wtorek, 15 stycznia 2019

Przysmaki Brit dla psa


Bonusowe psie specjały wcale nie muszą gościć na liście produktów zakazanych. Jak okazuje się, przekąski takie mogą być nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Jeśli wybrać chcemy dobre psie smakołyki, czytajmy etykiety i sięgajmy po te propozycje, które przekonują nas swym składem. Dobrym przykładem tego rodzaju psich dań są przysmaki Brit dla psa.

Psie przekąski


Troszcząc się o zdrowie czworonożnych pupili, pod lupę wziąć musimy psie zwyczaje żywieniowe. Nikogo nie trzeba chyba przekonywać o tym, że kluczową rolę w kwestii tej odgrywa wybór odpowiedniej karmy. Nie mniej ważne jest jednak i to, jakiej jakości są zakupowane przez nas dodatkowe przysmaki. Temat bonusowych przekąsek wzbudza nieco kontrowersji. Pamiętajmy jednak o tym, że nasi czworonożni towarzysze lubią smaczne kąski. Jeśli więc postawimy na produkty naprawdę wysokiej jakości i zwierzakowi serwować będziemy je w rozsądnych ilościach, z zagryzek takich pies nasz nie będzie musiał rezygnować.

Przysmaki dla psa przede wszystkim bazować powinny na zdrowych naturalnych produktach. Szukajmy więc takich propozycji, które psu do gustu przypadną smakiem, nam zaś pod względem składników odżywczych wydadzą się dobrym uzupełnieniem codziennej diety. Zrezygnujmy natomiast ze wszystkich tych „smakowitych” specjałów, które w składzie swym zawierają sztuczne wzmacniacze smaku, konserwanty i barwniki.

Inną ważną kwestią, jest w tym przypadku zachowanie umiaru. Nawet najzdrowsze dodatkowe kęsy nie mogą zastępować porcji odżywczej karmy. Pilnować musimy więc tego, aby pupil nasz nie najadał się bonusowymi przysmakami. Te mają pełnić rolą nagrody lub pysznej przekąski i dlatego nie mogą stanowić więcej niż 10% dziennej dawki kalorii. 

Specjały firmy Brit


Firmy znane z dobrej jakości karm dla psów, często w asortymencie swym mają też godne polecenia psie przekąski. Zasada ta sprawdza się w przypadku marki Brit. Ten czeski producent psich oraz kocich specjałów nie bez przyczyny cieszy się dużą popularnością aż w 52 krajach, do których to od lat eksportuje swe produkty. Przysmaki Brit dla psa powstają w oparciu o starannie wyselekcjonowane składniki, które to dobrze dostosowywane są do żywieniowych potrzeb naszych domowych pupili.

Profilaktyka przez żywienie to motto firmy. Nic więc dziwnego, że nie tylko w karmach, ale i w psich przysmakach odnajdziemy tu wiele cennych składników odżywczych należycie wzbogacających psią dietę. Przysmaki Brit dla psa zasobne są więc m.in. w  minerały, witaminy, zioła, błonnik,  olej z łososia bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6  oraz w aminokwasy siarkowe ważne w procesie produkcji kolagenu. Dodatkowo znajdziemy tu i takie przysmaki, które w składzie swym zawierają hydrolizat białka drobiowego, a więc szybko i łatwo wchłanialne białko charakteryzujące się wysoką wartością biologiczną.


Przysmaki Brit dla psa


Firma Brit pochwalić może się dwoma seriami psich przysmaków. Pierwszą z nich jest Brit Training stworzona z myślą o spacerach i treningach, drugą Brit Let's Bite – linia przekąsek o różnych smakach i właściwościach.

↓ PRZYSMAKI BRIT DLA PSA - TRAINING ↓W Brit Training najważniejsza jest funkcjonalność przysmaków. Zadbano więc o to, by nie brudziły one naszych dłoni czy kieszeni oraz zapakowano je w wygodną torebkę zaopatrzoną w strunowe zamknięcie. Specjały tej serii to różniące się wielkością przekąski o smaku kurczaka. Znajdziemy więc tu odrębne propozycje dla szczeniąt, dla ras małych ważących do 10 kg, dla psów średnich o masie od 10 do 25 kg, dla dużych 25 – 45 kilogramowych czworonogów oraz dla psich gigantów szczycących się masą od 45 do 90 kg.

Brit Let's Bite to z kolei znakomite deserowe przekąski zaskakujące bogactwem smaków, kształtów i faktur. Różnorakich propozycji jest tu naprawdę wiele. Na szczególną uwagę zasługują zaś te, które wspierać mają zdrowie naszych pupili. W kategorii tej do wyboru mamy m.in. Brit Let's Bite Brushin Bone – przysmak dentystyczny walczący z bakteriami i kamieniem nazębnym; Brit Let's Bite Shine – bogaty w kwasy omega-3 i omega-6 oraz w suszony krwawnik specjał dbający o psią sierść i skórę; zasobny w chlorellę wzmacniającą układ odpornościowy Brit Let's Bite Immunity oraz Brit Let's Bite Light dedykowany psiakom zmagającym się z nadwagą. 

↓ PRZYSMAKI BRIT DLA PSA - LET'S BITE ↓

Sklep Telekarma
Tekst: Małgorzata Paszko
Zdjęcie: © tiveryluckya - stock.adobe.com


1 komentarz:

  1. Ja mojemu psiakowi daję smakołyki bardzo rzadko i tylko a dobre zachowanie :)

    OdpowiedzUsuń