poniedziałek, 26 sierpnia 2019

Pokarmy marki Tropical dla ryb akwariowych


Aby akwarium cieszyło oko, trzeba o nie nieustannie dbać. To samo dotyczy też ryb. Ich zdrowie i piękny wygląd zależy od wielu czynników m.in. od czystości akwarium, stanu i temperatury wody oraz oczywiście – a może przede wszystkim – od odpowiednio zbilansowanej diety.


Musimy pamiętać, że ryby lubią różnorodność i że nie każdy gatunek zjada to samo. Jedne gatunki ryb pożywiają się blisko powierzchni wody i potrzebują pokarmu pływającego, inne z kolei preferują wyjadanie go z okolic dna, a więc musimy im podać granulki, które zatoną. Jednostajne menu znudziłoby każdego i tak samo jest z naszymi pływającymi pupilami. Chętnie zjedzą trochę pokarmu suszonego i trochę przysmaków w postaci żywych kąsków. Wszystkie produkty dla ryb znajdziemy w ofercie marki Tropical.

Produkty marki Tropical dla ryb akwariowych


Stosowanie w akwarium wysokiej jakości jedzenia dostarczy rybom wszystkich niezbędnych produktów odżywczych, a ponadto ochroni sam zbiornik przed nadmiernym obciążeniem zbędnymi produktami przemiany materii. W ofercie marki Tropical znajdziemy pokarmy z najwyższej półki, produkowane wyłącznie z surowców naturalnych. Dzięki nim dieta naszych ryb będzie bogata w substancje zarówno pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego. Pokarmy Tropical dla ryb akwariowych wpływają ponadto bardzo korzystanie na wzrost, ubarwienie, płodność i ogólną kondycję. Pokarmy mają różne formy i rozmiary, aby można je było dopasować do zapotrzebowań oraz sposobów pożywiania się różnych gatunków. Do wyboru mamy płatki, granulaty, pałeczki, pellety, wafelki i tabletki – nawet takie, które przyczepiają się do ścianek akwarium albo pęcznieją pod wpływem wody. Bez względu na to, czy hodujemy małe ryby, przydenne albo naprawdę imponujących rozmiarów – znajdziemy w ofercie marki Tropical coś odpowiedniego i bardzo smacznego.

Pokarmy marki Tropical dla ryb akwariowych słodkowodnych i morskich


Oferta pokarmów marki Tropical dla ryb akwariowych jest bardzo zróżnicowana. Znajdziemy tu produkty dla wielu gatunków, pożywiających się w odmienny sposób. Lubimy wszystko przegotowywać sami? Tropical oferuje specjalne galaretki do samodzielnego przygotowania, dające ogromne możliwości. Zawierają wysoką zawartość bezkręgowców, kryla albo alg i są dostępne w wariantach dla ryb roślinożernych, wszystkożernych oraz mięsożernych.

A może mamy w akwarium narybek? Wówczas doskonale sprawdzi się wysokobiałkowy pokarm z dodatkiem probiotyków w formie proszku albo wolno tonącego granulatu. Dla ryb afrykańskich przygotowano z kolei specjalny pokarm w formie tonących chipsów (także dla ryb z wód amerykańskich), pływających pałeczek (dla arowan) oraz tonącego granulatu (z larwami owadów i śledziami dla mięsożerców). W ofercie również pokarm dla ryb azjatyckich, dla dużych ryb mięsożernych i drapieżnych oraz tonący minigranulat dla bojowników i ryb labiryntowych. Wśród produktów bardziej uniwersalnych mamy do wyboru z kolei wieloskładnikowy granulat z beta-glukanem oraz granulat witalizująco-wybarwiający o wysokiej zawartości białka (dostępny także w postaci samoprzylepnych pastylek i płatków). W ofercie także granulaty i płatki ze spiruliną oraz produkty bogate w algi, także dla ryb dennych oraz skorupiaków.

Wśród bardziej ekstrawaganckich produktów dostaniemy płatki z dodatkiem czosnku albo papryki, pokarm roślinny dla narybku z pokrzywą i szpinakiem czy granulat wybarwiający do nanoakwarium. Oddzielną linię wśród pokarmów marki Tropical dla ryb akwariowych stanowią produkty przeznaczone dla pielęgnic z gatunkami pyszczaków z jeziora Malawi oraz substancjami wybarwiającymi w postaci pływających pałeczek. W ofercie także produkty dla peletek. A może skusimy się na wafelki z astaksantyną i spiruliną dla ryb dennych i skorupiaków? W ofercie także tonący pokarm roślinny dla glonojadów i zbrojników. Do wyboru również pałeczki dla skorupiaków z algami morskimi oraz specjalne mikropałeczki dla krewetek karłowatych oraz tonące dyski dla dużych ryb dennych. 

Marka Tropical oferuje także coś dla ryb morskich - płatki, granulat i wolno tonące chipsy. W linii Premium znajdziemy specjalne pokarmy wybarwiające dla złotych rybek (w wielu odmianach), bojowników oraz gupików. Do wybory też wzmacniający pokarm jajeczny, wysokobiałkowy granulat, który można serwować rybom codziennie oraz specjalne, samoprzylepne tabletki dla gatunków roślinożernych, niewielkich rozmiarów i zamieszkujących strefę denną. Raz na jakiś czas nasze ryby potrzebują także żywego pokarmu. Tropical ma specjalną linię Natural, w której znajdziemy liofilizowane rureczniki i artemie, a także suszone na słońcu rozwielitki, kiełże zdrojowe oraz oczyszczone larwy ochotkowatych. W ofercie także pokarm dla żółwi i innych gadów z suszonym gammarusem i krewetkami. Jak widać, wybór jest naprawdę ogromny!Tekst: Magdalena Dolata 
Zdjęcie: © Igor Normann — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz