konsystencję idealnie nadają się dla starszych zwierzaków borykających się z problemami dentystycznym oraz dla psich niejadków i czworonogów spożywających zbyt małe ilości wody. Mokre jedzenie pupili naszych kusi swym smakiem i zapachem oraz aż w 75% składa się ono z wody. Gdy wszystko to mamy na uwadze, oczywiste wydaje się, że dania takie warto włączyć w psią dietę. W przypadku psów miniaturowych i małych mokre karmy spokojnie mogą być wyłącznym składnikiem posiłków. Jeśli jesteśmy właścicielami większego zwierzaka, zaproponować możemy naszemu pupilowi dietę mieszaną, a więc taką, w której skład wchodzi zarówno sucha, jak i mokra karma.

↓ MOKRA KARMA ONTARIO CULINARY  DLA PSA ↓


Rodzaje mokrych karm marki Ontario


Wśród mokrych dań marki Ontario odnajdziemy zarówno karmy pełnoporcjowe, jak i uzupełniające. Te pierwsze są w stanie zaspokoić wszystkie żywieniowe potrzeby zwierzaka i mogą stanowić podstawę psiej diety. Dla odmiany karmy uzupełniające nie zawierają wystarczającej ilości niezbędnych dodatków dietetycznych takich jak witaminy czy minerały, często też zbyt mało jest w nich tłuszczu. Jak sama nazwa wskazuje, specjały takie traktować powinniśmy więc jak smakowite dodatki. Uzupełniające mokre karmy Ontario dla psów idealnie nadają się zatem do tego, by łączyć je z suchą karmą w celu wzbogacenia jej tekstury, konsystencji i smaku.

↓ MOKRA KARMA ONTARIO DLA PSA W SASZETKACH ↓Dodatkowo marka Ontario przygotowując linię mokrych karm dla psów, stworzyła osobne propozycje dla szczeniąt i dla dorosłych zwierzaków. 

Dlaczego warto sięgnąć po mokre karmy Ontario?


Wybierając mokre dania marki Ontario, możemy mieć pewność, że pupil nasz otrzyma zdrowy i odpowiednio zbilansowany posiłek. W przysmakach tych nie znajdziemy mięsa sproszkowanego ani mięsnych substytutów. Najważniejszym składnikiem dań jest więc tu wysokogatunkowe mięso. Ponadto mokre karmy Ontario dla psów pozbawione są też sztucznych barwników, konserwantów i ulepszaczy smaku. Ze składu wszystkich dań wykluczono też tu soję, a wśród pełnoporcjowych specjałów bez problemu odnajdziemy i takie, które zupełnie pozbawione są zbóż.   

↓ MOKRE KARMY ONTARIO DLA PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Małgorzata Paszko
Zdjęcie: © Chalabala — istockphoto.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz